1

Temat: PIC-e do Atari 1088XEL

Witam
Czy ktoś potrafi poprawnie zaprogramować układy PIC do tego projektu. Już od jakiegoś czasu próbuje ale bez efektu. Mam tylko możliwość poprzez MPLAB IPE i programator PICKIT3 ale ten programik chyba nie widzi programatora, albo nie wiem jak to skonfigurować. Potrzebuje pomocy w konfiguracji albo żeby ktoś to zrobił na zamówienie

2

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Chyba sobie poradziłem. Choć przy układzie 16F1847 nie przechodzi weryfikacji. Nie wiem czy to normalne ? Ten drugi układ 12F1571 zapisał się i przechodzi weryfikacje.

3

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Wydaje mi się, że powinien przechodzić, ale kto wie.
Może najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie programatora K150 od kolegów z Chin? Cena śmieszna, a PICE robi wyśmienicie :)
Poza tym chyba te PICE można zaprogramować z poziomu Atari o ile się nie mylę prostym programatorem na port joysticka?

4

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

podobno taki soft jest
pic kit3 z nowym softem pracuje marnie
jest tez mplab snap, który sobie radzi z avr, pic i sam
https://www.microchip.com/developmentto … O/PG164100
jest dostepny w normalnej dystrybucji za niewielkie pieniadze

a 12f1571 gdzie udało się kupić?

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Mogę pomóc na śląsku, mam kilka uniwersalnych programatorów - Vellon VP990, ELNCEC itd

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

6

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

12F1571 masz w TME, niestety w wersji SMD.
PICe do TK-II, Mousetari oraz VGate można zaprogramować z poziomu Atari:
https://ataribits.weebly.com/joy2pic.html

7

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

@x_angel znajdź mi taki programator do Atari dla atmegi to ozłoce :)

8

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Dla Atari to się nie opłaca chyba, bo programator do Atmeg kosztuje 8 czy 12zł w Chinach, więc nie sądzę, że jakiś programista będzie sobie głowę łamał, choć kto wie...

Kiedyś Candle zrobił spiflash, może "machnie" Atar-AVR-proga :)
BTW kiedyś zrobiłem sobie tego spiflasha na LPT i płytę Asusa za 500 zł podniosłem. Nie było jeszcze wtedy tanich EZP2010 na rynku.

Ja do PICów używam takiego:
https://www.ebay.pl/itm/PIC-Mikrocontro … SwKvRfNhSK
Może nie 8zł a 33zł, ale robi robotę.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2021-01-04 22:15:46)

9

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Wybaczcie że tak odbiegam od tematu, ale ja bym do wszystkiego atmele ładował. Po prostu nigdy do PICów się nie przekonałem.

10

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

@SQT: zainteresuj się też innymi producentami jeśli chodzi o mikrokontrolery, jeżeli się nimi bawisz. Ja się też do Atmeli mocno przyzwyczaiłem parę(naście) lat temu i do dziś ich z tego przyzwyczajenia w różnych małych projektach używam. Ale tak na prawdę Atmele są mega drogie i mają mega małe możliwości w stosunku do konkurencji. Np. STM32 w postaci bluepill za kilka zł (chyba z 6zł na płytce z kwarcem, usb i pinami?) bije na łeb wszystkie Atmegi razem wzięte, a to jeden z najmniejszych STM-ów, zawsze można dać większego. Programator do tego to też koszt kilka zł (też chyba z 6zł).
[też przepraszam za przyłączenie się do oftopu]

11

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

wersja smd wymaga znowu stójki na członku aby to pożenić z 1088xel - nie chce rzeźby uprawiać
ja rozumiem, adapter i w ogóle, ale nie - nie lubię

atsamd21 kosztuje 4.coś i ma usb - takie fajne uogólnienia są...

co do piców - oryginalny procesor jest w wieku altaira i nie jest to piękna konstrukcja - a że widać popularna za miedzą, no to cóż - czasami człowiek musi albo użyć bo jest już gotowe, albo okopać się i zrobić swoje od zera, a to nie zawsze ma sens

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Ostatnio znowu namiętnie męczę moduły ESP. (np. ESP8266). I nie żaden home assistant. Tylko głównie że ma wifi i bez problemu można postawić prostą stronę www do sterowania we/wy.

13

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Home Assistant nie ma nic wspólnego z ESP, może pomyliłeś z Tasmotą? A to to potrafi więcej niż zwykły WWW i sterowanie włącz/wyłącz...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

14

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

No, tak racja. Myślowo skróciłem. Oczywiście ze taśmowa ktora łączy się z HA , noni jasna sprawą że ma większe zastosowanie niż włacz/wyłącz

15

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Tasmota to mój konik, sorki że wtrąciłem do wątku :-)
A co do PIC.. to czy TL866 nie potrafi tego programować?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

16

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Candle napisał/a:

a 12f1571 gdzie udało się kupić?

https://pl.farnell.com/microchip/pic12f … pic12f1571

Pickit 3 obsługuje je bez problemu, PIC16F1847 także.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

17

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

TL866 programuje PICe, ale nie wszystkie. 16F1847 ani 12F1571 nie ma na liście.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

18

Odp: PIC-e do Atari 1088XEL

Ja swoje PIC-e i większość trudniej dostępnych elementów do projektu 1088xel kupiłem w UTSOURCE w USA. Pice programowałem programatorem PIC KIT3 i soft MPLAB. Teraz już wiem jak więc następne będzie łatwiej. Programator do Atari też mam ale potrzebne jest jeszcze sprawne atari i coś do wczytania programu.