426

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

Niezle. 62 aktywnych atarowcow.

Walka (a może poszukiwania?) idzie o mityczny elektorat centrum, wielki niemowa demokracji, na ten moment głos zabrał żelazny elektorat :]

... do 5x sztuka :P

427

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

1. Pytanie w sondzie jest tak zadane, a odpowiedzi do wyboru tak dobrane, że można mieć problem z wyborem. Ja długo odwlekałem i w sumie zagłosowałem bez przekonania. Jak Gowin "zagłosowałem ale się nie cieszyłem" ;) Pewnie sporo osób nie chce odpowiadać z podobnego powodu. Albo im to wisi bo mają zarówno fabryczne jak i rozbudowane komputery i uruchomią każdą produkcję.

2. Temat wątku od razu zasugerował poziom dyskusji. Szkoda. Mógłby przynajmniej być na końcu " ;) "

3. Wynik takiej sondy pewnie zmieni podejście niewielu Twórcom dużych produkcji. Twórców małych produkcji problem wielości RAM mało dotyczy. Twórcy dużych i trudnych technicznie produkcji musieli już zdobyć bogate doświadczenie w łatwiejszych projektach, więc przy tych obecnych dużych projektach wiedzą już sami co robią (bez wątpienia więcej niż większość głosujących) i musieli przemyśleć wiele argumentów za i przeciw 64/128kB czy postawieniem wymagania na rozszerzoną pamięć.

4. laoo, solo  - szacunek. Nie przejmujcie się.

5. Osobiście to wolałbym, kiedy to tylko technicznie możliwe, aby gry nie wychodziły jedynie na fizycznych kartridżach. Wolę mieć wetknięty jeden flash-cart i jakieś SIO2xxx i z nich uruchamiać obrazy/pliki .car, .xex, .atr, zamiast co chwilę wyłączać komputer i wsuwać i wysuwać różne carty.
Oczywiście Twórca ma prawo wydawać grę komercyjnie, bez wersji darmowej. Jego/jej sprawa. Najwyżej nie kupię. Zdarza się że kupuję (Laura, 07..., Rescue ..., Pac-Mad, ...).
Oczywiście Twórca ma prawo wydawać obok wersji darmowej elektronicznej "wersję kolekcjonerską" Zdarza się że kupuję.
Oczywiście Twórca ma prawo napisać co chce i jak chce mając gdzieś do kogo dzieło dotrze :) A może dzieło się obroni nawet uruchamiane na OS/B w A800 z prawego kartridża :)

To moja opinia. Nie będę dyskutował tutaj pisemnie dlaczego mam taką :) Co innego gdzieś, kiedyś przy napoju :)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-02-23 20:43:54)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

428

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

Niezle. 62 aktywnych atarowcow.


65, to by tłumaczyło dlaczego kojarzę większość nicków ;)

429

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

nastepna okragla liczba to 130 ale chyba nie dobijemy :/

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

430

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Następna okrągła to 128 :)

Ostatnio edytowany przez andy (2021-02-23 22:25:20)

431

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

w pewexie:

- mamo kup mi atari, obiecalas...
- poprosze komputer szanowny panie ekspediencie
- sluze uprzejmie, oto atari. wysmienity prezent dla calej rodziny. a tu ma pani numer do pana Miecia, ktory przylutuje do tego wspanialego zakupu odpowiedni scalak aby mozna bylo uruchamiac gry i progrgamy.
- dziekuje
- prosze

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

432

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Po godzinie:
- Halo, czy to pan Mieciu?
- Przy telefonie.
- Scalaka pan przylutujesz?
- Przylutuje. Pińcet będzie.
- Więcej niż komputer?
- Jak się chce pograć, to trza doinwestować.
- No dobra... I wtedy już wszystko będzie działać?
- Prawie.
- Jak to prawie?
- No oprócz gier xxl-a, a także tych które są na compyshop'a, no i może jeszcze tych, które wygrywają w konkursach międzynarodowych.
:)

433

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

hehe :D

... do 6x sztuka ;P

434

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Rozszerzenia, wszędzie rozszerzenia...
Expandofobia :)

435

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

- ale jak pani zyczy to za pol ceny wezme to atari, plus to pincet za uzywanego comodore. dziala wszystko bez przerobek
- ale zesmy zrobili interes z tym atari synek... a zabieraj pan ten syf i daj comodore

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-23 23:20:05)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

436

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

No i mamy konflikt pokoleniowy - między starą demosceną, a neo retrosceną (wszelkiej maści sentymentaliści, kolekcjonerzy, folijkarze) :)

Ostatnio edytowany przez grzybson (2021-02-23 23:38:00)

grzybson/SSG^NG

437

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Po czym wpadli z siekierą i rozwalili dziada za ladą i całą budę peweks, bo zupa była za słona... A nie, sorry - bo w C64 stacja wolna była bez jiffy dosa i magnet bez cartridge final też beznadziejnie chodził. Trzeba było nonstop kręcić głowicą. W dodatku w bajtku pisali o REU do C64 z ekstra ramem 128, 512 a nawet 1MB ram za grubą kasę.

Potem, nim zajechała milicja poszli do znajomego marynarza po Amstrada 6128 z kontrabandy, bo on miał i flopa i monitor w zestawie... jak i 128kb świeżego ramu. A co było dalej to już kto inny opowie.

Ostatnio edytowany przez laborant (2021-02-23 23:40:11)

438

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

- ale jak pani zyczy to za pol ceny wezme to atari, plus to pincet za uzywanego comodore. dziala wszystko bez przerobek
- ale zesmy zrobili interes z tym atari synek... a zabieraj pan ten syf i daj comodore

I Mieciu sprzedał dziecku Commodore Plus 4 bo był stary cwaniak :D

... 7x coś tam

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-02-23 23:39:03)

439

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

grzybson napisał/a:

No i mamy konflikt pokoleniowy - między starą demosceną, a neo retrosceną (wszelkiej maści sentymentaliści, kolekcjonerzy, folijkarze)

Raczej wielki powrót licznej, wielkiej i mocnej grupy prawdziwych Atarowców, obok niszowej, dziwnej i kąpiącej się wiecznie w sosie własnym demosceny :)
To ci prawdziwi Atarowcy z dawnych czasów byli prawdziwi. Demoscena to późniejsze zjawisko, które na jakiś tam czas zajęło miejsce Atarowców kiedy ich przez te wszystkie lata nie było. Teraz mamy coś w rodzaju powrotu króla :)

Wiem, wiem, popłynąłem :)

440

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

w pewexie po miesiacu

- mamo kup mi magnetofon do komputera... obiecalas....
- proponuje doskonaly i niezawodny xc12, dla stalych klientow dodam od siebie voucher na scene
- a co to jest
- pani kochana... to jest podstawa, dzis jeszcze nic ale za pare lat... jak lokata

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-24 00:07:08)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

441

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

- pani kochana... to jest podstawa, dzis jeszcze nic ale za pare lat... jak lokata

LOL :D

... 8x już ja wiem co

442

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Pan Mieciu tego dnia zmęczony już odebrał telefon. Jakaś kobieta się tam wywnętrzniała, że coś tam z estradą nie współgra... Pan Mieciu zatrybił po dłuższej chwili i odparł:
- Paaaani kochana, gdzie na scenę z magnetofonem?
- A syn cuś mówił, że dworzec dysków czy coś by tam potrzebował...
- Raczej stację pani szanowna raczy mieć na myśli?
- Tak, tak, właśnie.
- To na scenę też nie nadaje się. Trzeba polutować kilka nowych scalaków i hadedezespartom wsadzić. Będzie pińcet, zapraszam :)

443

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

- to jeszcze niech dorzuci jedena saszetke dla dos, teraz gry beda dzialac?
- bank
- co?
- nie saszetke tylko bank
- moze byc tylko zeby pod kolor byl

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-24 00:27:08)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

444

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Mq napisał/a:

Raczej wielki powrót licznej, wielkiej i mocnej grupy prawdziwych Atarowców, obok niszowej, dziwnej i kąpiącej się wiecznie w sosie własnym demosceny

raczej powrót ludzi, którzy przez ostatnie 30 lat Atari miało w dupie :) hahahahahh

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

445

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Nie samym Atari człowiek żyje :) Był czas na Atari, był czas na inne sprawy. Teraz jest znowu czas na Atari. Ja tam tych 30 lat nie żałuję :)

446

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Sikor, jeszcze był Lynx Quest, finalna wersja wyszla jakoś tydzień po konkursie.

W ankiecie brakuje 128kb, powszechnie wiadomo, że Atari 130XE jest szczytowym osiągnięciem ludzkości :)

Co do wymagań sprzętowcyh 'portów' - im miejsze tym lepiej, ale jedynym parametrem liczącym się jest wierność oryginałowi.

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-02-24 04:24:32)

Onizuka róla ! :)

447

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

- ale jak pani zyczy to za pol ceny wezme to atari, plus to pincet za uzywanego comodore. dziala wszystko bez przerobek
- ale zesmy zrobili interes z tym atari synek... a zabieraj pan ten syf i daj comodore

ADMIN? Proszę zbanować tego Pana.... :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

448

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

No i przez chwilę poczułem się prawie jak król wracający do domu po blisko 20 latach ;) Po czym @Pin sprowadził mnie na ziemię :D

449

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

koty musza znac swoje miejsce w szeregu

---
trzeba bylo brac wtedy voucher na scene

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-24 08:38:32)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

450

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Tiger/NG napisał/a:

Sikor, jeszcze był Lynx Quest, finalna wersja wyszla jakoś tydzień po konkursie.

Tak, wiem, ale to akurat było ukończone nieomal w terminie (drobne poprawki zawsze się mogą zdarzyć, fakt), poza tym - to było w konkursie online, o ile pamiętam. Nota bene całkiem całkiem pozycja na Lynxa. I chwała Wam za to, bo lynx też jest ciekawą konsolą.

Sikor umarł...