1

Temat: BC's Quest for Tires

taka ciekawostka...

jak uruchamia sie ta gre z MyDOS to po reset dyskietka z ktorej gra byla uruchomiona zostanie sformatowana.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2

Odp: BC's Quest for Tires

Bardzo dobrze, są lepsze dosy ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: BC's Quest for Tires

@Pin, a jakieś przykłady tych lepszych DOSów? Bo nie znam?

Sikor umarł...

4

Odp: BC's Quest for Tires

Tobie wystarczy ten co się formatuje :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: BC's Quest for Tires

Mi jak najbardziej, ale ciekawy nadal jestem "tych DOSów". Btw - xxl nie dodał, że tylko "dłuższa" wersja, czyli ta źle spiracona.

Sikor umarł...

6

Odp: BC's Quest for Tires

Sikor napisał/a:

@Pin, a jakieś przykłady tych lepszych DOSów? Bo nie znam?

DDOS ;)

Onizuka róla ! :)

7

Odp: BC's Quest for Tires

firmy stosowal takze detekcje rozszerzen stacji dyskow, chyba mam taka ale jeszcze nie wiem jak ja wywolac - chyba tez jest czula na jedno konkretne rozszerzenie...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: BC's Quest for Tires

Polska język, trudna język.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: BC's Quest for Tires

napiszę, aby napisać

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: BC's Quest for Tires

chodzilo o zabezpiecznie przed kopiowaniem a jak wiadomo najbardziej zaawansowanym narzedziem do tego byl MyDos z jego suportem dla PERCOM

a wiec pierwszym celem zawsze byly rozszerzenia ktore mialy aktywne komendy PERCOM

jak ktoras gra sprobuje czytac PERCOM to na 99% jest to czesc zabezpieczenia.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

11

Odp: BC's Quest for Tires

@Pin, nadal nie widze przykładów TYCH DOSów? A ciekawy jestem.

Sikor umarł...

12

Odp: BC's Quest for Tires

Tiger/NG napisał/a:
Sikor napisał/a:

@Pin, a jakieś przykłady tych lepszych DOSów? Bo nie znam?

DDOS ;)

Taki jest dobry :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: BC's Quest for Tires

@Pin, nadal nie odpowiedziałeś na pytanie. Czyżbyś kłamał w kwestii TYCH DOSÓW?

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-02-28 16:49:19)

Sikor umarł...

14

Odp: BC's Quest for Tires

Nie. Ale nie bardzo mi się chce wchodzić w polemikę na ten temat zwłaszcza, że nie stanowi to meritum tego "topica".

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: BC's Quest for Tires

@Pin, ale Ty właśnie wszedłeś w polemikę, a nawet więcej, sam ją zacząłeś zaraz w drugim poście. Powiem jeszcze więcej, w całym wątku Twoich postów jest najwięcej, a nie powiedziałeś kompletnie nic. Ktoś mógłby omyłkowo pomyśleć czytając forum, że ponad 10tys postów stanowi jakiś autorytet :)

16

Odp: BC's Quest for Tires

Proszę trzymać się tematu. Na przepychanki jest inne miejsce.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: BC's Quest for Tires

A no tak... z tego wszystkiego zapomniałem sam po co wszedłem w ten wątek. A wszedłem bo temat mnie zainteresował. Już kilka razy czytałem o sytuacjach, że komuś nagle stacje w różnych okolicznościach zaczynają formatować ni stąd ni zowąd dyskietkę. W jakich sytuacjach może się coś takiego zdarzać, i czy jest możliwość, że się to zdarza z powodu wystąpienia jakiegoś błędu, czy właśnie tak jak tutaj mamy do czynienia z jakimś rodzajem zabezpieczenia, gdzie kod programu (gry) coś tam sprawdza i wtedy formatuje dyskietkę "za karę"?

18

Odp: BC's Quest for Tires

dely napisał/a:

Proszę trzymać się tematu. Na przepychanki jest inne miejsce.

@Dely, pewnie mnie zbanujesz, ale trudno. Pin powiedział, że są lepsze DOSy w danym temacie, więc czekam na odpowiedź, jakie. Poki co gówno napisał, Mq mu zwrócił uwagę, więc jak to jest - jeden może chrzanić głupoty, a jak ktoś mu zwraca uwagę  to nagle admin czyści temat i zamiata pod dywan? Niech Pinokio wskaże TE DOSy, sprawdźmy, jak tam się zachowuje program, czyli cały czas jesteśmy w temacie. Póki co nie padła słownie żadna nazwa innego DOSa, a przypominam - PInokio wskazuje WIELE DOSÓW, bo o ile wiem, o jaki mu chodzi, to jestem ciekawy TYCH INNYCH według niego.
Sorry, ale robi się towarzystwo wzajemnej adoracji. Szkoda.

Sikor umarł...

19

Odp: BC's Quest for Tires

Sikor, spokojnie, w moim przekonaniu dely zwrócił uwagę wszystkim kolektywnie, ja przyjmuję do wiadomości, ostatnio sporo się przepychaliśmy w innych wątkach, może czasem każdy musi trochę się wyszumieć i na razie wystarczy.

A która wersja gry formatuje, a która nie formatuje? Sikor, pisałeś coś o źle spiraconej. Potrafisz wskazać która jest źle, a która dobrze? Mam w swojej kolekcji tą grę, wolał bym wiedzieć czy wersja jest ok, nie chciał bym się kiedyś przekonać jak będę miał ją na składance na dyskietce 720kB :)

20

Odp: BC's Quest for Tires

BC Quest for tires - bardzo lubiłem tę grę i nawet mam oryginał na kasecie zafoliowany jeszcze i taki nie zafoliowany.
Z ciekawości, jeżeli dyskietka była zabezpieczona przed zapisem to rozumiem, że wtedy nie mógł jej sformatować?

OT: Czemu nie zostaną posprzątane posty niedotyczące w ogóle tego tematu?

21

Odp: BC's Quest for Tires

@Mq: jest o tym temat na atariage, stamtąd wziął ją xxl. Wersje 18Kb formatują, wersja 12Kb ponoć nie - ta pewnie jest wierniejsza oryginałowi, trudno powiedzieć. Swoją drogą fajna gra.

Sikor umarł...

22

Odp: BC's Quest for Tires

przerabiane stacje mialy przelacznik, ze nawet zabezpieczona przed zapisem dyskietke stacja mogla zapisywac.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

23

Odp: BC's Quest for Tires

@Pin widzę w innym wątku się udzielił (o GW), a ja nadal jestem ciekaw tych LEPSZYCH DOSów. Chciałbym sprawdzić, czy gra tam nie formatuje dysków, skoro są lepsze - to tak, aby nie odbiegać za bardzo od wątku...

Sikor umarł...

24

Odp: BC's Quest for Tires

Nie będę z Tobą rozmawiał na ten temat, bo zrobisz tu następną trollownię i na co to komu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: BC's Quest for Tires

Skoro zacząłeś, po prostu napisz, KTÓRE DOSy są TYMI LEPSZYMI? Sam napisałeś, że SĄ LEPSZE DOSy, więc? Które, konkretnie.

Sikor umarł...