26

Odp: Prośba - Amiga 600

Ja doszedłem do etapu zainstalowania workbencha, potem wrzuciłem kilka gier, ale te na whdload wymagały ode mnie coraz więcej. Zrobiłem w pięćsetce interfejs ide na kartę cf, zrobiłem kickstart 3.1 z obsługą tego interfejsu ide, zdobyłem płytę w wersji 8A1 żeby dało się 2MB chip zrobić, który też sobie zrobiłem. A whdload dalej działał tylko w niektórych grach. W sumie wystarczyło by już teraz tylko dołożyć fast i by było gites, ale w międzyczasie zdążyłem już przejść mój ulubiony Flashback, do którego w ogóle nie potrzeba mieć whdload, bo gra jest tak zrobiona, że się ją kopiuje po prostu z dyskietek na dysk i już. Inne gry odpalałem z goteka i też było dobrze. Koniec końców Amiga i tak trafiła do kartonów, a ja mam na biurku małe Atari:-)
Będzie i pointa: nie inwestujcie za dużo w Amigę. Odpalcie sobie gierki z goteka i już:-) Szkoda czasu.

27

Odp: Prośba - Amiga 600

W sumie to za razem masz rację, ale jej nie masz ;)

- Moja najszybsza obecnie Amiga, to 500 z TF536 i 64mb ram - leży w szafie,
- A1200 leży w szafie

a pod TV mam A600 i Atari130XE z czego Atari jest uruchamiane prawie co drugi dzień, a Amiga co 2gi tydzień :D dla mnie frajda z dodania jakiegoś rozszerzenie bezcenna, tylko Amigowanie w obecnych czasach jest dla mnie za drogie.

@Jer odezwij się na PRIV, podeślę ci Sakurę, podłączysz sobie goteka (pewnie masz) jako stację DF1 do zewnętrznego portu i zainstalujesz co tam będziesz potrzebował z obrazu dyskietki (adf).

@uicr0Bee: karta ma być Fat32 (musisz mieć zainstalowany sterownik fat95) i karta turbo o ile używasz musi być PCMCIA frandly, czyli w większości wypadków jak masz 8MB to trzeba przełączyć na 4MB.

ps. sterownik obsługuje też FAT12, FAT16 więc co wolisz.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-02-24 21:56:08)

28

Odp: Prośba - Amiga 600

Dzięki lopez.
Rozszerzenie RAM (to nie jest chyba żadne turbo) jest "pcimcia" friendly, tak zamówiłem onegdaj u strykera, i mam 4MB dostępne zamiast 8MB.
W której klasie uczą instalowania sterownika fat95? ;)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

29

Odp: Prośba - Amiga 600

Nie uczą, trzeba samemu ;)

https://aminet.net/package/disk/misc/fat95

30

Odp: Prośba - Amiga 600

Jer, może sprawdź w końcu PW ode mnie. Jak jesteś zielony to nie ma sensu bawić się w te poradniki co tu zapodano na ogólnym bo skończysz na etapie "Workbenchowy program do partycjonowania nie widzi karty CF". Zrób to wszystko za pomocą HstWB, potrzebujesz do tego obrazu z tej strony, WinUAE, obrazów dyskietek Workbencha i plik romu z kickstartem, gry sobie możesz też pobrać od razu w wersjach WHDLoad (znajdziesz w necie a jak nie to wal na PW), odpalasz to i tylko wybierasz opcje, autor HstWB wszystko ładnie opisał i nagrał na filmikach na YT. Jak ktoś nie jest aż tak obeznany aby sobie samemu WB3.1 instalować i wszystko dogrywać ręcznie to nie ma lepszej opcji jak HstWB ;)
Co do kwestii przenoszenia plików to działa to tak, że odpalasz WinUAE, ustawiasz podstawowy konfig (Twoja amiga, plik kickstartu odpowiadający tej rzeczywistej), montujesz sobie tą kartę z Twoim WB z karty CF pod HD0: a dowolny folder z partycji pecetowej jako np. HD1: i później jak odpalisz Workbencha przez WinUAE to możesz z tego pecetowego folderu podmapowanego pod HD1 kopiować pliki na HD0 czyli Twoją kartę CF z Workbenchem.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

31

Odp: Prośba - Amiga 600

Potwierdzam

32

Odp: Prośba - Amiga 600

TMK, spoko, czytałem. Kupiłem kartę cf z softem i tyle, dziś powinna wpaść dp paszczkomatu. Nie jest problemem postawić WB na karcie CF czy SD pod Winuae, problem tkwi w szczegółach konfiguracji pcmcia,  PC0: i serial. Już jestem stary i czego się nauczyłem  zapominam jak tylko pies zaszczeka :)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

33

Odp: Prośba - Amiga 600

jer napisał/a:

i czego się nauczyłem  zapominam jak tylko pies zaszczeka

Wypuść kota, pogoni za psem i nie będzie Ci nad uchem szczekał ;P

Sikor umarł...

34

Odp: Prośba - Amiga 600

Nooo, nie jestem aż w takiej konfidencji z jarkiem, żeby mi kota pożyczył.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

35

Odp: Prośba - Amiga 600

Odkopię dość stary temat może ktoś posiada gotowy obraz karty i chciałby się podzielić do Amigi 600 mam kickstart 3.1 , 1MB pod klapką i zamontowana furia ,.

36

Odp: Prośba - Amiga 600

kismet75 - odezwij się do mnie na maila. Mam gdzieś chyba kopię karty 16GB od Furii.

37

Odp: Prośba - Amiga 600

x_angel napisał/a:

kismet75 - odezwij się do mnie na maila. Mam gdzieś chyba kopię karty 16GB od Furii.

Ok spoko już pisze