26

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jeszcze brakuje ankiety "Największa ilość RAM-u, którą używasz w Atari8", tylko tu moze byc problem bo w Atari chyba nie ma Task Managera i nie kazdy moze wiedziec ile tej pamięci jest używane. Wracając do analogii samochodowych, to by bylo "mam w garażu Ferrari ale najszybciej jechałem 60km/h"

27

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

W zasadzie powinno być +1 MB, bo to jest 1088 KB a nie 1024 KB. Nie wiem, czy ktokolwiek skonstruował samo 1 MB, nie spotkałem się ale skoro dało się 256 KB to i 1024 KB się da. Ale to drobiazg, techniczna uwaga.

Raczej nie jest prawdą, że jak masz +1 MB to nie zagrasz w coś co wymaga CompyShop lub 130 XE. Chyba wszystkie rozszerzenia +1 MB pozwalają na przełączenie w tryb 576 KB CS. Przynajmniej nie spotkałem się z takim co nie pozwala.

To pytanie jest konkretniejsze od tamtego, więc propsy!

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2021-02-25 14:59:47)

28

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@Mq, zbyti
Proszę bardzo, wyedytowałem ku chwale trollingu: aktywnych na forum (zarejestrowanych i logujących się) Atarowców.
zbyti się loguje, z forum korzysta, może śmiało głosować ;)

@Vasco
Oczywiście, zgadza się, że jest to 1088KB i generalnie 64KB + EXT-RAM, ale chciałem wejść w jednostki MB dla większych rozszerzeń.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 15:04:46)

29

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

@Mq, Zbyti
Proszę bardzo, wyedytowałem ku chwale trollingu: aktywnych na forum (zarejestrowanych i logujących się) Atarowców.
zbyti się loguje, z forum korzysta, może śmiało głosować ;)

Dzięki :) ale jako emulatorianin nie mam nic do powiedzenia ankiecie :]

30

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

A ja mam 4MB i mimo, że jest ograniczenie do 50km/h to co pod maską to cieszy:)

31

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

np. zasięg produkcji i stopień dotarcia do "hardłerowego" odbiorcy aktywnego na forum ze względu na jej wymagania.

I to jest właśnie przykre podejścia. Zamykamy się na ludzi "spoza" forum :/

Sikor umarł...

32

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Satantronic 1MB wczesny nie ma przełączania na CS, ale później były wersje z przełącznikami też.

33

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

zbyti napisał/a:
Jacques napisał/a:

@Mq, Zbyti
Proszę bardzo, wyedytowałem ku chwale trollingu: aktywnych na forum (zarejestrowanych i logujących się) Atarowców.
zbyti się loguje, z forum korzysta, może śmiało głosować ;)

Dzięki :) ale jako emulatorianin nie mam nic do powiedzenia ankiecie :]

A, no tak, za to możesz sobie ustawić co zechcesz, sam też czasem korzystam z Altirry... :)

34

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ale nie może zagłosować i nie uznałeś go za Atarowca, tylko dlatego że używa wyłącznie emulatora, bo być może nie lubi się otaczać złomem elektroniki użytkowej w domu.

35

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Sikor napisał/a:
Jacques napisał/a:

np. zasięg produkcji i stopień dotarcia do "hardłerowego" odbiorcy aktywnego na forum ze względu na jej wymagania.

I to jest właśnie przykre podejścia. Zamykamy się na ludzi "spoza" forum :/

Nikt się nie zamyka, ale ja nie mam możliwości przeprowadzić ankiety wśród Atarowców na ulicy ;)

36

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Zasadniczo w ankiecie brakuje opcji 24Kb oraz 32Kb, ale takie rzeczy to tylko w USA...

Sikor umarł...

37

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

bo być może nie lubi się otaczać złomem elektroniki użytkowej w domu.

bardzo nie lubię :]

38

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Tylko w USA? A może aż w USA. Spory odzew był stamtąd jak się okazało, że Albert nie będzie działał na NTSC. Z resztą Jacques raczył zadać pytanie również na atariage, i nie napisał, że nie dotyczy USA.

Wnioskuję za uznaniem zbyti'ego jako pełnoprawnego Atarowca i nie dyskryminowaniem nikogo.

39

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Ale nie może zagłosować i nie uznałeś go za Atarowca, tylko dlatego że używa wyłącznie emulatora, bo być może nie lubi się otaczać złomem elektroniki użytkowej w domu.

Twoje trollowanie i próba wkładania kija w mrowisko czy wręcz poróżniania ludzi jest już irytująca, podobnie fałszywe interpretacje.
Oczywiście, że skoro zbyti uważa się za Atarowca, to nim jest, także używając emulatora.
Ale temat rozszerzeń w emulacji nie istnieje w fizycznej formie, bo można sobie ustawić dowolny niemal hardware, stąd prosiłem, o niegłosowanie w tej ankiecie.
Więcej na Twoje prowokacje nie będę odpowiadał.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-25 15:21:52)

40

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

o jezu, wyniki ankiety Sikora nie przyniosly zadowalajacych wynikow. tez jestem zdania ze trzeba zrobic nowa. zaznaczam 1MB

prawda? a idz pan...

nic mnie nie kosztuje a ktos sie lepiej poczuje :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

41

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

A nie masz 4MB przypadkiem? ;) To jest ankieta na inny temat, stąd inne wyniki (jeśli tak).

42

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

lepiej zeby tym razem dobrze wpadla bo nastepna ankieta bedzie jaki masz konfig Altirry

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

43

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@Jacques, pozwól, że coś Ci tutaj wyjaśnię, bo najwyraźniej intencje same w sobie nie docierają.

Moje "trollowanie" jest tutaj celowe, nie jest to żadne wkładanie kija w mrowisko, ani też poróżnianie żadnych ludzi poza Tobą samym.
Powód mojego zachowania tutaj jest prosty. Założyłeś ten wątek z tendencyjnym pytaniem, zmierzając do uzyskania założonych z góry wyników nie dlatego, że ma on czemuś służyć konkretnemu, a tylko po to żeby rozwinąć skrzydła w swoim własnym trollingu, który przestał Ci wychodzić w wątku Sikora. Ponieważ tamte wyniki dyskusji Ci się nie podobały, to postanowiłeś dokładnie to zrobić.
Niczego nie prowokuję, a jedynie obnażam.

Wątek Sikora jest nakierowany na refleksję i dyskusję - nawet jeśli nieraz burzliwą, to ma jakiś cel, bo programiści na podstawie owych starć zdań mogą dokonać pewnej oceny grup odbiorców pisanego oprogramowania - zakładam, że taki lub zbliżony cel przyświecał tamtej ankiecie.
W przeciwieństwie Twoja ankieta nie wnosi kompletnie nic. Cele jej założenia widzę takie: przyćmienie ankiety Sikora, ośmieszanie jej i deprymowanie. Dalej patrząc poróżnianie ludzi i wprowadzanie między nimi podziałów. I jeszcze ewentualnie wścibstwo dotyczące stanu posiadania, albo też własną próżność w demonstrowaniu własnego posiadania. Sorry, ale nie jestem w stanie dopatrzeć się sensownego ani racjonalnego celu prowadzenia tej ankiety. Jeśli jest inaczej, proszę o podanie celu tej ankiety.

44

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Tylko w USA? A może aż w USA. Spory odzew był stamtąd jak się okazało, że Albert nie będzie działał na NTSC. Z resztą Jacques raczył zadać pytanie również na atariage, i nie napisał, że nie dotyczy USA.

Tylko w USA w sensie, że chyba konfiguracja 24KB RAM (16+8) i 32Kb RAM (16+8+8 lub 16+16) tylko tam jest spotykana. A atarowców jest tam w sumie chyba najwięcej, bo stamtąd skąd inąd ten sprzęt pierwotnie pochodzi (i nie chodzi mi tu o fabrykę, ale o konstrukcję)

Sikor umarł...

45

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Sikor, jasna sprawa, zrozumiałe. W kwestiach sprzętu i upodobań, mi brakuje trochę wiedzy właśnie na temat tamtych odbiorców. Wiem, że w USA Atari było sporo wcześniej niż u nas, więc ciekawe na ile nowoczesne produkcje w ogóle są tam pożądane. Chodzi mi o gry hi-end vs gry bardzo klasyczne w stylu pikselowym i z symboliczną grafiką.

46

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Vasco/Tristesse napisał/a:

W zasadzie powinno być +1 MB, bo to jest 1088 KB a nie 1024 KB. Nie wiem, czy ktokolwiek skonstruował samo 1 MB, nie spotkałem się ale skoro dało się 256 KB to i 1024 KB się da. Ale to drobiazg, techniczna uwaga.

Co do rozszerzeń pamięci - na 100% gdzieś widziałem opis właśnie czystego 1024, nie mogę tego znaleźć. Ale 512 bez problemu (zamiast 576).
Zresztą polecam lekturę dla zainteresowanych: http://www.atarimania.com/faq-atari-400 … ri_68.html - jak odnajdę te 1024 to wkleję linka, ku potomnym.
A nie, jest też w tym opisie:

atarimania napisał/a:

- 1024 kByte im 800XL project by Bernhard Pahl
      - PORTB bits: 1,2,3,5,6,7
      - Two modes: 1024KiB without BASIC, or 512KiB with BASIC

==========EDYTKA===========================
https://atariage.com/forums/topic/27791 … inventory/

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-02-25 15:56:38)

Sikor umarł...

47

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

W przeciwieństwie Twoja ankieta nie wnosi kompletnie nic.

Daje możliwość chłopcom pokazać/pomierzyć swoje fiu.. fe.. Ferrari ;) takie mam wrażenie jak czytam niektóre posty na AatariAge :D

Także może ankieta nic nie wnosi ale pozwala się zrelaksować chwaląc się wielkością swojego fiu... fe... Ferrari :] a to w obecnym lockdownie nie do przecenienia :]

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-02-25 16:21:21)

48

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Czy RAM CART sprzedawany obecnie przez galtrona tez sie liczy? Mozna miec 32MB.

49

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

zbyti napisał/a:

Daje możliwość chłopcom pokazać/pomierzyć swoje fiu.. fe.. Ferrari

Chyba coś w tym jest. U nas np. nikt nie zagłosował, że ma 64kB - ani jedna osoba. Czyli jest jak mówisz, a powszechnie wiadomo, że przy pomiarach Ferrari każdy zawsze zawyża wartość o jeden w górę, co bierze się później pod uwagę w wynikach takich "zawodów" :)

50

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

a jakby byl splitter pozwalajacy dzielic strone d5 na jakies kawalki sterowane 1,2,3,4,5,6,7 bitami to.... ale by tych kartow nawkladal


---
a jak chcesz byc "scenowcem" to minus jeden bank na czesc multiplatformowego zlotu.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-25 16:36:24)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.