Temat: tajemnice atari

czy komuś udało się uruchomić jakiś programik z listingów ze strony tajemnic atari ?próbowałem komend dosowych i albo nic albo error 170.pozdro

2

Odp: tajemnice atari

Jakiś konkretny? Z TA swego czasu przepisywałem większość programów i wszystkie działały.
Ew. nieliczne mogą pewnie nie iść pod niektórymi dosami, jako że pisane były pod DOS 2.5 z CP (zwłaszcza nakładki).

3

Odp: tajemnice atari

Ja programy używałem zarówno użytki jak i gry robiłem to na 65xe jek i na emulatorach - wszystko chodziło. Transmisję do kompa dawałem i z magnetofonu i ze stacji. Były przypadki, że wystąpił jakiś błąd lecz informacja o nim ze stosowną poprawą była już w następnym TA.


Chcę Lasta w Opalenicy !!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

4

Odp: tajemnice atari

Może inaczej-próbowałem to zrobić pod emu.Otwiera sie dos 2.5+cp,komenda dir,wyświetla sie lista i tu zaczynają sie ww. problemy.Na małym atari też wpisywałem ręcznie i działały.pozdro

5

Odp: tajemnice atari

Nie wiem czy dobrze mysle, ale byc moze problem polega na tym, ze wiekszosc listingow w ATRach z TA, wymaga, przed uzyskaniem gotowego programu i wczytaniem ich komenda dosowa, kompilacji do takiej postaci. Zapewne pamietasz "Zgrywusa". Musisz go odszukac i po uruchomieniu emulatora z wlaczonym basiciem wejsc do niego (CAR), wczytac Zgrywusa(LOAD "D:nazwa.roz"), doczytac listing (chyba poprzez komende ENTER "D:nazwa.roz"), uruchomic zgrywusa i rozpoczac kompilacje (RUN, z odpowiednia ATRka w wirtualnej stacji).
Poza tym upewnij sie, czy ATR'ka do ktorej kompilujesz nie posiada atrybutu pliku - tylko do odczytu - i w razie czego popraw.

6

Odp: tajemnice atari

Nie, no chyba nie o to chodzi... Wojtek76 (przepraszam, czy to może rok narodzin?) pisze wyraźnie, że na małym to działało.

Może przyczyną jest niewyłączony Basic? DOS 2.5 CP ma bardzo wysokie memlo, z włączonym Basikiem może soft nie ruszać czasem. Zerknij w ustawieniach, czy zaznaczona jest opcja >wyłącz Basic<.

Z drugiej strony większość z ich progów nawet chyba z Basikiem działała. Następnym razem jak zadajesz takie pytanie, to konkretnie wymień, o który program/programy Ci chodzi, to będzie można sprawdzić, bo tak to jak - wszystkie progi z TA mamy sprawdzać? :(

Upewnij się, że pliki nie są uszkodzone (na płytach to się dość często zdarza, że są walnięte, a system tego nie widzi). A pod innym dosem sprawdzałeś?

BTW, właśnie dlatego nie przepadam za emulatorem. Jak coś nie działa, to nie wiem, co jest grane...

7

Odp: tajemnice atari

miałem gdzieś takie pliki w .atr chyba atari pascal lub demo i po odpaleniu pojawiało sie menu dos 2.5+cp i nie było problemu,stąd moje zdziwienie.rzuca się w oczy też to że wszystkie pliki mają jednakowy rozmiar 92kb.sprawdzałem monitorem pamięci po załadowaniu i nie natrafiłem na ślady tych programów w pamięci,tylko na liste plików.dzięki za zainteresowanie tematem-będę próbował dalej.czcz

8

Odp: tajemnice atari

Wiesz, co, podeślij mi mailem coś z tego, co nie działa i zobaczę. Bo wciąż nie rozumiem, w czym problem...

9

Odp: tajemnice atari

rzuca się w oczy też to że wszystkie pliki mają jednakowy rozmiar 92kb.sprawdzałem monitorem pamięci po załadowaniu i nie natrafiłem na ślady tych programów w pamięci,tylko na liste plików.

92 KB? Większość plików .ATR ma taki rozmiar; jeśli o nie chodzi, to nic w tym dziwnego. Ale chyba nie próbowałeś ładować tych plików do pamięci Atarki?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

10

Odp: tajemnice atari

zgodnie z sugestia maroka załadowałem programiki komenda load"d:nazwa.roz"i ..działa!!-nie miałem stacji dysków do atarki i stąd moja niekumacja... :D