1

Temat: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Może kogoś zainteresuje. Uważam, że cena dobra, tym bardziej, że przy zakupie z aplikacji mobilnej paczkomat jest gratis.

Plastikowe to to jest, ale ma dobry wyświetlacz i fajne jest :)
A do tego część ( UWAGA! nie wszystkie ) zawiera w sobie 6 ROMów i można je zmieniać rozbierając obudowę i przelutowując zworki (albo sobie mały przełączniczek zrobić).

https://www.x-kom.pl/g-7/c/2990-konsole-myarcade.html

Z tych przerabialne są:
Mappy i DigDug

i mają w środku: Pacman, Mappy, Galaga. Galaxian i DigDug

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-02-25 15:27:48)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Okulary w zestawie też dają? Bo ja już 40+ i wzrok nie ten ;))) Fajne ale ja zostanę przy MAME i arcade sticku ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

3

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Ja sobie niedawno zbudowałem pełnowymiarowy automat (no może nie do końca, bo tzw. BarTop ), ale i tak zamówiłem, bo fajne to jest :)

Więc się dzielę....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Cześć Pecuś
Sorrki, że nie w temacie, ale pamiętasz może co to było za turbo montowane do magnetofonów JIL na Kościuszki przez pana B, który potem przeniósł się z zakładem RTV w okolice "Mazura"?
PS. Masz jeszcze tego TOMS'a? ;)

Ostatnio edytowany przez andy (2021-02-25 16:00:33)

5

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Oczywiście, że pamiętam :)
Większość softu narzędziowego Gienkowi B. napisałem i kupę gier przerobiłem na wersje taśmowe w turbo.
To turbo nazywało się ATT (nie mam pojęcia skąd ten skrót) i było podróbą AST.

A TEGO TOMSa mam, ale leży gdzieś w pudłach w piwnicy.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

To, że przerabiałeś mu gry na to turbo (Atari Turbo Tape?) to wiem, bo miałeś kiedyś okazję proponować mi współpracę w tym zakresie ;) Ja TEJ LDW niestety już nie mam.
Dzięki za podpowiedź.

7

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Oglądałem wczoraj recenzję PONG na Retrogralni ale to była trochę inna "konsolka", z paddlesami (wiosełkami czy jak tam zwał) i kiepsko to wyglądało, ruch paletki nie był płynny, raczej skokowy, to samo animacja piłeczki, no i tylko część ekranu zajmowała gra. Nie wiem czy w tych konsolkach co zapodałeś wygląda to podobnie. Na pewno nie kupiłbym w ciemno nie sprawdzając wcześniej ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

8

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Tu masz recenzję: https://youtu.be/4lzgFoVuJD0

Archon poleca (a mówi o wyższej cenie ;) ).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Kurde andy!

Do przez dwa dni wszystkie dziury w moim starym muzgu przegrzebałem i nie mogę sobie Ciebie przypomnieć!!!

Sorry, ale kto Ty jesteś? :)

... "Naczelnik Twardijewicz: Kto... kto ty jesteś?
Melski: Polak mały, panie naczelniku" .....
VABANK II, czyli riposta.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

10

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

A widzisz... czyli możesz mnie nie pamiętać i pewnie na ulicy byśmy się nie poznali... Ale ksywę i personalia pamiętam ;)  Było takich dwóch z technikum, co czasem do Ciebie przyłazili (pewnie nie tylko oni ;)). Jednemu m.in. pożyczałeś stację podłączaną pod carta/ext, a z drugim m.in wymieniłeś swoją LDW z turbo na TOMS'a. Był tez epizod właśnie z propozycją współpracy  we trójkę (chyba było to w okolicach wydania Kult'u).
Stare dzieje jeszcze przed Intel Outside i twoim odtwarzaczem... Zawsze możemy na PW/email jak by Cię to nadal dręczyło, bo tu jakoś za duża publika ;)

11

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Heh! :)

No tak.
Chłopaki z Mazowiecka? :)

Teraz mi się rozjaśniło - rany, ale masz rację, na ulicy w życiu, choć jak już przypomniałem sobie kto, to nawet twarze kojarzę (jak przez mgłę, ale jednak).

Ale to nie miejsce na takie wspominki.

To znaczy miejsce dobre, ale nie ten dział :)

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-02-27 23:48:30)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

12

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Odkopię temat :) Konsolki bywają w jeszcze lepszej cenie w Euro. Kupiłem DigDug za 49 złotych. Z outletu, ale miał tylko delikatnie uszkodzone opakowanie.
Też go otworzyłem i konfiguracją zworek sprawdziłem jakie inne gry są dostępne. Były to:

Rolling Thunder
Pac-Man
Mappy
Galaga
Galaxian
DigDug

Co cieszy, bo automacik z serii z taką Galagą kosztuje już 229 zł.

Edit: Rolling Thunder wymaga do skakania drugiego przycisku, którego konsolka nie posiada.

Ostatnio edytowany przez Dalton (2023-12-10 22:27:37)

13

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

No ale bądźmy szczerzy: oprócz tego, że konsolka fajnie wygląda na półce (mam podobną, dostałem w prezencie), to jest to przez format i sterowanie całkowicie niegrywalne, szczególnie, że mowa o grach zręcznościowych arcade, wymagających najwyższej precyzji.

Dla mnie zakupem roku okazał się Ambernic RG35XX za 220zl. Nadrabiam na nim klasyki arcade praktycznie codziennie.

14

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

Czy ja wiem? Mi się na tym gra bardzo dobrze, nie gorzej niż np. na Nintendo Game Watch z Super Mario Bros. albo niż na takiej konsolce: https://www.empik.com/m004b-mini-konsol … ltimedia-p (nie mam, ale kolega zlecił mi naprawę, to się pobawiłem). Ambernica w rękach nie miałem, ale słyszałem o niej dużo dobrego.

Rzecz jasna mam na czym grać i normalnie wolę duży ekran telewizora i pada w ręku, ale czasami, jako przerywnik, dobrze mi się gra np. w Mappy na tym mini-automaciku.

Na razie ustawiam sobie jedną grę na kilka dni i nie "przerobiłem" jeszcze wszystkich. Ale już myślę, czy dałoby radę wgrać do konsolki inne ROMy, albo wykorzystać "budę" i ekran, a zamiast głównej płytki wstawić do środka Raspberry PI Zero, aby grać też w inne arcade'owe hity, np. mój ulubiony Moon Patrol. Na razie to tylko myśl, ale może kiedyś pokombinuję w tym kierunku :)

15

Odp: Konsolki MyArcade w dobrej cenie...

No i masz, kropla wydrążyła skałę i zamówiłem też Anbernica :)

@Pecus, a tego bartopa robiłeś na bazie jakiejś istniejącej budy od pokera albo jednorękiego bandyty, czy sam składałeś? Jeśli to drugie, to czy sam projektowałeś, czy użyłeś jakiegoś gotowego projektu? Jaki wykorzystałeś ekran?