101

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

Niszowe hobby ;)

No ale ponoć gdzieś są te mityczne tysiące spragnione nowości, które pójdą na ich niemodyfikowanych atarynach :]

---

2021 to będzie test, wyjdą naprawdę super tytuły, jakich ta platforma (chyba jeszcze) nie widziała i zobaczymy czy się odnajdą ci o których toczy się bój.

Jak już pisałem - wątpię by było to więcej niż 1000 osób na całym świecie co zauważy te tytuły i pogra, chyba, że jakaś akcja w internecie odpali i zacznie się klikanie, repostowanie, retweetowanie, szarowanie, lajkowanie, opowiadanie w przerwie śniadaniowej w pracy itd. itp. :D

Tak czy inaczej chciałbym się mylić, każdy boom na 8-bit retro mnie cieszy, bez względu na platformę.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-02-26 12:14:09)

102

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@xxl - ultimate 1 mb może być skonfigurowane na 64kB ram.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

103

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

O, w wyniki wpadło 16KB, ciekawe czy to 600XL czy może pionierskie Atari 400 :)

104

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ja to widze tak, że w obecnych czasach dużo ludzi ma przynajmniej jedna maszyne z rozszerzeniem pamięci, bo są łatwo dostępne i relatywnie tanie. Ale z drugiej strony moga miec wiecej maszyn, ktore sa stock i chcieliby zeby np nowe gry na nich działały bez konieczności modyfikacji. Moga tez byc problemy z kompatybilnością takich rozszerzonych maszyn. Albo moga miec znajomych, którzy dopiero wracają do Atari po latach i maja maszyny stockowe i tez chcieli by im pokazac nowe produkcje. Łatwiej jest wtedy pożyczyć takiej osobie pożyczyć kartridż z grą niz powiedzieć wydaj $$ i zmodyfikuj swój komputer (nie daj Boże jak jest jeszcze plomba gwarancyjna).
Bycie Atarowcem z 16KB w obecnych czasach to chyba jednak musi byc trudne ;)

105

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

ZuluGula napisał/a:

Bycie Atarowcem z 16KB w obecnych czasach to chyba jednak musi byc trudne ;)

Przejrzałem wczoraj .car jakie mam na A8 i pograłem trochę w 4KB, 8KB i 16KB. Niektóre całkiem fajne. Będzie się kiedyś trzeba zmierzyć z tym rozmiarami for fun :]

106

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Pin napisał/a:

@xxl - ultimate 1 mb może być skonfigurowane na 64kB ram.

no i ? sam sie dales a teraz mnie chcesz nabic w butelke z ta modyfikacja zeby mi gry nie dzialaly :-) nie uda Ci sie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

107

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Czemu Ci gry na U1MB miałyby nie działać? Jako autor odpłatnie oferowanej "spaczowanej" wersji Gravity Worms by działała POMIMO U1MB w komputerze, nie mógłbyś sobie takiej zwyczajnie użyczyć? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-26 16:17:25)

108

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

uzyc np. SynFile+ zeby dzialal na u1mb :D

pozatym lubie grac na oryginalach np. Bounty bob.... ale niestet tez nie dziala na u1mb


:(

nabici w butelke urzytkownicy tej modyfikacji beda sie teraz poklepywac po ramionach nawzajem zeby niedopuscic mysli ze dali sie zrobic w konia. ba, zrobią wszystko żeby tylko nie utrwalilo sie to w ich swiadomosci :-).

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-26 16:24:46)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

109

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

xxl napisał/a:
Pin napisał/a:

@xxl - ultimate 1 mb może być skonfigurowane na 64kB ram.

no i ? sam sie dales a teraz mnie chcesz nabic w butelke z ta modyfikacja zeby mi gry nie dzialaly :-) nie uda Ci sie.

xxl napisał/a:

uzyc np. SynFile+ zeby dzialal na u1mb :D

A, to jakaś gra? Bo za każdym razem przywołujesz ten tytuł wizjonerów z Synapse Software, którzy już w 1983 potrafili napisać "celowo" soft, który dekady później nie zadziała na komputerze z rozszerzeniem, którego nawet nie wymaga, czyli jak Twoje GW? :)
Ale jeśli SynFile+ to tak fajna gra jak ich Alley Cat, to faktycznie szkoda :D

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-26 16:30:09)

110

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

XXL - bredzisz jak potłuczony. Mam te gry i odpalają normalnie a to, czy to jest mod czy nie to mam gdzieś.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

111

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Nawet Alley Car na Rapidusie działa :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

112

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

bo nie masz oryginalow...


2 poklepujacch sie po ramionach to malo... ciagle wam nie wierze... moze jeszcze z 3 ?

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-26 16:44:50)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

113

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

No już, już, wyświechtane jak SynFile+.

114

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

albo jak prawie dzialajace u1mb


:-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

115

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Moje w ogóle nie działa, bo czeka w szafie na montaż w wolnej, naprawianej MoBo ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-26 16:53:19)

116

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Czyli jak na razie, to niecałe 12% ma 64k. Ciekawe, skąd takie larum na forum jest o te nieszczęsne 64k.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

117

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

... bo Atari tak chciało?


a czy oddanie głosów za wszystkie posiadane atarynki wchodzi w grę? .. mogłoby to nieźle namieszać w wynikach :-)

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2021-02-26 18:56:28)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

118

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@pancio.net - podałem linka, było w 2018 roku na atariage. W sumie... 16KB/48KB/64KB/128KB/320KB, w standardzie 64KB kilka sztuk...  Troszkę by namiszało raczej... :)

Sikor umarł...

119

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

@pancio.net
Nie w tej ankiecie, bo tutaj chodzi o wskazanie Atari o największej ilości RAM-u, którą posiadamy.

Na Atari Age obecnie 64KB to 10.2%
W sumie świetny graficznie Albert, wymagający 128KB by dało się zagrać we wszystkie poziomy, nie spowodował jakiejś afery ani w Polsce, ani na świecie.
Niewykluczone, że kwestia 64KB może być bardziej ideologiczna niż techniczna, a możliwości uruchomieniowe wymagających pamięciowo produkcji przez atarowców w większości naprawdę duże, kwestia dobycia odpowiedniego Atari, więc "namieszanie" o niczym by nie świadczyło.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-26 19:06:44)

120

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

Niewykluczone, że kwestia 64KB może być bardziej ideologiczna niż techniczna, a możliwości uruchomieniowe wymagających pamięciowo produkcji przez atarowców w większości naprawdę duże

Po około 100 głosach z hakiem uczestników dwóch niszowych forów internetowych, mamy taki oto wstępny wniosek. Ręce opadają. Ponieważ niedawno stosowano analogię samochodową, to pozwolę sobie też takową zastosować. Przed moim domem stoją dwa srebrne samochody, a przed domem sąsiada jeszcze jeden srebrny. Myślę, że większość Polaków jeździ srebrnymi samochodami.
Już nie mogę się doczekać ostatecznych wniosków z tego głosowania, będą pewnie jeszcze weselsze.

Pin napisał/a:

Czyli jak na razie, to niecałe 12% ma 64k. Ciekawe, skąd takie larum na forum jest o te nieszczęsne 64k.

Czyli jak na razie 1MB ma kilkadziesiąt osób. Z tych kilkudziesięciu znaczna część zapewne ma u1mb. Ciekawe, skąd takie larum na forum jest o te nieszczęsne kilkadziesiąt u1mb.
Ciekawe gdzie się podziało tych kilka tysięcy u1mb sprzedanych, czyżby nie wzięli udziału w tej wspaniałej ankiecie?
Odpowiem sam: nie wzięli, bo mają gdzieś tego rodzaju głupoty. Jak również nie wzięły udziału tysiące Atarowców, którzy nie dość, że nie biorą udziału w głupich ankietach, to jeszcze najczęściej w ogóle nie rejestrują się na tych forach.

Nie piszę tego wszystkiego, żeby walczyć z Jacquesem czy z Pinem. Mam to gdzieś co oni sobie myślą na ten temat. Piszę to, żeby programiści, którzy przeczytają tego rodzaju ankietę, posłużyli się własnym mózgiem i oszacowali bezsens tych cyferek, które tu padają, bo nie mówią one kompletnie o niczym, a na pewno nie są obrazem przekrojowym Atarowców, oddają jedynie pomijalny na poziomie błędu statystycznego margines zagadnienia. Błąd polega na tym, że do tego rodzaju ankiety musi być wzięta jakaś grupa reprezentatywna, a tutaj takiej nie wzięto.

Nie czepiał bym się tego rodzaju ankiety, gdyby ona powstała ot tak, dla zabawy, w koleżeńskiej atmosferze. Najgorsze jednak jest to, że ankieta została stworzona, żeby przyćmić i zdeprymować ankietę i wątek Sikora na temat tego pod jakie konfiguracje programiści powinni celować ze swoimi produkcjami. Tamta dyskusja mnie interesowała, a programiści wyrażali w niej wiele istotnych kwestii. Szkoda wielka, że w ten sposób psuje się dobre inicjatywy.

121

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Ciekawe gdzie się podziało tych kilka tysięcy u1mb sprzedanych,

Ciekawe, gdzie się podziało tych kilka tysięcy stockowych maszyn. Możemy tak dyskutować do końca świata ;)

Doskonałe jest to:

Mq napisał/a:

Po około 100 głosach z hakiem uczestników dwóch niszowych forów internetowych, mamy taki oto wstępny wniosek.

:)

idę zrobić popcorn.

Ostatnio edytowany przez Pin (2021-02-27 00:31:34)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

122

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Pin napisał/a:

idę zrobić popcorn.

No i poszedł...

123

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Nie czepiał bym się tego rodzaju ankiety, gdyby ona powstała ot tak, dla zabawy, w koleżeńskiej atmosferze. Najgorsze jednak jest to, że ankieta została stworzona, żeby przyćmić i zdeprymować ankietę i wątek Sikora na temat tego pod jakie konfiguracje programiści powinni celować ze swoimi produkcjami. Tamta dyskusja mnie interesowała, a programiści wyrażali w niej wiele istotnych kwestii. Szkoda wielka, że w ten sposób psuje się dobre inicjatywy.

Człowieku, nie znasz mnie, a wciąż zarzucasz tu najgorsze intencje, to zwykła podłość, odechciewa się wszystkiego i jeszcze śmiesz pisać o "koleżeńskiej atmosferze"???
Przyćmić ankietę Sikora po ponad 2 tygodniach od jej założenia i ponad 20 stronach tamtej dyskusji? Odbiło Ci? Sikor nawet tutaj zagłosował i nie miał tego wyimaginowanego problemu, który najwyraźniej masz Ty.
Opanuj się, bo to co wyprawiasz jest chore i toksyczne. Bez odbioru.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-27 03:41:45)

124

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Nie czepiał bym się tego rodzaju ankiety, gdyby ona powstała ot tak, dla zabawy, w koleżeńskiej atmosferze. Najgorsze jednak jest to, że ankieta została stworzona, żeby przyćmić i zdeprymować ankietę i wątek Sikora na temat tego pod jakie konfiguracje programiści powinni celować ze swoimi produkcjami. Tamta dyskusja mnie interesowała, a programiści wyrażali w niej wiele istotnych kwestii. Szkoda wielka, że w ten sposób psuje się dobre inicjatywy.

no wlasnie dlatego ze zostala stworzona pod przykrywna "kolenskiej atmosfery" niektorzy sie ludzie sie nie zorientowali i zaczeli losowac na cos innego niz 1mb ;-) to nie pierwsza jego toksyczna zagrwka.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

125

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

xxl, Ty chyba najmniej powinieneś pisać o zagrywkach.
Jeżeli ktoś widzi tu coś innego niż w tytule ankiety, czyli pytanie czysto statystyczne, to ma jakieś dziwne urojenia.
Rozumiem, że wyniki pewnie powodują jakąś dziwną ślepą furię?
Bo Mq zrobił tu gnój już 3 razy:
- próbując mnie poróżnić ze Zbytim, którego rzekomo dyskryminuję ze względu na emulator, nonsens,
- zarzucając chęć przyćmienia (???) ankiety Sikora już dwa razy, w oszczerczych podłych słowach.

Przykre oszczerstwa i tyle, to są dwie różne ankiety z zupełnie innym pytaniem, jedna bardziej refleksyjna co do kierunku podążania softu, druga weryfikująca RAM u atarowców,czysto statystyczna, gdzie nawet dyskusja jest w sumie zbędna.
Jeżeli po dwóch tygodniach po założeniu tamtej i jako takim wyczerpaniu tematu u Sikora ktoś widzi problem, to chyba jego problem jest o wiele większy.
Za wyniki nie odpowiadam, ale widać i tu i na Atari Age są dla niektórych dość "toksyczne", skoro przeprowadzacie toksyczny atak personalny. Miłych wyczynów Mq pod moim adresem z ankiety o emulatorze nawet nie skomentuję. Notabene zagłosowałem w niej nie widząc problemu i też skomentowałem, choć była założona "5 minut" po tej, a nie dwa tygodnie jak pomiędzy Sikora a moją. Ktoś chce o coś zapytać to pyta, jego prawo.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-27 09:02:58)