226

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

SIDE2 fizycznie nie widzi ATRów, dopók opcjai dysku twardego w U1MB nie zostanie aktywowana (przynajmniej tak jest w oprogramowaniu FJC). Obsługa ATRów z karty flash (albo SD) urządzenia SIDE2 jest więc uzależniona od obecności U1MB.
Zastanawia mnie wiec jakim cudem SIDE2 będzie "widział" pliki ATR na innych rozszerzeniach 1MB. Teoretycznie nie powinien.
Nie mam AVG Carta, wiem że na forum kilka osób posiada to cudo rozbudowane o SIO i domyślam się ,że w przypadku AVG to bez różnicy jakie jest zainstalowane rozszerzenie pamęci RAM. Chiałem się upewnić.

227

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

A skąd wniosek, że SIDE2 będzie widział pliki atr na innych rozszerzeniach 1MB? Nikt tak nie powiedział, wręcz przeciwnie napisałem, że rozszerzenie pamięci nie ma tu nic do rzeczy, a za działanie atr na SIDE jest odpowiedzialne urządzenie U1MB, które współpracując z SIDE potrafi sprawić, że atr działa. Samo rozszerzenie pamięci nie ma tu nic do rzeczy.

W przypadku AVGcart też napisałem wyraźnie, że nie tyle jest bez różnicy (jak to napisałeś) jakie masz rozszerzenie pamięci, tylko w ogóle nie ma to kompletnie związku, bo AVGcart działa również bez rozszerzenia pamięci i nie jest mu ono do niczego potrzebne.