1

Temat: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Cześć,

Nie wiem czy takie rzeczy są tu dozwolone, ale to produkcja własna mojego Brata i pozwolę sobie ją przesłać i zareklamować.

Brat zrobił partię UnoCart-ów do Atari. To cartridge emulujący różne modele cartridge, loader do plików wykonywalnych (.XEX) oraz emulator stacji dysków (ograniczony, ale sporo plików .ATR z grami działa). Pliki wrzucasz na microSD. Cena może może nie okazyjna (nie ja ustalałem, ale Brat robi rzeczy solidnie więc może warto).

Obecna cena to 226,00 zł. (waha się w zależności od promocji, ma wiele innych produktów)

Używałem przez jakiś czas. Można wgrać SpartaDOS X 4.49 (trzeba wziąć wersje Maxflash 1MB). Wiele gier .ATR się wczytało (pamiętaj o naciśnięciu dodatkowo SELECT przy uruchamianiu, wyłącza część poprawek pod ROM). Większość .XEX działało.

Ja używałem dla SpartaDOS głównie.

UnoCart w jego sklepie: https://sklep.pslabs.pl/UnoCart-czytnik … XL-XE-p152

(czasami wystawia na Allegro, ale to sami sprawdzicie, sklep to PSLabs, ale marże Allegro są straszne).

Pozdrawiam,

Sebastian

Ostatnio edytowany przez siwys (2020-11-23 13:04:08)

2

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Proszę podać cenę, reklamy sklepów sprzedających sprzęt retro widziałbym raczej w Bałaganie, ew. w "Miejscach w sieci".

PS. Brat się nie obawia jako zarejestrowane przedsiębiorstwo sprzedawać cartów z grami na C64, do których nie ma praw?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Cena była podana w treści. Dodałem pustą linię, teraz lepiej widać?

Reklama jest tego jednego produktu do Atari. Link jest tylko do niego. Proszę nie oglądać innych stron. W ogóle proponuję wyłączyć internet. ;-)

Czy brat się obawia? Proszę go o to zapytać.

Ostatnio edytowany przez siwys (2020-11-23 13:07:08)

4

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Czy tam jest calkiem nowa pcb czy też oryginalny projekt z dolozenym adapterem microsd? Mozna zobaczyc jak to wyglada w srodku?

5

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Łooo jej. :) Nie wiem. Płytka była projektowana przez Brata. Ile zmian na niej wykonał w stosunku do oryginalnego projektu to nie wiem (i na ile były istotne, to druga lub trzecia wersja). Napisz proszę do niego. Pewnie Ci wyśle zdjęcia. Adres e-mail jest na dole strony sklepu.

EDIT.

Dostałem zdjęcie płytki od Brata. A tak z ciekawości, dlaczego pytasz? Coś nie tak było z którąś z dostępnych wersji?

https://freeshell.de/~sebastis/unocart/unocart1.jpg

Ostatnio edytowany przez siwys (2020-11-23 16:55:34)

6

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Orginalna wersja byla na krotkim PCB. To jest pierwszy raz kiedy widze UnoCart, ktory pasuje do obudowy Sikora.

7

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Przynajmniej wytwór własny a nie coś wzięte z gotowca.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

dely napisał/a:

PS. Brat się nie obawia jako zarejestrowane przedsiębiorstwo sprzedawać cartów z grami na C64, do których nie ma praw?

cyt. z strony: UWAGA:Oferowany przedmiot to urządzenie (cartridge) wraz z usługą stworzenia na nim kopii zapasowych gier i programów do których posiadasz prawa (licencje), dokonując zakupu oświadczasz iż masz prawo do stworzenia takiej kopii zapasowej.

Sprzedaż to sprzedaż, niezależnie kto co oświadczy. W ten sposób można by sprzedawać każdy sprzęt z np. kopiami ROMów i liczyć się na "a ja się zaraz wytłumaczę, bo to ktoś inny".

9

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Nie chce zeby wyszlo ze wszyscy sie czepiają, bo wiem ze na tym nikt kokosów nie zarabia, ale jeżeli towar jest oferowany przez biznes, to czy autor naklejki wie ze jego wytwór jest używany w komercyjnym produkcie? https://atari8bit.net/art/cart-labels/h … rt-labels/

10

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Nie czepiajmy się.. facet jest dorosły, biznes prowadzi to pewnie wie co robi... dla nas ważne, że mu się chce :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

11

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

A co jest?
Klon side?
Działa z tego space harrier ?

12

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Nie, to prostszy Cart. Obsługuje XEX-y, najprostsze ATR-y i obrazy cartów do 1Mbit (czyli 128KB). Na Space a Harriera potrzeba 1MB czyli 8x więcej. Ale nadaje się do uruchamiania obrazów wszystkich cartów "z epoki".

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

13

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

ZuluGula napisał/a:

czy autor naklejki wie ze jego wytwór jest używany w komercyjnym produkcie? https://atari8bit.net/art/cart-labels/h … rt-labels/

Na podanej stronie jest inny wzór naklejki na UNO CART...

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

14

Odp: [S] Atari UnoCart (microSD) - produkcja własna małoseryjna - sprzedaż

Ciekawy klona wytwarza brat: mikrokomputer Colour Maximite 2

Dla osób umiejących programować, zastosowań można znaleźć wiele.

https://translate.google.com/translate? … imite.html