126

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

No i to twoje przeświadczenie że ja sie mam wsłuchiwać w głos , podkreślam, "ewentualnych nabywców" . Wsłuchiwałem sie kiedyś ....   ten chce okrągłe, tamten kwadratowe, trzeci trójkątne, zielone, czerwone, szare,  niebieskie . I najlepej jeszcze z pozytywką...

Tak, jestem pewien, że większość chciałaby szary FujiNet do XE, kremowy do XL i TOMSa 720 z okrągłymi przyciskami, a nie kwadratowymi (nie ja to skomentowałem pierwszy).
To bardzo proste, nie przesadzaj ;)

Ale i tak jestem ciekawy końcowego produktu.

127

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Widzisz, jakbym robił szare to FN by kosztował 300 zamiast 260. Wtedy by było że jestem ździercą i sie chcę na Atari dorobić ;) Zresztą, jak na razie poszło 109 sztuk do ludzi, nikt nie narzeka oprócz ciebie więc .......

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

128

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zaxon,
Frasunek.

129

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jacques napisał/a:
zaxon napisał/a:

No i to twoje przeświadczenie że ja sie mam wsłuchiwać w głos , podkreślam, "ewentualnych nabywców" . Wsłuchiwałem sie kiedyś ....   ten chce okrągłe, tamten kwadratowe, trzeci trójkątne, zielone, czerwone, szare,  niebieskie . I najlepej jeszcze z pozytywką...

Tak, jestem pewien, że większość chciałaby szary FujiNet do XE, kremowy do XL i TOMSa 720 z okrągłymi przyciskami, a nie kwadratowymi (nie ja to skomentowałem pierwszy).
To bardzo proste, nie przesadzaj ;)

Ale i tak jestem ciekawy końcowego produktu.

Pawlak i Kargul jak chcieli mieć dzika, to przepastowali świnię...

130

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

https://images91.fotosik.pl/444/fb9a3d64014722bdmed.jpg

https://images92.fotosik.pl/444/f506368e11385ed7med.jpg

https://images90.fotosik.pl/444/6eb3a1bd8f229855med.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

131

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Wiec jak mozna zamowic?

132

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zajebiste. Super wyszło. Jak dla mnie to ten produkt wygląda najlepiej ze wszystkich tych stacji robionych ostatnimi czasy. Gratuluję udanego projektu zaxon.

133

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Na razie nie można, nie mam jeszcze napędów. Są cały czas  w drodze. Przyjdą , sprawdzę , zmontuje i wtedy będe sprzedawał. Spokojnie...

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

134

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Wszystkie napedy beda czarne?

135

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Nie wiem, pewnie nie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

136

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Pomijając już, że prostokątne, to przyciski mogłyby być w kolorze zbliżonym do logo TOMSa na górnej naklejce, ale taka osa też wygląda ciekawie i w półmroku trafi się w przycisk ;)
Faktycznie wizualnie najładniejsza z tych dotychczasowych replik i całościowo ładniejsza od oryginału, choć szersza, za to krótsza :)

A jak wygląda jej zadek? ;)

P.S.
Do jasnych napędów szara lub biała obudowa byłaby jak znalazł.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-11-20 14:51:23)

137

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

A może zamiast szukać dziury w całym to troche wyobraźni użyć ? ;) Przecież przyciski są nakładane   ;) Mogą być  i zielone, czerwone, białe, czarne, żółte, niebieskie ...;)

Zadek sie drukuje, będzie za godzine to wrzuce fotkę .

A panele, coś wymyśle żeby były czarne....

Ostatnio edytowany przez zaxon (2020-11-20 15:00:47)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

138

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Podoba mi się przekaz na dole z lewej ;D

139

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

A może zamiast szukać dziury w całym to troche wyobraźni użyć ? ;) Przecież przyciski są nakładane   ;) Mogą być  i zielone, czerwone, białe, czarne, żółte, niebieskie ...;)

Zadek sie drukuje, będzie za godzine to wrzuce fotkę .

A panele, coś wymyśle żeby były czarne....

1. Nie szukam dziury w całym, znów widzisz szklankę do połowy pustą :P
2. Nakładane różnokolowe przyciski - git, ale nie miałem szklanej kuli, żeby się domyślić, że będzie różnorodność, bo pokazałeś tylko jeden kolor ;)
3. Fajnie, zadek jest równie ważny :D
4. Są takie farby do tkanin syntetycznych, które barwią też plastik, niektórzy używają tego do barwienia klawiszy, więc i może byłoby to rozwiązanie dla jasnych paneli.

Doskonała robota, w końcu jest dostępność TOMSa 720 a nie jakieś białe krukowanie :D

140

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zadek ; ) 2x SIO, wyłącznik i wtyk na zasilacz.

Przecież pokazywałem panel z czarnymi i białymi przyciskami.....

https://images90.fotosik.pl/444/85fa4a9578537e58med.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

141

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Pro, naprawdę super.

142

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Piękna, jest ta czarnulka..
Nawet tej (toms 720c) od Blugieko jeszcze nie przetestowałem (na słuch działa).
A walczyłem całą minutę sam ze sobą aby nie kupić kolejnego Toms-a.

Od "dzika" Zaxon-a #7 leci do mnie, chyba najfajniejszy numer...

143

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Obudowy Fedex przywiózł ;) Ale do weekendu musza poczekać ;)

https://images91.fotosik.pl/445/622ae5b57f6c6ca8gen.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

144

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Qrde, jest tak brzydki że aż piękny :)
Genialnie wyszedł!!
I naklejka po Polsku (na topie)  klawisze po Angielsku (na froncie), !!Sztos!!

I do tego żółte klawisze (w moim będą żółte a tu Zaxoniec, daje wybór: srebrne  bądź cappucino lecą w Łososia itd.: :P).

Genialny, jest ten Toms z tym Ryjem.
!!!Zaxon zrobił świetną robotę!!!!

Naprawdę SZACUN ŻE KOMUŚ SIĘ CHCIAŁO I TO ZROBIŁ !.!
Tak że można to kupić.

p.s.
I jeszcze przyszedł kabel sio od Lothar-a z krówką, super jest ten rok 2020!

145

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

AS... napisał/a:

I naklejka po Polsku (na topie)  klawisze po Angielsku (na froncie), !!Sztos!!

Super, że jest krótszy od oryginału i ma tę oryginalną naklejkę :)
Ale nie bardzo rozumiem ekscytację tym, że jest po polsku na topie, a opisy przycisków po angielsku, wyjaśnisz ten "sztos"? Czy to ogólna ekscytacja TOMS-em, której się w Twoim przypadku nie dziwię :D

146

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Ostatnio potrzebowałem tego typu obudowę i dowiedziałem się, że praktycznie po sąsiedzku mam producenta (a formalnie to nawet 2, choć pod tym samym adresem). Przy większych zamówieniach mogą wyciąć otwory w panelu, nie musiałbyś drukować paneli.

http://elgig.pl/
http://www.hydrogig.dos.pl/

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

147

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jacques napisał/a:
AS... napisał/a:

I naklejka po Polsku (na topie)  klawisze po Angielsku (na froncie), !!Sztos!!

Super, że jest krótszy od oryginału i ma tę oryginalną naklejkę :)
Ale nie bardzo rozumiem ekscytację tym, że jest po polsku na topie, a opisy przycisków po angielsku, wyjaśnisz ten "sztos"? Czy to ogólna ekscytacja TOMS-em, której się w Twoim przypadku nie dziwię :D

W epoce, ta stacja była nie normalna, była za droga i miała bardzo wiele, ja się na niej wychowałem.
Ona w 1995 roku kosztowała tyle co amiga 500 0,5 mb.
Ja zamiast amigi 500 0,5mb, już wtedy chciałem 2giego toms-a.

I nic się nie zmieniło, ona ma zawsze absurdalne ceny.
Wygląd kloca też jest przepiękny :)

p.s.
I pomyśleć że w dwa czy trzy miesiące wydałem prawie 3tyś pln na dwa tomsy, jeden tu z forum Oe,  2gi od Zaxon-a klon.
Dołożył byś tysiaka to i falcona upolujesz.

p.s.2.
I Zaxon jest jedynym co doprowadził ten projekt do końca i jest sprzedawany, było wiele tematów.
Z przecieków wiem że WielkiMistrzElektronik, wypuści t710, zupełnie mnie nie interesuje ile będzie kosztował, myślę że też około tysiaka.
Oczywiście też go kupię.

Ostatnio edytowany przez AS... (2020-11-26 21:44:50)

148

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Nie wiem po co cytujesz moje pytanie nie odpowiadając na nie, ale już wiem, że emocje szybują wysoko :D

149

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Emocje są spokojne, właśnie przyszła przesyłka od Lothark-a :)

150

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

AS, w końcu się wydało, wychowały Cię Tomsy :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio