Temat: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Bez emocji, z czystej ciekawości sprawdźmy jak się to rozkłada wśród użytkowników.
Wybieramy ilość RAM-u, którą posiada najbardziej pod tym względem wyposażone Atari, które posiadamy (nie emulator, jeśli  ktoś nie posiada Atari, nie powinien brać udziału w ankiecie).
Proszę o szczere zagłosowanie, w ten sposób dowiemy jakie są możliwości uruchomieniowe oprogramowania przez aktywnych na forum (zarejestrowanych i logujących się) Atarowców.

Analogiczną ankietę założyłem również na Atari Age.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-08 08:25:47)

2

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ja mam 1MB

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-25 12:30:47)

3

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

U mnie: 1 MB by Pasiu na PCB od Pajero (130XE & 800XL), U1MB do zamontowania.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 12:32:32)

4

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

Wybieramy ilość RAM-u, którą posiada NAJLEPIEJ wyposażone Atari, które posiadamy (nie emulator, jeśli  ktoś nie posiada Atari, nie powinien brać udziału w ankiecie).

W sumie według mnie powinno być "które najczęściej używamy", wtedy by było miarodajne. Oddaję głos na 320Kb, bo tyle mam, widzę zagotował Cię inny temat :) Aha, napisz jeszcze, aby ludzie nie głosowali dwukrotnie/trzykrotnie, tylko na jednym forum, aby było miarodajnie. Ja głosuję tu, aby nie dublować.

Sikor umarł...

5

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Sikor, proszę nie motaj i nie sugeruj swoich zasad (dziękuję za zagłosowanie).
Masz swoją ankietę, ja mam swoją, a to które Atari ktoś trzyma w szafie, a które na biurku mnie nie interesuje.
GŁOSUJEMY wg instrukcji, czyli największa ilość RAM w którymkolwiek naszym ATARI.

W mojej opinii można również głosować na Atari Age, jeżeli ktoś jest tam użytkownikiem i NIE BĘDZIE się celowo rejestrować by zagłosować.
Da nam to przekrój w OBU społecznościach, nie widzę powodu byśmy się wykluczali (ja regularnie czytam i piszę na Atari Age), a więc powiedzmy otrzymamy  ankietę polską i ogólnoświatową (zakładam, że A.Age nie będzie raczej głosować tu).

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 12:50:33)

6

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Skoro @Jacques bruździsz w mojej ankiecie, to ja też tu mogę napisać swoją opinię, nieprawdaż? Takie są zasady forum.

Sikor umarł...

7

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Nie chcę się wykłócać, na pewno nie mówię nikomu jak głosować w Twojej ankiecie i nie zmieniam zasad Twojej ankiety. Peace, dzięki za głos.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 12:55:17)

8

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

spokojnie, zagłosowałem jakie mam.

Sikor umarł...

9

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

I git (add, commit, push) :)

Przyszło mi na myśl, że pominąłem chyba dość niszową współcześnie wartość 192KB, ale jeśli ktoś posiada takie maximum RAM-u w Atari, może niech zagłosuje na najbliższą opcję 128KB, ewentualnie 256 KB - do wyboru wedle klauzuli sumienia ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 13:04:49)

10

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ultimate 1MB

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

11

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ja używam i podpięte na stałe mam stockowe 130XE plus Sio2SD. Gram i oglądam dema. Typowy ze mnie odbiorca treści;)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

12

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@Hospes, wcale nie jesteś typowy, wręcz przeciwnie. 130XE to rzadkość w porównaniu do wszystkich pozostałych modeli, a 128kB ma raczej niewielka ilość użytkowników.

@Jacques: rzecz opisałeś nieprecyzyjnie. Po pierwsze napisałeś, żeby wybrać odpowiedź zgodną z najlepiej wyposażonym Atari, które posiadamy. Abstrahując od pozostałego wyposażenia, bo zakładam że chodzi nam wyłącznie o pamięć, to dla każdego określenie najlepiej wyposażone może oznaczać inną ilość pamięci, niekoniecznie największą.

Druga sprawa, że w ankiecie powinny znaleźć się konfiguracje Rambo i CompyShop, bo co z tego że ktoś ma 1MB Rambo, jak nie odpali na tym produkcji CS przygotowanych dla 130XE w ogóle.

PS. Nie mogłem się powstrzymać, żeby i tu nie wprowadzać zmętnienia tematu jak w sąsiednim wątku.
PS2. Rozważam zrobienie też jakiejś ankiety. Nawet mi się to zaczyna podobać:-)

13

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Abstrahując od pozostałego wyposażenia, bo zakładam że chodzi nam wyłącznie o pamięć, to dla każdego określenie najlepiej wyposażone może oznaczać inną ilość pamięci, niekoniecznie największą.


Tytuł wątku: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8
Tytuł ankiety: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Słowa "najlepiej" użyłem w samym opisie, ale wydaje mi się, że w świetle powyższego jest jasne o co chodzi i tak, chodzi o NAJWIĘKSZĄ ilość RAM-u, większości chyba jednak to się wydawało oczywiste, ale już wyedytowałem, proszę bardzo ;)
I mi chodziło o ilość, bez rozgraniczania na rodzaje implementacji rozszerzenia, żeby zbytnio nie komplikować sprawy.

Nie ma obowiązku głosowania, jeżeli komuś coś nie odpowiada, ale za wszystkie oddane głosy dziękuję.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 14:06:04)

14

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

320KB z epoki w jedynym posiadanym 65XE.
A gdzie ankieta na najmniejszy posiadany RAM? ;)

15

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@Jacques, wiem, wiem, ale fajnie tak podjudzać w tego typu wątkach. W tytule nie napisałeś też gównoburza, ale przyjąłem defaultowo, że jest gównoburza między wierszami :)
Poza tym, to że w tytule i w ankiecie jest coś napisane, nie przekreśla tego co jest napisane w treści, a chciałem pokazać, że czytam to co piszą i to ze zrozumieniem, żeby nie było :)

Zagłosowałem na 1MB, bo we wszystkich Atarkach mam 1MB. Ciekawa sprawa, że jak na razie większość głosuje na 1MB, a na 64kB nie zagłosowała ani jedna osoba :) hehehe :) I co z tego wynika? Nic :)

16

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

W tej ankiecie chodzi raczej o suche fakty stanu posiadania wśród atarowców (a nie oczekiwania dotyczące softu), więc mam nadzieję na mniejszą g...burzę, komentarze też są mniej istotne niż samo głosowanie ;)
A co może z tej ankiety wynikać? Nie do końca nic, dla autorów np. zasięg produkcji i stopień dotarcia do "hardłerowego" odbiorcy aktywnego na forum ze względu na jej wymagania.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 14:29:07)

17

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Tylko że to nie jest stan posiadania Atarowców, tylko stan posiadania aktywnych użytkowników forów. Większość Atarowców w ogóle nie wchodzi na te fora.

18

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ja mam kilka rozszerzeń pamięci, ale żadne z nich nie jest jeszcze zamontowane w Atari. Więc zgodnie z prawda najlepszy komputer, którego używam to 130XE.

19

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@ZuluGula: ja mam kilka domów, ale żaden z nich nie jest jeszcze wybudowany :)

20

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

ZuluGula napisał/a:

Ja mam kilka rozszerzeń pamięci, ale żadne z nich nie jest jeszcze zamontowane w Atari. Więc zgodnie z prawda najlepszy komputer, którego używam to 130XE.

I słusznie, dzięki za głos.

21

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jak na razie wynika tylko tyle, że w zależności od oczekiwanych odpowiedzi wystarczy odpowiednio zapisać pytanie w ankiecie, bo np. wystarczyło dodać "fabrycznego" i moja odpowiedź była by zupełnie inna, a zmiana "najwięcej" na "najmniej" odwróciła by wyniki ;) Ale poczekajmy na więcej głosów i na ewentualne podsumowanie.

Ostatnio edytowany przez andy (2021-02-25 14:57:05)

22

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Wynika z ankiety dokładnie to, co jest w jej tytule, a przynajmniej powinno, jeśli uczestnicy zagłosują zgodnie z prawdą.
Zaczekajmy, zobaczymy i tyle.

23

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Tak tylko wspomnę, że Archon (1987)(Atari)(US)[!].car ma 32KB a gra jest legendarna :P

Bo w grze chodzi o grę :] także ten 1MB to chyba do innych zastosowań niż granie? ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-02-25 14:55:47)

24

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@zbyti, Ty tutaj zostałeś przekreślony i w pierwszym poście wątku wykluczony z "aktywnych na forum Atarowców" :) Nie żebym podjudzał, ale tak sobie tylko sugeruję tendencyjność ankiety :)

25

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

@zbyti, Ty tutaj zostałeś przekreślony i w pierwszym poście wątku wykluczony z "aktywnych na forum Atarowców" :) Nie żebym podjudzał, ale tak sobie tylko sugeruję tendencyjność ankiety :)

Faktycznie :D