26

Odp: Turbo identyfikacja

Sikor napisał/a:

Jak pisałem - magnetofon MUSI wczytać zapisane przez siebie dane. Jeśli tego nie robi - to choćbyś głowicę odwrócił o 180 stopni nic nie uzyskasz. Ewentualne próby możesz zrobić, jak już będzie odczytywał to, co sam zapisze. Ale co ja się tam znam?

Nie zrozumielismy sie , z kreceniem glowicy chodzilo mino blizzard, a z nie odczytywaniem co nagral z KSO2000

27

Odp: Turbo identyfikacja

Tak czy inaczej - póki nie zapisze i nie odczyta własnych danych nie masz co kręcić, bo to jest podstawa. Jak to załapie - można szukać właściwego ustawienia. I tak jest w każdym przypadku - najpierw odczytuje to, co sam zapisał (mamy pewność, że elektronika i mechanika działa), potem ewentualnie według potrzeb regulujemy do stanu "standardowego dla naszych kaset" odczytu. I tu nie ważne czy normal, czy turbo, czy ma nagrywać/odczytywać winyla. Najpierw - odczytuje co sam nagrał, potem ewentualna regulacja.

Sikor umarł...

28

Odp: Turbo identyfikacja

Tylko czy powinien odczytywać (równie dobrze) to co sam nagra, w dowolnym ustawieniu głowicy? Również skrajnie różnym od fabrycznego.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

29

Odp: Turbo identyfikacja

Powinien, bo raczej nie jest ustawiona poza skraj taśmy.

Sikor umarł...

30

Odp: Turbo identyfikacja

to co ramik nagrał w t2000, wczytuje moje ca12. na prośbę będzie na dniach usuwany dziwoląg 'super turbo' i będziemy paczeć dalej o co kaman.

31

Odp: Turbo identyfikacja

nie odczytuje co nagral, a inne odczytuje,ale w miare, znaczy i tak lepiej co sam nagral ;) , dziwne że inne magnety odczytują co on nagral ;) , sorry za masło maślane ;)

32

Odp: Turbo identyfikacja

Skoro inne odczytują, a on nie - sprawdź tor zapisu i tor odczytu. Gdzieś masz za słaby sygnał obstawiam mimo wszystko zapis), magnetofony z recapowaną elektroniką (kondensatory, paski, itp, po wymianie) po prostu łapią słabszy sygnał. Na początek spróbowałbym wymienić kondensatory elektrolityczne (może wyschły?). Może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi.

Sikor umarł...

33

Odp: Turbo identyfikacja

na szybko sklecona płytka do testowania elementów pod kso. bez względu na zmiany wartości RC czy to w torze zapisu czy odczytu, magnet nadal nie wczytywał zapisanego przez siebie sygnału kso-t2000. (wartości - na podstawie instrukcji/schematów jer'a (dere-serwis) i pdfa 'standardy_turbo' http://blog.3b2.sk/igi/file.axd?file=20 … _turbo.pdf )

zabrałem się za przywracanie elektroniki do stanu fabrycznego. stan zastany na fotce. prócz nalutowanego pająka 'super turbo' widać że troochę elementów brakuje, a to co jest ma niektóre zmienione wartości. dodatkowo jest zmiana we wtyczce sio. ale to również zmienione wg instrukcji.

ciekawe, czy ten magnet faktycznie nie przybył komuś zza granicy? na pająku jest tranzystor KC (produkcji czeskiej/czechosłowackiej). nie wiem, a mooże kieedyś były i one u nas w sklepach dostępne?..

/ robi się usunięcie 'super', przywrócenie właściwych elementów RC płytki głównej i recap elektrolitów /

Ostatnio edytowany przez takron27 (2021-02-09 10:10:02)

Post's attachments

P_1_plytka-testowa-kso.jpg 141.53 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

P_2_elektronika-zastana-superturbo.jpg 196.9 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

34

Odp: Turbo identyfikacja

Magnet blizzard naprawiony, pstryczek wydaje sie niepotrzebny bo magnet dziala w kazdym polozeniu tak samo, moze poza wczytywaniem normala bo musi byc w pozycji tzw. uniwersal.
Jednak pytanie jak nagrywac w turbo blizzard, czy literka T: nazwa czy D: nazwa , czy nie ma znaczenia, nagrywalem i tak i tak i dziala, ale wyczytalem, ze D: gryzie sie z dosem??? Cokolwiek to znaczy.