Temat: Atari 400

Witam!
Mam mam okazje kupic nowa konsole atari 400 ale sprzet jest z chyba z USA albo Kanady bo widze po wtyczkach i napieci na zasilaczu ze jest na 130V i tutaj moje pytanie czy konsola bedzie dzialac na naszych  telewizorach czy raczej sie sobie na niej nie pogram nie wiem czy jest NTSC czy region free pomijam juz to ze bede musial zmienic zasilacz na 230V.

2

Odp: Atari 400

400 to nie konsola, tylko komputer. Jak nie musisz mieć koniecznie 400 to kup Atari XE albo XL. 400 bedzie NTSC i wymaga zasilacza 9V AC, prąd zmienny. Wyjscie video tylko antenowe i pamiec 16kb.

3

Odp: Atari 400

1. Atari 400 to komputer, nie konsola
2. Jak telewizor obsługuje NTSC i sygnał ANALOGOWY, to da radę. Atari 400 nie ma wyjścia monitorowego
3. 110V, nie 130. Są przetfornice napięcia
4. Pamiętaj, że Atari 400 ma stary system i tylko 16KB RAM, więc wiele rzeczy na nim nie zadziała
Swoją drogą - bardzo fajna maszynka, ale wielka :)

Sikor umarł...

4

Odp: Atari 400

No tak komputer troch mnie ponioslo z ta konsola;) czyli na zwyklym telewizorze bede mogl sobie odpalic i pograc bez problemu z obrazem?

5

Odp: Atari 400

Jak obsługuje NTSC - tak. Ale sprawdź, które gry Ci pójdą - 16kB RAM to naprawdę mało jest. Standard to 64KB, większość gier wymaga minimum 48KB. Jak już - to zagrasz głównie w wersje kasetowe bądź cardridge-owe.

Sikor umarł...

6

Odp: Atari 400

Jeśli przez "zwykły telewizor" rozumiesz taki z tunerem analogowym - to tak.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Atari 400

tak wlasnie o taki z tunerem analogowym mi chodzi a dokladnie uzywam samsunga syncMaster741mp do retro grania, no i o gierki na cardridge i kaseta to podstawa:)

Ostatnio edytowany przez Pitulajg (2021-01-28 22:16:50)

8

Odp: Atari 400

@Pitulajg
1. Możliwe że nawet gdy dostroisz w TV obraz NTSC, to może nie być dźwięku.
2. Czy masz już inne modele 8-bit Atari i akurat chcesz tę 4-setkę jako brakujący model do kolekcji? Czy może to ma być pierwsze (i jedyne?) Atari do zabawy-gier-oglądania dem? W drugim przypadku 400 NTSC to nie jest najlepszy model, ani najtańszy. 800XL lub 65/130/800XE PAL będą lepsze. A z serii 400/800 to praktyczniejsza jest 800-ka. Ma wyjście s-video/composite, RAM 48kB, lepszą klawiaturę i możliwość zamontowania rozszerzenia Incognito.

Dla 400 istnieją rozszerzenia RAM np. do 32kB, ale oczywiście jeszcze trudniejsze do zdobycia niż sama 4-setka. Poza tym 32kB to nadal półśrodek.

@ ZuluGula - były 400 PAL, ale oczywiście trudniej zdobyć niż NTSC.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Atari 400

Tak mam inne 800xl 600xl stacje dyskow do nich i magnetofony a tego chce miec do kolekcji bo jak juz pisalem jest nowiutki jak z Pewexu ;)

10

Odp: Atari 400

P.S.

Pitulajg napisał/a:

[...]nie wiem czy jest NTSC czy region free

Nie ma Atari 400/800/XL/XE "region free". Są NTSC, PAL i SECAM

Pitulajg napisał/a:

bede musial zmienic zasilacz na 230V

Możesz użyć adaptera (transformatora) 230/120V i do niego podłączyć ten oryginalny amerykański zasilacz.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-01-29 22:41:51)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: Atari 400

dziekuje za podpowiedz w poniedzialek go odbiore i przetestuje mam nadzieje ze wszystko bedzie dzialalo

12

Odp: Atari 400

Do 400 pasuje zasilacz od 1050 jak masz.

13

Odp: Atari 400

Tak mam stacje dyskietek 1050 i oryginalny zasilacz odniej czyli bez obaw moge go podlaczyc do komputera zeby niczego nie spalic

14

Odp: Atari 400

Tak.

15

Odp: Atari 400

dzieki bardzo!!

16

Odp: Atari 400

dzisiaj odebralem swoje atari ale mam kolejny problem ;( nie wiem jak podlaczyc go do monitora bo kabelek od anteny ma inna koncowke ktora nie pasuje do zwyklego wejscia antenowego ale w zestawie mam jeszcze switch box wie ktos moze jak to podlaczyc?

Ostatnio edytowany przez Pitulajg (2021-02-01 22:21:08)

Post's attachments

IMG_20210201_211512.jpg 216.27 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

17

Odp: Atari 400

Możesz użyć łącznika RCA - ma gniazdo "chinch" z obydwu stron. Z jednej strony wkładasz wtyk z A400, a z drugiej "polski" kabel antenowy do TV.
--edit--
Nie wiem jak jest w A400, ale w A800 ten kabel wychodzący z obudowy ma w środku na płycie gniazdo RCA, więc można otworzyć obudowę, usunąć (h)amerykański babel i wpiąć "polski".

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-02-01 22:22:36)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: Atari 400

a czy da rade podlaczyc do tego switch box-a ktorego mam (zobacz zdjecie) do wyjscia 75 ohm kabel antenowy a na drugim koncu zarobie koncowke do anteny

19

Odp: Atari 400

Do tego switcha nie - masz albo wejście 75Ohm, albo komputer. Zrób zdjęcie końcówki przewodu antenowego od Atari 400 proszę.

Sikor umarł...

20

Odp: Atari 400

tak juz wysylam

Post's attachments

IMG_20210201_213936.jpg 673.51 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

21

Odp: Atari 400

w prawym gornym rogu tego switcha podlacza sie komputer a 75 ohm to nie jest wyjscie do tv?

22

Odp: Atari 400

Zwykły banan - jak w Atari od strony kompa. Bierzesz RCA (chinch żeński) z drugiej zwykły antenowy i masz przejściówkę. Jak sam sobie zlutujesz, to przypuszczalnie 5zł nie przekroczysz. Inna opcja - kabel antenowy podłącz pod wyjście TV Twojej przejściówki - ale z praktyki, niestety jakość przez przejściówkę pada.
Nie, 75 Ohm to wejście anteny. Wyjście masz oznaczone jako TV - te dwa wystające kabelki.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-02-01 22:47:48)

Sikor umarł...

23

Odp: Atari 400

czy to ma byc takie zlacze

Post's attachments

chinch.jpg 16.2 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

24

Odp: Atari 400

albo jak mozesz mi prosze podezlac fotke ja to ma wygladac bo ten co ja wyslalem to jest zenski do zenskiego teraz przeczytalem

25

Odp: Atari 400

Powinien podejść. Musisz zwrócić tylko uwagę, że bolec w antenowym jest nieco krótszy od standardowego chincha, ale daje radę. Tu masz "oryginalny" chinch: https://images.morele.net/i1064/769045_0_i1064.jpeg (zdjęcie pierwsze z brzegu z google), ale spokojnie podłączysz - w razie czego "przedłuż" środek w gnieździe (ale standardowy powinien starczyć).  Staraj się znaleźć z jak najkrótszym wystającym elementem.
=================
A pro po - przez Twoją pokazaną przejściówkę (teraz się przyjrzałem) podłączysz z jednej strony A400, a z drugiej standardowy kabel antenowy od Atari XL/XE :)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-02-01 23:03:59)

Sikor umarł...