26

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Jacques: pytanie nie brzmiało o najlepszy DOS, ale przyjmuję, bo sparta nie jest taka zła, choć nie dla mnie. Ale nadal nie dostałem odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie, którego jak widzę niestety Pin unika jak ognia, bo palnął głupstwo i nie chce się wycofać. A właśnie takiej nagonki nie lubię.
Za to już pierdylion razy pisał w innych wątkach i wstawił tu jedną z konfiguracji pod spartę, mimo, iż to nie jest związane z tematem wątku.

Sikor umarł...

27

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Sikor napisał/a:

@Jacques: pytanie nie brzmiało o najlepszy DOS, ale przyjmuję, bo sparta nie jest taka zła

A, OK, faktycznie, to "najlepszy" jakoś tak mi się zasugerowało, sorki, może to pisanie przed kawą. W każdym razie dla mnie i do ogromnej większości moich zastosowań i urządzeń SDX jest  lepsza od MyDOS-a, są to dwa różne światy, choć jak wspomniałem, z MyDOS-a też zdarza mi się korzystać, ale nie jako narzędzia codziennego użytku, tylko do wąskich, prostszych zastosowań.
No i Sparta w ogóle "nie jest taka zła", jest bardzo zaawansowana i bardzo dobra, choć już nie dla każdego.
Tym nie mniej, żeby coś rzetelnie ocenić, należy się z czymś w jakimś stopniu zaznajomić, więc pytanie czy "nie jest taka zła" nie należałoby zastąpić przez "nie do końca mi się nie podoba" w Twoim przypadku ;)

Za Pina się wypowiadać nie zamierzam, generalnie niech każdy używa co lubi, dopóki nie ocenia nie znając, bo to może wpływać na uprzedzenia innych i może im DOS życia przejdzie koło nosa (ten czy inny) :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-01 08:26:27)

28

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Jacques - nie rozmawiaj z tym oszołomem, nic konstruktywnego z tego wątku nie wyniknie :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2021-03-01 10:35:51)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Pin, poprosiłem o prostą odpowiedź na Twoje stwierdzenie. Niedługo według Ciebie wszyscy poza Tobą będą tu oszołomami, nieprawdaż?

Sikor umarł...

30

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

postawiłeś topic o dosach wyłącznie po to by się do kogoś przypierdolić, co zresztą się potwierdza w przypadku większości twoich postów tutaj. Jeszcze chwila i osiągniesz swój cel.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

31

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Napisałeś, że znasz lepsze dosy i unikasz odpowiedzi. Osiągnąłeś Swój cel, wywołałeś kolejną, nikomu niepotrzebną gównoburzę. A wystarczy odpowiedzieć, a nie odwracać kota ogonem.

Sikor umarł...

32

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Sikorku, zapewniam Cię, że to Ty wywołujesz kolejne gównoburze - nie widzisz tego?

Może lubisz taplać się w gównie, kto wie....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

33

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Pecuś, tak, wiedziałem, że z tego wyjdzie gównoburza, ale to dlatego, że Pin za każdym razem jak słyszy MyDOS dostaje kociokwiku, wskazując jaka piękna to jest sparta (dla mnie nieużywalna, na przykład). Jedzie też często bez powodu na innych, jego sprawa. Ale jak się wypowiada, to niech odpowie na proste pytanie. Tak ciężko? Lepiej nazywać kogoś oszołomem? Żenua.

Sikor umarł...

34

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Widzisz, ja zauważyłem coś odwrotnego (i mam na to przykłady), że to Ty dostajesz ..... jeśli w wątku w którym cokolwiek piszesz pojawi się słowo Sparta.
To nie jest zdrowe....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

35

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Pecus, nie wiem czy to czytałeś, ale ja tam widziałem że to nie Sikor, tylko Pin zaczął tą gównoburzę w wątku sąsiednim o BC Quest for Tires, a Sikor tylko po prostu nie wytrzymał, wkurzył się, nazwał rzeczy po imieniu, no i teraz nie odpuszcza.

36

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Pecuś, przeczytaj ze zrozumieniem, sprawdź linki, przemyśl, prześpij się z tym, nie wiem, co tam jeszcze potrzebujesz i wróć z jakimś konstruktywnym wnioskiem, poproszę. Wiem, że lubisz spartę jak Pin, ale chociaż - jak do tej pory - nie starałeś się negować istnienia innych dosów i ich przydatności, co widzę się zmienia. Towarzystwo wzajemnej adoracji?

Sikor umarł...

37

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Ja nie muszę się z niczym przesypiać, (wolę z kimś ;) ).
Bo to o czym tu tak bezsensownie dyskutujecie, jest tak mało znaczące, że dziwi mnie tylko jak bardzo można się tym podniecać.
Pin napisał.... cytuję "są lepsze DOSy" i tyle, a Sikor dostał piany, bo szuka potwierdzenia że to ten DOS którego on używa jest najlepszy :)

Tylko kogo to obchodzi?

Mnie nie - używaj sobie czego chcesz.

Całe to wykrzykiwanie o "kłamstwach" wymaganie "dowodów lepszości" (tak Sikorku), to dziecinada na poziomie piaskownicy (i naszej klasy politycznej).
Dlatego w pewnym momencie Pin to olał. I ja go rozumiem, po co kopać się z koniem. Tym bardziej, że (powtórzę) ta cała dyskusja nikogo nie obchodzi, a tym bardziej jej wynik czy brak tego wyniku. To tak jak podsumowanie pewnej ankiety...

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-03-01 15:03:19)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

38

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Wiesz, Pecuś, jak Cię nie obchodzi, to po co się produkujesz? Bo to wskazuje, że jest inaczej niż piszesz. Jak cytujesz Pin-a, to zacytuj w całości, wraz z pierwszą częścią wypowiedzi, bo to już znacząco zmienia jej wydźwięk.
Rozumiem, że ankieta Cię nie obchodzi. Nawet się nie dziwię, od lat raczej nic nowego nie napisałeś, więc po co się przejmować jakimś RAM-em w Atari, prawda? Ale to nie ten temat.
A tych DOSów nadal nie poznałem, gwoli ścisłości.

Sikor umarł...

39

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Jak to nikogo nie obchodzi? Np. mnie obchodzi, bo xxl zaczął wątek, który miał sens, który miał temat, miał treść i był ciekawy, co więcej mnie na przykład interesuje dlaczego gra formatuje dyskietkę ni stąd ni zowąd. Natomiast natychmiast w pierwszej odpowiedzi wlazł Pin ze swoim chlapaniem ozorem, po czym co drugi post regularnie jest już jego, w każdym dalej chlapie, nic nie odpowiada i rozpieprza wątek, czego efektem jest brak jakichkolwiek informacji rzeczowych w wątku, lub trzeba się przekopać przez jego chlapanie, żeby wychwycić i wynaleźć jakiś kawałek treści. I tak jest prawie ciągle, w całym mnóstwie wątków. Dlatego uważam, że Sikor nie bez powodu w końcu się wkurzył i temat rozgrzebał, no i oczywiście ma rację.

40

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Oczywiście. Do społy ze swym nowym kolegą :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

41

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Pin, a te DOSy, skoro już wszedłeś w temat. Potrafisz je wymienić, czy nadal szukasz, bo Wiesz, dużo czasu już upłynęło i nadal nie wiadomo o jakie Ci chodziło?

Sikor umarł...

42

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Sikor, na prawdę nie rozumiesz?

Dla Pina być może wszystkie inne DOSy są lepsze, a dla Ciebie żaden!

Wszystko, zależy od potrzeb, wymagań itp.
Jakby Pin wymienił te DOSy to dopiero rozpętałaby się gównoburza - już widzę jak byś bronił "Swojego" DOSa.... a to DOS jak wiele innych.
Nie szczególnego....
Szczególnie w porównaniu ze Spartą :)

Dla mnie przez wiele lat zdecydowanie najlepszym DOSem był DOS II+ Dorndorfa. I ja twierdziłbym wtedy, że jest on najlepszy. I co z tego!!!??

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-03-01 15:23:44)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

43

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Tak. DOS II+/D wersja 6.4 w połączenie z Qmegiem 4.04 jest najlepszy i nawet z tym nie handlujcie.

44

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Nie chcę być posądzony o uczestnictwo w jakimkolwiek "towarzystwie wzajemnej adoracji", ale ja tam widzę więcej takich przykładów... autorów pewnie znacie:
- atari tak chciało/nie chciało
- SDX rulez
- SDX do każdego grzebienia
- pure Atari/Atari na sterydach
Jakoś tak się składa, że ciężko czasem wyłapać o co chodzi w topicu przez takie wrzuty i tu akurat rozumiem o co chodzi Mq. Ale Sikor chyba powinien jednak trochę wyluzować, bo tak naprawdę to obaj z Pinem zrobili tam śmietnik.

@Sikor - każdy dos, którego znasz i umiesz obsługiwać sprawniej będzie lepszy od dowolnego innego :P

Bez urazy, peace and love ;)

45

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

A według Pin-a? Do zastosowań z gęstościami do SSDD jak najbardziej DOS II+/D był ok, ale nie jest lepszy niż MyDOS, właśnie dlatego, że nie obsługuje większych pojemności i innych gęstości. Dlatego pytanie było konkretne, a w dodatku do osoby, która dała odpowiednie stwierdzenie i teraz odwraca kota ogonem.

Sikor umarł...

46

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Na tyle co poczytałem na tym forum to odpowiedź chyba jest jasna co Pin miał na myśli - jedyny słuszny dokładany do każdego grzebienia ;) Wrzućcie na luz - szkoda zdrowia ...

Ostatnio edytowany przez andy (2021-03-01 15:48:03)

47

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@andy, nie tym razem. Wyraźnie napisał w liczbie mnogiej. Ja przyznałem, że sparta nie jest taka zła, ale nie dla mnie. Teraz czekam na konkrety. A grzebień to akurat wymyślił właśnie Pin w jakimś wątku jakiś czas temu, ale praktycznie tak to teraz w większości przypadków wygląda.

Sikor umarł...

48

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Ja jestem wyluzowany, przepraszam :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

49

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Co @Pin nie zmienia sprawy, że nie odpowiedziałeś na pytanie, które sam zainicjowałeś. Więc jak, są te DOSy czy ich nie ma, jak są, to na czym polega ich "lepszość"?

Sikor umarł...

50

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

nazywanie mydłosa dosem, tylko dlatego, że potrafi załadować plik i wyświetlić katalog to jest nadużycie
żaden "dos" który ma "menu" typu "wciśnij literkę X żeby cośtam" dosem dla mnie nie będzie
dopiero nakładka w postaci toms navigatora cokolwiek tu zmienia i powoduję, że twór ów jest używalny

albo sparta, albo dos II+/D

poza tym oba (obtrzydwa) cierpią na tą samą chorobę i nie obsługują partycji rozsądnych wielkości*

(*) 32MB to nie jest rozsądna wielkość **

(**) proszę mi tu nie pisać o fat16

przechodze na tumiwisizm