1

Temat: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Tak wstępnie rozważam, czy nie uciec trochę od Amigi, która pod różnymi postaciami towarzyszy mi z przerwami od lat młodości. Zważywszy na fakt, że trochę interesuje mnie Falcon (jest to chyba jedyne Atari poza TT, z jakim nie miałem do czynienia), zakwitła mi w głowie taka myśl, czy może nie uskutecznić jakiejś wymiany A1200 w dość fajnej konfiguracji na Atari Falcon. Powód jest prozaiczny - na Amidze nie mam już raczej nic nowego do odkrycia, czas leci, a Falcon to dla mnie terra incognita. A jestem ciekawski.

Obecnie mam:
- A1200 w pełni sprawna po recapie, kick 3.1.4
- Amiga w nowej obudowie, z nowymi klawiszami i nową folią klawiatury (białe) - jedyny mankament obudowy to taki, że poprzedni właściciel obudowy wyciął otwór w miejscu przewidzianym na montaż wyświetlacza do Goteka/HxC, przez co miejsce to jest zakryte naklejką, no i stacja dysków wymaga regulacji (kupiona przerobiona stacja od PC)
- turbiszcze ACA 1233n/55 MHz 128MB (na gwarancji)
- mocny zasilacz Cisco 9,5A
- karta WiFi na PCMCIA LinkSys
- pokrywa od Retronics
- nowy moduł RTC na clockport
- w Amidze dysk 40 GB 2,5 cala
- interfejs Tom Rev 2 + taśma przedłużająca
- interfejs PCMCIA-CF + dwie karty CF
- kabel RGB
- mysz USB, joystick Python

Ktoś chce się wymienić? :) Nie mam jakiegoś ciśnienia - jak będzie jakikolwiek odzew, będziem gadać. Zdjęcia itd. dla zainteresowanych wymianą. Sprzedaż raczej nie wchodzi w grę.

PS Dla komentujących, tak na szybko podliczyłem, ile kosztował mnie ten zestaw i wychodzi jakieś 4500-4700 zł - nie wiem, po ile chodzą teraz Falcony, ale jak coś, dogadamy się ;)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

2

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Problem podejrzewam będzie taki, że to wszystko co masz (no może ACA nieco trudniej), to można bez większego problemu kupić. Falcona nie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Może po prostu znajdzie się ktoś, kto znudził się Falconem.

Ostatnio edytowany przez Drakon (2021-02-13 09:25:50)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

4

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Drakon napisał/a:

kto znudził się Falconem

Na tym forum będzie ciężko kogoś takiego znaleźć :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Zastanowiłbym się jakbyś miał a4000 z cyberstormem i picasso. Za a1200 nikt przy zdrowych zmysłach się nie wymieni (moim zdaniem) :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

A4K w tej konfiguracji to niestety nie te półka cenowa, co Falcon.

Ostatnio edytowany przez Drakon (2021-02-13 09:26:14)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

7

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

To jest kwestia względna :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

8

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Oczywiście.

Ostatnio edytowany przez Drakon (2021-02-13 09:26:44)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

9

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

o, Falcon jest na Ebay,  2 850 euro :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Wątek do zamknięcia :)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

11

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Kupiłeś czy zorientowałeś się w cenach Falkonów? :)

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-13 15:17:07)

12

Odp: Zamienię A1200 - Atari Falcon

Ostatnio rozmawiałem z gościem który puścił swoją niemodyfikowaną A1200 z Blizzardem 1230MKIV za bagatela 6tys. zł. Byłem zdziwiony, że ktoś tyle dał bo sam mam taką (z taką samą kartą) ale za nic bym jej nie sprzedał ;) Za Falcona na ebay'u trzeba dać sporo więcej ;)

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-02-13 22:12:14)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD