1

Temat: [K] Obudowę do Amigi 600

Próbowałem na PPA, ale nie było odzewu, to spróbuję i tutaj.

Odnawiam sobie Amigę 600 i szukam dla niej obudowy, a w najgorszym wypadku wystarczy mi sama wierzchnia część. W oryginalnej za dzieciaka z bratem wydrążyliśmy dziurę, żeby wypuścić przez nią taśmę IDE no i źle to wygląda... A chciałbym osiągnąć stan "muzealny" ;)

Okolice 100 złotych jestem gotów dać.

2

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Jak by to powiedzieć, powiedzenia! A tak serio to bez ok +200zł raczej nie znajdziesz :)

Obudowy do A600 mają niestety feler, że 99,99% mają połamane zaczepy, a że same 600 wyskoczyły z ceną +300% przez ostatnie dwa lata to jak wyżej :)

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-01 11:29:02)

3

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

A dziękuję :)

Bo ja wiem? Kompletne obudowy schodziły na Allegro za 160, a nawet za 130 złotych... Problem tylko w tym, że zawsze ktoś mnie uprzedzał z zakupem.
Biorąc pod uwagę prowizje Allegro, nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś był skłonny oddać za 100 zł poza nim.

4

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Nawet Snajper przegrywał? Czy przegapiałeś termin aukcji?
Ja szukam folii do klawiaturwy A600.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Nie używam Snajpera. Mam tylko standardowe powiadomienia Allegro, raz dziennie. Około 9:00 czytam maila, że ktoś wystawił, dajmy na to, obudowę od Amigi, a jak klikam w link aukcji, to jest już "sprzedaż zakończona".

Może faktycznie spróbuję tego Snajpera...

6

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

A nie możesz zaszpachlować i ładnie pomalować? Chyba Drygol takie metody stosuje - poszukaj filmiku i relacji z odnawiania Atari 800XL TDC-a :P
Powodzenia, może się uda.

Sikor umarł...

7

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Może spróbuję, jak wszystkie inne drogi zawiodą ;)

8

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Snajper jest dobry, tylko jak wąż w kieszeni to przegra. Ostatnio ustrzelił mi lampę stojącą, żona chciała dać max 120 zł, ja ustawiłem 134 i jest moja za 127 zeta. Ale żonie kieszeń syczy...

Ostatnio edytowany przez jer (2021-02-02 07:36:25)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

jer czy na alelokalnie też działa? bo snip niestety nie :(

10

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Pewnie jakby z "około 100 zł" zrobiło się "około 200" to kieszeń by mi nie zasyczała, ale wygląda na to, że faktycznie nie ma na rynku zbyt wiele tego typu rzeczy.

Wzrost cen i spadek dostępności tyczy się zresztą nie tylko retro komputerów. W 2015 ściągnąłem z UK aparat Pentax ME Super, z czterema obiektywami, lampą, torbą, przesyłką, wszystko razem za 250 zł. Dziś za tyle to może upoluję samo body i to niekoniecznie sprawne.

No nic, nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na tę, lubię po prostu podłubać przy starych komputerkach. Jak się uda upolować kiedyś na jakimś allegro to fajnie, będę miał zabawę. A jak nie, to zawsze mam tę dziurawą ;)

11

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Akurat A600 było bardzo długo niedoceniane, ale od jakiegoś czasu (gdy zaczęły wychodzić dopałki) jest na czasie i ceny mocno wzrosły.

Trzeba polować i tyle.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-02 13:06:46)

12

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Ceny 600-tek poszły w górę jak głupie gdy wydano V2. Z tą kartą to wariat nie komputer ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

13

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

jer napisał/a:

Ja szukam folii do klawiaturwy A600.

Tutaj masz folię:
https://www.ebay.de/itm/Amiga-600-Tasta … Swj6xdX7PS

14

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Zamiast folii lepiej kupić PCB.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

15

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

@jer odezwij się do użytkownika panti1801 na forum ppa, on sprzedaje/sprzedawał? PCB do klawiatury A600

16

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Polecam PCB od Pantiego z PPA, świetny produkt, kupowałem ostatnio do mojej A1200 ;) Ostatnio wystawiał na allegro w aukcjach WOŚP.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

17

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Dzięki, już kupiłem folię. Mam dwie A600, jedna ma jeszcze znośną klawiaturę, druga wymaga wymiany. Tę drugą chcę podarować wnuczkowi, ale muszę doprowadzić ją do stanu używalności.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

18

Odp: [K] Obudowę do Amigi 600

Temat do zamknięcia. Obudowę do A600 w stanie dobrym upolowałem za 100 zł (+ przesyłka).