1

Temat: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

śmierci...
co to urwa jest że se ktoś przedłuża aukcje albo nie co 5 minut na minutę przed końcem i to nie ze raz, czy 3, tylko do zaspokojenia własnych rządz? ktoś się spotkał z takimi praktykami?
sama licytacja też wygląda bzdurnie - automat nie licytuje do określonej kwoty tylko kończy na wpisanej lub dowolnej mniejszej - nie ogarniam

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Taki patent na walkę ze snajperami.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Zgodnie z regulaminem allegro lokalnie.
Tak to już działa.
Raz tak walczyłem godzinę ale akurat warto było bo i tak dużo taniej kupiłem.
To akurat jest najbardziej beznadziejna rzecz w tym allegro lokalnie.

4

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Ja tak ostatnio się biłem o płytę.....2h, później odpuściłem bo osiągnąłem swoje maximum, które mogłem dać, też mnie to wq***ło. To zabezpieczenie anty snajperowe jest tylko, że nie wiem czy to na + czy - dla sprzedających, bo część ludzi odpuści licytowanie bo nie mają czasu na siedzenie przez 2h i klikanie co 5 min "licytuj", a w moim przypadku gość był taki irytujący, że podbiał zawsze w ostatnich sekundach....+5 min i tak przez 2h, masakra.

A niestety nie możesz sobie dać np. max 100zł i ci będzie podbijało, tylko od razu wskoczy twoje max.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-09 08:03:42)

5

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

dobrze jest podbijać tak by było jeszcze powyżej minuty do końca to nie przedłuży ale niestety inni będą wtedy podbijali przed samym końcem nie rozumiejąc jak to działa.

6

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Ludzie nie rozumieją działania przycisków "góra i "dół" przy windzie, a ktoś oczekuje, że zrozumieją taki mechanizm?

7

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Wydaje mi się, że ten system jest w miarę OK. Jedyne co bym zmienił to ten czas z 5min na 1min lub nawet 30s. Dodatkowo zmieniłbym minimalną kwotę którą można przebić na progresywną w zależności od aktualnej ceny. Nie wiem coś w stylu, że przy cenie Atari :) około 200 - 300 zł możliwe przebicie już o min. 10 zł.
Ja czasami oszczędzam czas waląc z grubej rury od razu, przed końcem okna które powoduje przedłużenie licytacji o kolejne 5 min.

8

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

To jest w sumie prawdziwa licytacja.
Przyzwyczailiśmy się do minimalizacji  kwoty do zapłaty przez to, że automat licytował za nas przebijając innych po trochu.
W sumie powinno być tak, że wyceniasz, że to warte 100, to wskakujesz na 100. Ktoś uważa więcej, to daje więcej.
Przecież na "porządnych" aukcjach nie ma czegoś w stylu ... "zgadzam się na X ale skoro konkurent dał Y, to ja zalicytuje jednak chwilowo Y+10 aby nie przepłacić i zobaczymy co on na to".

To co bym zmienił, to to, że automat licytacyjny blokuje możliwość przedłużenia aukcji np.
A. na N minut przed planowanym końcem gdzie N jest losowane z zakresu 1 ... 120 minut ... to nutka emocji dla sprzedającego
lub
B. daje możliwość przedłużenia maks 2 razy i to o łącznie ograniczony czas np. 2 godz. ... to emocje dla kupującego.

9

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

@MGor jeżeli licytujesz na 1min lub więcej przed końcem to jej nie przedłużasz, dopiero licytacja na 59sekund lub mniej to wtedy się wydłuża.
@BartoszP - to jest tylko częściowo prawdziwa licytacja. Bo na prawdziwej licytacji nie działa to na zasadzie +5 minut przy ofertach w ostatniej chwili. Tak to by się "bawili" nie 10 minut na przedmiot tylko godzinę albo i dwie jak na allegro lokalnie.
Druga kwestia przedłużanie tego w nieskończoność aż ktoś nie wymięknie jest też słabe.
Co do losowania czasu uważam że to bardzo zły pomysł, to już dopiero byłby dziki zachód.
Owszem zasada np max 2 razy przedłużenia niech będzie każde po jakiś określony czas ujdzie ale takie że sprzedający ustala że np ma się przedłużyć raz o 15 minut a drugi raz o 28 minut bo taki ma kaprys jest bez sensu.
Sprzedałem kilka rzeczy przez allegro lokalnie i jak do tej pory widzę takie plusy/minusy:
Plusy:
+ łatwość wygenerowania etykiety inpost i doliczenie kwoty do rachunku allegro, to jest super

Minusy:
- brak możliwości wystawienia komentarza powoduje jednak że sprzedający się rozleniwiają i często pakują przedmiot tak że później cudem dociera cały (tak dostałem zapakowany jeden przedmiot czyli przedmiot owinięty folią z siatki i taśma klejąca)
- kupujący nie widzą numerów przesyłek itp (chyba że nie wiem gdzie to sprawdzić) po ich wygenerowaniu
- dużo więcej dziwnych kupujących co nie wiedzą co chcą - jak na OLX - i propozycję aby najlepiej oddać za darmo bo coś tam...

Allegro generalnie chce wygonić zwykłych nie firmowych sprzedawców, co raz na jakiś czas się pozbywają zbędnych rzeczy od swojego serwisu co ma udawać amazona czy coś tego typu.Widać to po jakiś wyśrubowanych parametrach które chcą aby spełniać. Ci co prowadzą firmy tutaj więdzą że bardzo łatwo spaść poniżej dobrego poziomu sprzedaży.

10

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

@pawel.

W prawdziwej licytacji jest powiedzmy, że neutralny prowadzący, który "ciągnie" licytacje ile się da bo ma od tego prowizje. Musi jednak umieć wyważyć pomiędzy "podkręcaniem" licytacji a chamskim "wyłudzaniem" bo mu się klienci wykruszą.

Co do A. i B  ... to tylko propozycje ale A powoduje, że sprzedający musi ocenić czy cena go satysfakcjonuje czy nie i czy przedłuża licytację ... losowość zmusza go do aktywnego działania i nie czekanie do ostatniej chwili. Przedłużanie bezwarunkowe musi mieć limit czasu bo to też go przymusza do decyzji.

W pozostałych przypadkach to jest gra w kotka i myszkę bo w końcu zamknie aukcje po zbadaniu poziomu akceptowanej ceny "bo się popsuło".

11

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Brak oceny skutkuje tym, że ktoś może wrzucić cenę typu 10000 za coś wartego 100zł a potem powiedzieć, że nie zapłaci - i wcale nie jest tak, że od ręki możesz to olać i wystawić ponownie, bo delikwent ma prawo do przedmiotu (podobno Allegro umywa ręce).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

12

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

dl mnie wprowadzanie dwóch portali o tak różnych systemach/filozofiach pod jedna nazwa zbiorcza wprowadza tylko chaos i opóźnienia
przedłużającą się aukcja w nieskończoność tez  niczemu nie służy - ja ostatecznie dałem swoje maksimum i czuje się oszukany, ale wuj
jeśli to było cokolwiek warte to jednak osiągnę cel przy akceptowalnych kosztach, niemniej oceniam to (mechanizm) jako zły i czasochłonny

przechodze na tumiwisizm

13

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Serwis "Allegro lokalnie" ma tyle samo sensu co jego nazwa :P

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

BartoszP napisał/a:

W pozostałych przypadkach to jest gra w kotka i myszkę bo w końcu zamknie aukcje po zbadaniu poziomu akceptowanej ceny "bo się popsuło".

Od tego na Allegro zwykłym  jest fajny mechanizm i zwie się cena minimalna także rozwiązanie jest tylko Allegro nieumiejętnie próbuje skopiować samo siebie.

15

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Wszystko było by w porządku gdyby dodali do lokalnie cenę minimalną i nie było opłaty nią albo nie była kuriozalna a te przedłużania wywalili. Chyba że coś nie wiem bo nie wystawiałem nic ostatnio.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

16

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

A takie szybkie pytanie - z tego co czytam bo znalazłem taką aukcję na "normalnym" Allegoro wciąż można wystawiać coś nie mając zarejestrowanej działalności. Da się faktycznie czy ta pani blogerka poniżej się myli albo to już nieaktualne?

https://blog.sky-shop.pl/sprzedaz-na-al … podarczej/

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

17

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Ostatnio wystawiałem ... gdzieś jest przycisk w stylu "Wróć do starego formularza Allegro"

EDIT:

Info z dziś:
Co dziś zmieniliśmy

Od dziś wymagamy 10% ofert połączonych z Katalogiem produktów w wybranych kategoriach w działach:
    Zdrowie
    Elektronika
    Sport i turystyka.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2021-02-15 15:54:42)

18

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

jedynymentos -tak, nadal się da ale formularz i jego wymagania ewidentnie chcą pokazać środkowy palec abyś poszedł na lokalnie.

19

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Sprzedałem na aledrogolokalnie moją CA2001, poszła za bodajże 710zł, też byłem w szoku, że aż za tyle poszła natomiast bardziej zdziwiło mnie to, że aukcja "sama się przedłużała" jak tylko ktoś podbił cenę. Nie wiedziałem jak to działa, stwierdziłem w pierwszej chwili, że to allegro coś odp...dala przedłużając aukcję aby zyskać na prowizji od sprzedaży. Później dopiero wyczytałem, że tak działa allegrolokalnie i że jak ktoś zalicytuje przed końcem to aukcja się przedłuża, nie wiedziałem jednak jak długo to przedłużanie trwa bo tak naprawdę nie zawsze przedłuża się o tą samą ilość czasu. W końcu aukcja się zakończyła i dopiero wtedy zobaczyłem za ile poszła ta moja stacja. Kupujący, mimo iż po wpłacie mi kasy pogratulowałem mu zakupu i wysłałem paczkę, nie odpisał mi ani słowa. Do tej pory nie wiem czy to jakiś entuzjasta czy handlarz retro-sprzętem.
Co do allegrolokalnie to później zacząłem czytać dokładniej o co chodzi i skumałem czemu tak jest. Ja najpierw wystawiłem aukcję na allegrolokalnie choć przez główną stronę allegro ale coś tam źle wybrałem i wrzuciło mnie w lokalne, od razu zakończyłem aukcję zanim ktoś zalicytuje i jeszcze raz zacząłem wystawiać, na głównym allegro ale te wszystkie formularze mnie przerosły, okazało się, że jako zwykły szaraczek, nieprzedsiębiorca, mogę sobie wystawić tylko na lokalnym, tak też zrobiłem.
Później licytowałem w kilku takich aukcjach i zawsze w końcu dawałem sobie spokój bo mimo czekania i licytowania na 2 minuty przed końcem, aukcja się przedłużała bo ktoś podbijał cenę po czym nawet czas nie dochodził do końca tylko aukcja się kończyła, żadnej z tych aukcji nie wygrałem. Strasznie to irytujące i wkurwiające. To najgorsze co allegro mogło zrobić. Poza tym wkurza też to, że nie da się ustalić swojego maksimum aby po przebiciu przez kogoś system sam podbijał naszą kwotę tylko od razu ta ustalona kwota wskakuje. Aukcja mojej stacji dysków trwała chyba z pół godziny dłużej niż powinna. O dziwo, widziałem też aukcję z Amigą gdzie na allegro już się zakończyła natomiast na allegrolokalnie trwała dłużej i zakończyła się wyższą kwotą. W zeszłym tygodniu zaś obserwowałem aukcję lokalną (bodajże amigi600) gdzie ktoś zalicytował kwotę 1030zł, w aukcji było "1 osoba złożyła 1 ofertę", jakieś dwie minuty przed końcem kwota wzrosła do 1050zł i obok pojawiło się "1 osoba złożyła 2 oferty", chwilę później, na jakąś minutę przed końcem czasu, aukcja nagle się zakończyła. Stwierdziłem, że pewnie sprzedawca sam podbił sobie cenę przez inne konto licząc na przedłużenie aukcji i złowienie chętnego który cenę przebije, ciekawe tylko czy wystąpi o zwrot prowizji a później zgłosi, że ten "ktoś" mu prowizji nie oddał...? A może się mylę i to tylko takie moja teoria spiskowa ;D

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-02-17 11:46:46)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

20

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Z tego co opisujesz to jakieś totalne kuriozum. Ja już tam poza Kup Teraz z tego portalu do licytowania na pewno nie skorzystam. A w ogóle to powinni jeszcze dodać przedłużenie jak ktoś kliknie "Kup Teraz", to powinno się przedłużyć o jakiś nie wiadomy nikomu czas z opcją "Kup Później" ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2021-02-17 12:05:30)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

21

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Z tą A600 to pewnie po prostu ktoś myślał, że się będzie podbijało jak kiedyś, znając życie nie zapłaci i tyle, alle mu nic nie zrobi a sprzedającemu kiedyś zwróci prowizję.

Jak chcesz wystawiać na starym ale to musisz mieć jakieś aukcje powiązane, h*je muje i dzikie węże, chyba oni sami już tego nie ogarniają co komu potrzebne aby sprzedawać.

Ogólnie w elektornika, musisz mieć 10% ofert połączonych czy jakoś tak. Dlatego moja gazeta za 200zł tak będzie tam wisiała bo spełnia ich wymagania ;). Pewnie większość myśli ze to "Janusz biznesu" się znalazł :( a tak naprawdę to jedyna rzecz którą udało mi się "legalnie" dodać aby spełnić ich wymagania i abym mógł sprzedawać inne rzeczy, które nie są powiązane. Cena z dupy, aby nikt nie kupił bo to ostatni egzemplarz który posiadam, jak ktoś kupi to już tam nic więcej nie będę mógł wystawić :(

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-17 12:05:11)

22

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Ja to widzę nie w temacie totalnie przez to że wszystko co mi zbywało na OLX wystawiałem ostatnio, choć i tam zaczynają mieszać i ograniczać ilości. Co znaczy że musisz mieć aukcje powiązane bo czytam co napisałeś i nie rozumiem?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

23

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Oferty muszą być połączone z produktem. Produkt ma swoje dane, między innymi kod EAN. A sprzedając stare komputery lub dodatki robione samemu to ciekawe skąd masz go zdobyć:

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=7296

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-17 12:13:39)

Post's attachments

allegro.png 52.14 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

24

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

@TMK przeczytaj regulamin odnośnie licytowania na allegro lokalnie - nie przedłuża się o nieznaną ilość czasu. Zawsze jest to 5 minut jeżeli oferta jest złożona poniżej 1 minuty. Powyżej 1 minuty tego problemu nie ma. Przedłuża się w nieskończoność niestety i to jest upierdliwe.

@lopez - no te wymagania to są ostre - jeszcze coś tam puszczam przez allegro zwykłe ale ostatnio już darowałem sobie z niektórymi gratami bo szukanie kodu EAN itp to już uznałem że daruje sobie.
Aktualnie chyba wymagają 10% ofert wystawionych z progiem tego kodu.
Można to obejść. Masz np do wystawienia do 10 aukcji, wystawiasz 1 aukcję z kodem EAN w danej kategorii za kosmiczną cenę i lecisz z resztą przedmiotów z tej kategorii na które kodów EAN nie masz.
Mnie na szczęście chwilowo się kończą graty po porządkach co zdecydowałem się pozbyć ale chyba czas też będzie pozbywać się na forach, grupach tematycznych itp ale tam wcale łatwiej nie jest - na fb marketplace jest niestety dużo osób co ma problem z rozumieniem co chce kupić i za ile.

25

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Czyli chcąc sprzedać Stare 600XL w komplecie z 1064, 1010 i 1050 wszystko w pudełkach (zgodne numerycznie) muszę w tej kategorii starych kompów wystawić 1 produkt z EANem np pudełkową XF551 za 10000PLN której nie chcę sprzedać bo ma widzę EAN 077000500069 ?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!