26

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Przedłużanie na allegro lokalnie jest bardzo słabe.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

27

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

nie dla alle-(coraz-drożej-i-gorzej)-gro.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

28

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

jedynymentos napisał/a:

Czyli chcąc sprzedać Stare 600XL w komplecie z 1064, 1010 i 1050 wszystko w pudełkach (zgodne numerycznie) muszę w tej kategorii starych kompów wystawić 1 produkt z EANem np pudełkową XF551 za 10000PLN której nie chcę sprzedać bo ma widzę EAN 077000500069 ?

Tak to mniej więcej wygląda, z tym, że nie wiem czy ci ten EAN allegro jeszcze przyjmie, bo to też nie takie oczywiste :)

29

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

uicr0Bee napisał/a:

nie dla alle-(coraz-drożej-i-gorzej)-gro.

A opłaty za wysyłke (1,99 do 3,99zł) plus procent jak na zwykłym już na lokalnym dołożyli, czy jeszcze czekają? Heh, na pojedynczych sztukach więcej zabiera alledrogo od sprzedającego, przynajmniej na koncie firmowym...

Sikor umarł...

30

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Widzieliście aukcję dyskietek na Atari? https://allegrolokalnie.pl/oferta/atari … mirage-asf
Już kilka godzin się tak pukają, w ostatniej chwili ktoś podbija o 1 PLN i znów 5 minut czekania.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-02-20 17:53:29)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

31

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Absurd level master!

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

32

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

23:30 aukcja nadal trwa, to najlepiej pokazuje debilonoś alle lokalne :rolleyes:

ps. tak se myślę czy może to nie są po prostu snajpery dla allelokalnie? i się biją ?

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-20 23:43:42)

33

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Buahahahahhaha, 1054zł za 24 dyskietki i nadal trwa. Żenua...

Sikor umarł...

34

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

@lopez - no raczej, bo z ciekawości zerkam sobie co jakiś czas i już kilkukrotnie widziałem przebitkę równo 10s przed końcem. Innej póki co nie zauważyłem.

35

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

z tego wyłania się taki pomysł na zapętlenie całego allegro lokalnie:

1) zakładamy 2 "lewych" użytkowników
2) robimy skrypt podbijający na 10s przed końcem o 1zł
3) lecimy po każdej istniejącej aukcji na każdym użytkowniku i ustawimy max 100000000 zł
4) mamy niekończące się aukcje, trwające pewnie po kilka lat podbijające się o 1zł co 5 min

zajebistość allegro lokalnie mnie powala ;)

Wysłałem zgłoszenie do allegro, ale pewnie "zleją" temat jak zwykle,

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-21 07:37:10)

36

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Z mojej perspektywy jako kupującego, taki mechanizm (licytacja kwoty, a nie pułapu) ma to nawet swoje plusy, bo udało mi się ręcznie coś tam ustrzelić w dobrej cenie na 1m10s przed końcem. Jednak jeżeli trafi się druga osoba, która przypilnuje aukcji, to faktycznie robi się to upierdliwe. O perspektywie sprzedawcy to już szkoda nawet wspominać...

Ja to bym się nawet nie zdziwił, jak by się okazało, że jeden z potencjalnych kupców przebija sam siebie kiepskim skryptem ;P
A tymczasem mamy: 8 osób złożyło 390 ofert i aukcja leci dalej ;)

37

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

tOri napisał/a:

Absurd level master!

patrz wyżej: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 12#p272512 :-D

lopez napisał/a:

Wysłałem zgłoszenie do allegro

lopez, ale jaką wybrałeś kategorię zgłoszenia? Kategoria "Inne", Uwagi: "Wasz serwis jest bez sensu i pełen niedoróbek?" ;)

Swoją drogą ja wczoraj wieczorem wszedłem gdy licznik pokazywał ok 3 min. do końca i cenę ok. 760 zł , nie licytowałem, obserwowałem jak licznik doszedł do zera i cena się nie zmieniła. Tak więc strona nawet się sama nie odświeża. Trzeba odświeżać samodzielnie. Sprawdzone w Firefox i Edge. Kolejny absurd i niedoróba. Zdecydowanie ten bubel zasługuje na akcję proponowaną przez lopeza wyżej ;)


-- edyt--

Właśnie na 10s przed końcem zmieniło się z 1488 na 1489 PLN, buhahaha.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-02-21 09:33:28)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

38

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

uicr0Bee napisał/a:

Swoją drogą ja wczoraj wieczorem wszedłem gdy licznik pokazywał ok 3 min. do końca i cenę ok. 760 zł , nie licytowałem, obserwowałem jak licznik doszedł do zera i cena się nie zmieniła. Tak więc strona nawet się sama nie odświeża.

U mnie w firefox się odświeża, licznik odlicza, cena się zmienia. Kwestia systemu, dodatków w ff?

Sikor umarł...

39

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

9:00 następnego dnia - walka snajperów w toku. Już jest 1489. Chy a nikt nie wątpi, że to robota snajpera, a w zasadzie co najmniej dwóch. To może się tak toczyć przez wiele tygodni, by ostatecznie zakończyć się stwierdzeniem "a ja i tak nie zapłacę". Absurd Allegro Lokalnie na całego.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-02-21 09:01:07)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

40

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

W Edge nie mam żadnych dodatków

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

41

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

@andy ale gdzie problem wbić swoją kwotę maksymalną na starym allegro i albo ktoś Ciebie przebije albo wygrasz nawet z niższą kwotą.
Ta aukcja z dyskietkami to fajny absurd bo nie wierzę, że ktoś siedzi i sobie to licytuje ręcznie.

42

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Mam nadzieję, że wszyscy widzą też absurd klasyczej "aukcji" Allegro, gdzie walka polega na przebiciu w ostatniej milisekundzie. Tak naprawdę oba systemy są wypaczone. Normalna aukcja trwa do czasu aż licytujący podbijają cenę. Po każdym podbiciu konkurencja powinna mieć czas na reakcję. Moim zdaniem sam system licytacji na allelokalnie jest ok, wypadałoby jedynie skrócić czas na reakcję np. do 30s.

65xe, 520st, 1040stf

43

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Też tak myślę. Tylko trzeba by dodać mechanizm odświeżania strony żeby te 30s było faktycznym czasem na reakcję konkurencji. Trzeba coś takiego czego snajperem nie dałoby się ogarnąć bo to co się dzieje w tej aukcji to wojna automatów.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

44

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

andy napisał/a:

Ja to bym się nawet nie zdziwił, jak by się okazało, że jeden z potencjalnych kupców przebija sam siebie kiepskim skryptem ;P

Wydaje mi się, że aż tacy mądrzy DEV w AL nie byli i jak przebijesz sam siebie to nie przedłużą? ale w sumie to nie sprawdzałem ;)
Bo jak twoja teoria jest prawdziwa to by oznaczało, że jednym użytkownikiem można zmienić całe allegro lokalnie na never ending story...

uicr0Bee napisał/a:
lopez napisał/a:

Wysłałem zgłoszenie do allegro

lopez, ale jaką wybrałeś kategorię zgłoszenia? Kategoria "Inne", Uwagi: "Wasz serwis jest bez sensu i pełen niedoróbek?" ;)

Coś, ze sprzedażą i dopisałem aby przekazali do działu odp. za Allegro Lokalnie.

perinoid napisał/a:

Też tak myślę. Tylko trzeba by dodać mechanizm odświeżania strony żeby te 30s było faktycznym czasem na reakcję konkurencji. Trzeba coś takiego czego snajperem nie dałoby się ogarnąć bo to co się dzieje w tej aukcji to wojna automatów.

Zmiana na 30s nic nie zmieni, bo automaty nadal będą walczyć.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-21 11:22:31)

45

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

@pawel - ja nie pisałem, że na starym to problem; po prostu różnica jest taka, że na lokalu jak widzę kończącą się aukcję, to jest duża szansa, że przebijając o 1zł zamiast 40zł ją wygram; na starym jak pisałeś albo przelicytuję, albo nie i się okaże, że mogłem dorzucić te 2,50 do tych 40. A jak mam zapłacić 100, a mi na czymś trochę zależy to dorzucenie ~2,50zł zaakceptuję ;).
Dla mnie to taki mały plusik (czasami), ale ogólnie też uważam, że mechanizmy na lokalnym nie zostały do końca przemyślane. A tak naprawdę największym wrzodem są snajpery w obu przypadkach.

@uicr0Bee - u mnie na FF działa to w ten sposób, że na liście obserwowanych na alle aukcja się kończy i trzeba ręcznie odświeżyć. Jednak gdy sobie wejdę w konkretną licytację, to samo się odświeża.

46

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

lopez napisał/a:

Zmiana na 30s nic nie zmieni, bo automaty nadal będą walczyć.

Tyle tylko że te automaty walczą jednak do cen ustawionych przez kupców. A że walczą na (durnych) zasadach ustalonych przez g(i)eniuszy z alle.. ,to już inna sprawa.

Tak jak napisał maciekb, oba systemy są spaczone, ale jednak ten "klasyczny" oszczędza czas. "Lokalny" natmiast żeruje bardziej na emocjach kupujących w nadziei że przez przedłużenie czasu, da się wycisnąć wyższą cenę = wyższą prowizję od sprzedawcy.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-02-21 11:32:29)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

47

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

lopez napisał/a:

Zmiana na 30s nic nie zmieni, bo automaty nadal będą walczyć.

Można losowo, np. 10-30s. A nawał żądań odświeżenia strony wycinać na FW. ;)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

48

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Przede wszystkim postąpienie o 1zł, przy aukcjach z taką ceną jak ta, jest bez sensu. Powinno rosnąć razem z przekraczaniem ustalonych progów ceny. O, ciekawostka, właśnie na 10 sek. prze końcem wzrosło z 1553 na 1554 i natychmiast na 1555.
Czas przedłużenia o 5 min też raczej za długi, po co tyle?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-02-21 13:48:52)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

49

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Przede wszystkim kluczowe jest egzekwowanie wywiązywania się z zawartych transakcji. Bez tego nawet zmiana postępu nic nie zmieni bo co mi tam, czy będę licytował o 1 czy 100 zł jeśli i tak nie mam zamiaru płacić?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

50

Odp: allegro lokalnie i przedluzanie aukcji do usranej...

Aukcja się zakończyła, ciekawe czy sama, czy pracownicy AL pomogli, bo dostałem odp. "Przekazuję Pana wiadomość do działu technicznego, w celu weryfikacji licytacji na Allegro Lokalnie."

ależ mi zaimponowali ;)

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-21 16:01:17)