1

Temat: XTD na FB

Założyłem sobie, oprócz strony internetowej, również taki mały fanpage (tak to się chyba nazywa) na Facebooku.

https://www.facebook.com/XTDMUSIC

Właśnie zamieściłem tam video z RMT mojego chipa z Load Error 2017, więc postanowiłem pochwalić się moim FB również na forum Atari - a nóż kogoś zainteresuje.

Zainteresowanych zapraszam również na stronę www.xtdmusic.eu

Mogę nie być za bardzo aktywny na scenie, ale nadal mam ochotę coś robić.

Miłego przeglądania!

2

Odp: XTD na FB

?

https://www.youtube.com/watch?v=ncVjhT2iPY4

To aż takie sławy tu zaglądają?  :)

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2020-12-13 08:57:03)

3

Odp: XTD na FB

Jeżeli podajesz jako przykład sławne demo, to w zasadzie jest to jeden z większych problemów sceny w ogóle. Znajdź scenowca, niech Ci wymieni 10 sławnych dem - ale na tyle sławnych, że każdy je skojarzy, bo są częścią historii sceny. Wiadomo, że nie każdy słucha reggae, ale każdy kojarzy Boba Marleya, prawda? No więc na takiej samej zasadzie większość skojarzy Technological Death, które podlinkowałeś, albo Hardwired, Desert Dream, State of the Art czy 9 fingers (wymieniłem specjalnie tylko 5, żeby nie ułatwiać), potem może się zacząć problem. A przecież dem powstało tysiące!

Problemem sceny jest brak zainteresowania własnymi produkcjami i własną historią. Przeciętny scenowiec wymieni więcej tytułów hollywoodzkich filmów i aktorów, niż polskich znanych dem i osób ze sceny. Dla mnie demoscena to jednak kawał życia, masa ludzi, którą poznałem, miejsc, które odwiedziłem, setki zrobionych modułów i aktywne działanie obecnie, już poza sceną, dla tych nielicznych, którzy odwiedzają moją stronę www.

4

Odp: XTD na FB

XTD, dla mnie nostalgiczne demo to Planet Logus-T5/CAMORRA z wiadomo czyim soundtrackiem :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

5

Odp: XTD na FB

sun napisał/a:

XTD, dla mnie nostalgiczne demo to Planet Logus-T5/CAMORRA z wiadomo czyim soundtrackiem :)

A dzięki bardzo. Było to dla mnie fajne doświadczenie - mieć zlecenie na zrobienie spokojnego soundtracka do dema, bez napi* (i w dodatku mieć do dyspozycji więcej, niż 4 kanały). Demo to mogłoby być przykładem (wówczas), że nie trzeba "rąbanki" do demek, żeby były fajne i dynamiczne - ale jakoś do niewielu to trafiło. :)

Powolutku zbieram na naprawdę dobry instrument (wirtualny) m.in. z dotacji, więc jak uzbieram, to pewnie więcej spokojnych utworów zrobię. Może nawet kiedyś zrobię od nowa pierwszy utwór z Logusa - konstrukcji nie miał trudniej, kwestia dobrego brzmienia.

6

Odp: XTD na FB

To dodam, że moduł JEST też mi bardzo, bardzo leży :) W zasadzie jest tego więcej :)

Ostatnio edytowany przez sun (2020-12-13 23:37:57)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

7

Odp: XTD na FB

sun napisał/a:

To dodam, że moduł JEST też mi bardzo, bardzo leży :) W zasadzie jest tego więcej :)

W takim razie zapraszam na stronę.

Dodam, bo zapomniałem, że hasłem na moduły (i RMT-ki) jest "Amy".
Cała reszta jest w zasadzie dostępna bez hasła. Poza strefą specjalną z kilkunastoma bonusami dostępnymi jedynie dla wspierających (ale nie ma jakiejś ustalonej dolnej granicy).

8

Odp: XTD na FB

Fejsika obejrzałem oczywiście a Twoja stronę "łeb" sprawdzam co jakiś czas odkąd ją namierzyłem czas jakiś temu. Co do pokeya to również muzak... stylowy w sensie nie do pomylenia - wiadomo od razu że XTD :) Revival... tu przyznam, że zgrzeszyłem, bo nie przesłuchałem całej płyty ale ten kawałek bardziej niż zaprasza aby to zrobić :)
Uff, no to nachwaliłem :)
Co do Logusa to jedno z dem ("Jest" również), które pamiętam z czasów studenckich - a troszkę wody w rzece upłynęło...

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

9

Odp: XTD na FB

XTD: tracki z Planet Logus to moim zdaniem najlepsze Twoje utwory :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: XTD na FB

W sumie podpisuje się pod tym, choć "Jest" jest równie magicznym kawałkiem :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

11

Odp: XTD na FB

"Jest", z tego co pamiętam, było napisane na samplach wygenerowanych wcześniej przez kodera, żeby można było użyć samych tracków bez sampli (co zajmowało znacznie mniej miejsca).

12

Odp: XTD na FB

A to ci dopiero, ja myślałem (nie prowadziłem badań w tym zakresie), że pierwsze "generowane" sample to farbrausch i the product.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

13

Odp: XTD na FB

sqward napisał/a:

XTD: tracki z Planet Logus to moim zdaniem najlepsze Twoje utwory :)

No to na Facebooku teraz opublikowałem owe demo wraz z nieco odrestaurowaną muzyką (lekki remastering, żeby lepiej brzmiało i żeby się lepiej słuchało).

14

Odp: XTD na FB

Już widziałem, brzmi dobrze :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: XTD na FB

Potwierdzam.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)