26

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Jak napisałem - któryś z oryginałów z mirage miał taką możliwoś na atari, chyba problem jasia w wersji kasetowej

Sikor umarł...

27

Odp: Poszukiwany program kopiujący

seban napisał/a:

A jeżeli to nie wystarczy (np. za mały bufor) to możesz spróbować:

2)  File Copier 130XE, autorstwa Jacka Żuka:

http://seban.pigwa.net/aa/copiers/file_copier_130XE.png

Pobrać można tutaj: File Copier 130XE

Nie wiem co robię źle, ale na SIO2SD mam umieszczony ten program na ATR w formacie AtariDOS, montuję jako D1 i nic nie działa ;-)
"Spis dysku" pyta o nazwę zbioru(?), więc podaję *, *.*, D1, D, D1:, D:, różne kombinacje i otrzymuję "BLAD 130" i nawet nie próbuje czytać...
Z ładowaniem po wpisaniu nazwy istniejącego pliku tak samo.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-10-26 10:05:07)

28

Odp: Poszukiwany program kopiujący

ladujesz program z DOSa czy z loadera?

ps. kod bledu mowi co robisz zle...

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-10-26 10:15:58)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

29

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Spod MicroDOS II initializera Dorndorfa...

30

Odp: Poszukiwany program kopiujący

to zaladuj spod DOS a nie loadera

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

31

Odp: Poszukiwany program kopiujący

OK, spróbuję, dzięki.

32

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Podepnę się pod temat bo dotyczy kopiowania kaset.

Chce sobie nagrać kasetę za pomocą stacji dysków chcę użyć programu BOSS I lub właśnie FC130XE.

Mam pytanie czy ma ktoś jakiś inny od wykrzyknika loader (np. w pliku ATR) którego mókłbym użyć?
Dobry loader (4 bloki zamiast 6 wykrzyknika) wstawia do wav-ow i cas-ów Turgen System, ale nie mam pojęcia jak taki loader sobie wyciągnąć do nagrywania na kasetę przy pomocy stacji i magnetonu Atari.

PS. Wykrzyknik mam - był w BOSS-ie I.

33

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Wygeneruj sobie jakikolwiek programik Turgenem i nagraj na kasetę na zewnętrznym magnetofonie. Potem go wgraj do kopiera z kasety i nagraj sobie na dyskietkę. A potem to już tylko kwestia kopiowania na dwa razy (loader + program).
Problem jest taki, że Turgen zapisuje w loader że nazwę programu, który jest wczytywany. Można ewentualnie podać coś "uniwersalnego".

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

34

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Dobry pomysł! Dzięki! Tylko, że nie mam kaseciaka innego od magnetofonu Atari. Coś pokombinuje.
Co do nazwy w loaderze Turgena to można całkiem to wyłączyć, albo wpisze coś takiego: "loading ... please wait ... good luck"

35

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Jak nie ogarniesz tego do wieczora to ci spróbuję takie coś zrobić bo w roli magnetofonu świetnie się sprawdza AVG. Tylko, paradoksalnie, będę potrzebował asysty we wczytaniu z magnetofonu do kopiera :-D (albo mi ktoś powie, czy da się skopiować z magnetofonu na dysk pod SDX).

[Edit]
Jeśli czegoś nie spaprałem to w załączniku masz dyskietkę z The Boss 1 i nagrany jest na niej loader z Turgena. Sprawdź, czy działa jak należy.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-11-23 18:24:35)

Post's attachments

The Boss I.atr 90.02 kb, liczba pobrań: 5 (od 2020-11-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

36

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Wielkie dzięki!
Wygląda na to, że wszystko jest ok.

37

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Testował ktoś ten zgrany loader z Turgena?
Działa OK: wczytuje gry, jest 4 blokowy. Tylko u mnie zawsze wyłącza ekran i dźwięki I/O.

38

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Dodam, że to ja go zgrywałem i u mnie nie wyłącza ani ekranu, ani dźwięku.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

39

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Witam Forumowiczów,
odświeżę temat, szukam jakiegoś kopiera do kopiowania i nagrywania dużych plików kasetowych.
Program File Copier 130XE jest super, tyle że nie wstawia oryginalnych przerw pomiędzy sektorami, jak robi to CasDup, do którego z kolei nie da się wgrać plików o dużym rozmiarze.
Czy ktoś ma jakieś pomysły?
Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

40

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Spróbuj tego:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 74#p272074

Z tego co pamiętam, wyciskał max z pamięci.

C: dla magnetofonu
D: dla stacji dysków
T: dla turbo 2000 i podobnych

41

Odp: Poszukiwany program kopiujący

I jeszcze jeden problem:
- na SIO2SD mam umieszczony program File Copier 130XE (w formacie XEX), który wczytuję.
Potem montuję w SIO2SD jakaś grę w postaci pliku .ATR na D1.
Niestety, w programie File Copier nie mogę ani wczytać zawartości, ani spisu dyskietki ATR.
Wyskakuje błąd 130, czyli, że urządzenie nie istnieje...
Wpisuję nazwę zbioru D, D1, D:, D1 i nic.
Czy robię coś źle?
P.S. Próbowałem także wczytać File Copier z kasety magnetofonowej, ale jest to samo... :(

42

Odp: Poszukiwany program kopiujący

VLX,
dzięki wielkie, z kasetą będę próbował i dam znać.
Chciałem przy okazji skopiować coś z pliku ATR, ale po wpisaniu D: mam komunikat "DEVICE NOT FOUND !"...
Co może być problemem?
Korzystam z SIO2SD.

43

Odp: Poszukiwany program kopiujący

A w ogóle działa ten sio2sd? Możesz z niego coś odpalić?

44

Odp: Poszukiwany program kopiujący

gelo29 napisał/a:

- na SIO2SD mam umieszczony program File Copier 130XE (w formacie XEX), który wczytuję.
Potem montuję w SIO2SD jakaś grę w postaci pliku .ATR na D1.

Aby wylistować dyskietkę musisz wczytać kopier spod DOSa. Wsadź kopier do dowolnego ATR-a (na przykład za pomocą makeatr) z DOSem i wtedy dasz radę :)

Sikor umarł...

45

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Nie doczytałem. :D

Faktycznie, nie ma dosa, nie ma wyświetlania katalogu.

46

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Bardzo dziękuję za rady. :)
Jednak nie mogę wsadzić pliku Turdes, bo jest w formacie xex i podczas bootowania ma BOOT ERROR :(
Ma go ktoś w formacie .ATR?

47

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Wrzuć go na dyskietkę z dosem i po wgraniu dos, z jego poziomu uruchom turdys.

48

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Jak go wrzucę na dyskietkę z Dosem 2.5, to po jej załadowaniu i wyświetleniu zawartości dyskietki (opcja A i potem *.*) nie ma go widocznego w w tej zawartości...

49

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Ok,
coś było nie tak z dyskietką, ściągnąłem inną i teraz plik jest widoczny, wgrałem go.
Jednak jak chcę skopiować dysk umieszczony w D1, to mam I/O ERROR - $A5...
Wpisuję D, D1, D: i to samo.

50

Odp: Poszukiwany program kopiujący

Załącz tu xex-a, zrobię Ci dyskietkę z MyDOSem i napisze co i jak.
--------------------------------
Edyta mówi, że masz już w załączniku, wstępnie sprawdzony, działa (nie sprawdzałem z magnetofonem, nie mam sprawnego).
I jeszcze jedno - jest to FILE COPIER, całych dysków nie skopiujesz nim, tylko pliki z dyskietki.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2023-11-22 21:27:25)

Post's attachments

file_copier_130_MyDOS.atr 179.64 kb, liczba pobrań: 2 (od 2023-11-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...