Temat: Unocart.

Ktoś posiada tą zabawkę i może sprawdzić, czy ten rom mu działa?

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2020-12-29 09:36:20)

Post's attachments

pitstop.car 16.02 kb, liczba pobrań: 9 (od 2020-12-29) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Unocart.

Jeśli chodzi o sam plik to jest ok, bo na AVG Cart działa poprawnie. Uno niestety nie mam, więc nie sprawdzę.
Mam inny działający rom, wypróbuj czy chodzi na Unocart.

Ostatnio edytowany przez hichal (2020-12-29 21:13:27)

Post's attachments

Pitstop.bin 16 kb, liczba pobrań: 3 (od 2020-12-29) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

3

Odp: Unocart.

Mogę sprawdzić na Uno w w piątek, jak złożę biuro i rozłożę /|\

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-12-30 19:42:20)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Unocart.

Czołem.
U mnie działają obydwa powyższe ROMy. Ten od hichala oczywiście po zmianie rozszerzenia nazwy pliku na .car lub .rom, bo Uno tylko takie wyświetla.
Fabryczna 130XE bez żadnych modów/rozszerzeń i UnoCart v1.2 Electrotrains/FJC '16.

Plik od hichala jest w bazie TOSEC - wyszukane po md5:

    <game name="Pitstop (1983)(Epyx)(US)">
        <description>Pitstop (1983)(Epyx)(US)</description>
        <rom name="Pitstop (1983)(Epyx)(US).bin" size="16384" crc="d49ebf91" md5="e3f5b22dd96d5323258efe2ffc9907a4" sha1="a3b7541c57a51ced98084027e0b9b15637359c54"/>
    </game>, 

Pliku od Piguły w TOSEC nie ma. Niemniej, też działa.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Unocart.

Dzięki uicr0be - za info.. produkt został zwrócony.. nie spełniał moich oczekiwań. Muszę rozejrzeć się za AVG.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Unocart.

Nie ma się co rozglądać ;) trzeba napisać do twórcy i kupić, ja osobiście polecam szczególnie z SIO modem :)

7

Odp: Unocart.

Piguła/Shpoon napisał/a:

Dzięki uicr0be - za info.. produkt został zwrócony.. nie spełniał moich oczekiwań. Muszę rozejrzeć się za AVG.

A ten .car który załączyłeś, nie działał u Ciebie z UnoCarta ? No bo, jak napisałem, u mnie działa. Zwróciłeś z innych powodów?

lopez napisał/a:

Nie ma się co rozglądać ;) trzeba napisać do twórcy i kupić, ja osobiście polecam szczególnie z SIO modem :)

No właśnie też się przymierzam. Zamawiać należy przez PM na AtariAge?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-01-05 20:37:24)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Unocart.

Tak. Piszcie do TMP. Obecnie każdy ma gniazdo do wystrugania kabelka SIO.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-01-05 20:51:31)

Sikor umarł...

9

Odp: Unocart.

Dodam jeszcze z "kronikarskiego obowiązku", że robiąc właśnie porządki AllDup-em (za przeproszeniem), pokazał on, że powyżej załączony pitstop.car od Piguły jest identyczny z tym z archiwum agv-cart - ścieżka w archiwum: avgcart-car\02-16kB\Pitstop (1983)(Epyx)(US).car

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Unocart.

uicr0Bee napisał/a:

A ten .car który załączyłeś, nie działał u Ciebie z UnoCarta ? No bo, jak napisałem, u mnie działa. Zwróciłeś z innych powodów?

Z mojego egzemplarza nie chciał się uruchomić, generalnie mało który rom chciał startować. Sprawdzałem na dwóch Atarkach obie niestety rozbudowane - chociaż każdy inny cart działał z nimi poprawnie. (Ham-Pack, kilka kartów od Turbo, Sic!, Side2). Wyłączenie Qmega, ext ramu nic nie dawało.. efekt zawsze był ten sam... część romów rippowanych przez Sebana się uruchamiała. Druga kwestia to zastosowane gniazdo microsd (z funkcją push) czyli mocniejsze wciśnięcie karty blokuje ją w gnieździe a ponowne mocniejsze pozwala wyjąć. Niestety w wyniku zastosowanej obudowy bardzo ciężko było to zrobić w ciągu 3 dni zabawy połamałem sobie chyba wszystkie paznokcie. Jak dla mnie karta powinna wystawać poza obudowę, a w moim egzemplarzu była schowana 1-2mm.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Unocart.

Sikor napisał/a:

Tak. Piszcie do TMP. Obecnie każdy ma gniazdo do wystrugania kabelka SIO.

A nie wiesz przypadkiem czy aktualne są już w twoich obudowach?

12

Odp: Unocart.

Nie, nie są. Brałem w grudniu i TMP ma opory do przebudowania, dostał kilka w gratisie na "przemyślenie" sprawy. Ale można go atakować w tej sprawie, bo znam co najmniej dwie osoby, które mimo posiadania AVG Carta chciałyby w mojej obudowie - choć ja tu akurat ciśnienia nie mam na to ;)

Sikor umarł...

13

Odp: Unocart.

Płytka, jak do tej pory, jest za duża i w K-7 ledwie wchodzi.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: Unocart.

może by ktuś z nas puścił jakieś 'zbiorcze' zamówienie na AVG?
bym się przyłączył na 1sztukę...

15

Odp: Unocart.

Średnio opłacalne, bo wysyłka po PL zabija cały plan, chyba że TMP przy zamówieniu xx sztuk zrobi obniżkę, ale wątpię.

16

Odp: Unocart.

lopez napisał/a:

Średnio opłacalne, bo wysyłka po PL zabija cały plan, chyba że TMP przy zamówieniu xx sztuk zrobi obniżkę, ale wątpię.

Lepiej się umówić i w 2-3 osoby zamówić.. a potem przez paczkomaty rozesłać do zainteresowanych.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

17

Odp: Unocart.

Ja tak robiłem jak zamawiałem - zysk tylko na wysyłce do Polski.

Sikor umarł...

18

Odp: Unocart.

TMP wysyła za 6Eur do PL z Litwy więc średni to interes płacić 12zł za paczkomat bo wyjdzie w najlepszym razie na to samo... + robota rozsyłającego.

Przypomniałem sobie własnie, że przy wysyłce 2szt. koszt wysyłki rośnie do 8Eur, pytałem TMP'a bo chciałem namówić uicr0Bee na wspólny zakup ;)  więc doliczając rozsyłkę po PL nie kalkuluje się.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-01-07 11:57:15)

19

Odp: Unocart.

No ale 8/2<6 :) Możemy zamówić razem.

namówiłeś

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

20

Odp: Unocart.

A ile kosztuje ten AVG?

21

Odp: Unocart.

@uicr0Bee: w standardowej obudowie już posiadam, dlatego mogę z czystym sumieniem polecić :)

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=7173

Sam tylko wydrukowałem SIO i zrobiłem kabelek.

@Mq: 50Euro

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-01-07 19:11:04)

Post's attachments

avg.jpg 137.87 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

22

Odp: Unocart.

Kurde, kabelek od żelazka? Tam tylko trzy żyły były potrzebne?:-)

23

Odp: Unocart.

6 żył, dałem oplocik "żelazkowy" aby ładnie wyglądało ;)

Tu wszystkie informacje:
https://atari8bit.net/tutorials/de-re-avgcart/

24

Odp: Unocart.

lopez napisał/a:

w standardowej obudowie już posiadam, dlatego mogę z czystym sumieniem polecić

No to wysłałem zapytanie/zamówienie. Dla formalności zapytałem o dostępność w obudowie sikor(k)owej. Niech wie że jest popyt.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-01-07 19:45:34)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

25

Odp: Unocart.

uicr0Bee napisał/a:

Niech wie że jest popyt.

;)