51

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Widzisz, a mi właśnie koncepcja menu bardzo odpowiada i uważam ją za udaną. Oprócz załadowania pliku można nim (MyDOSem) wykonać wiele innych operacji, ale skoro nie używasz - skąd to możesz wiedzieć, nieprawdaż? Ale trzymajmy się tematu, bo nadal @Pin nie odpowiedział, które to - jego zdaniem - są tymi "LEPSZYMI DOS"ami, skoro napisał, że je zna. Druga strona bicia piany i nadal gówno wiemy o tych LEPSZYCH DOSach, a tym bardziej - dlaczego są lepsze?
==============================
Edycja - trzecia strona, bo właśnie wskoczyła, nie druga...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-03-01 16:02:16)

Sikor umarł...

52

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

kiedyś używałem, po prostu jest to ból dupy - po co mam wciskać literkę, a później wpisywać nazwę pliku by go załadować? to nieergonomiczne

przechodze na tumiwisizm

53

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Candle: Pewnie, lepiej pisać x com... Poza tym - w SC też musisz wciskać literkę, ok, możesz sobie potem najechać i uruchomić. Ale jest to taka sama nakładka na Spartę DOS X jak TOMS Nawigator na MyDOSa, i to i to musisz najpierw w jakiś sposób załadować. I zgadza się, i tu, itu możesz to zrobić automatycznie przez odpowiednią konfigurację. Póki co tu nie widzę wyższości nawet SDX nad MyDOSem.

Sikor umarł...

54

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Jak mam używać mydos to robi mi się słabo .. tak samo jak sparty..
Trzeba pisać znać polecenia i inne takie tam ..

Ja używałem w epoce toms navigatora , ładowanego z romu stacji.
Cyk i już był . Noe działało na nim 0,000000001% produkcji.

Ps na szczęście jest Sparta comnder z vbxe i rapidusem
To fruwa..

Tak jak toms navigator z tomsem..

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-03-01 16:15:51)

55

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

No i zaczyna się.... Dokładnie jak pisałem wcześniej.

A mój jest dłuższy! i Co teraz?! :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

56

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Pecuś: aby nie był za dłui, bo sobie przytniesz i będzie problem... :P

Sikor umarł...

57

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Grubość jest ważniejsza niż długość.

58

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2021-03-01 16:42:32)

grzybson/SSG^NG

59

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

I musi mieć żyły

grzybson/SSG^NG

60

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Mi sie wydaje ze komuś nerwy puściły po 19 latach na forum, moze wczesniej tez? Ja tu jestem tylko 7 lat i nie znam nikogo osobiscie, ale nauczyłem sie już dawno ze kazdy temat w ktorym pisze xxl i pin będzie wyglądał  tak samo i że trzeba go omijać szerokim łukiem. Ten tez mialem zignorowac, ale każdy czasami popelnia bledy.

61

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Mq napisał/a:

Grubość jest ważniejsza niż długość.

To chodzi o grot lutownicy?

62

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Łatwiej kijek obcienkować niż go potem pogrubasić.

@Sikor: Oczywiście że jest lepszy DOS niż MyDOS - Sparta DOS 3.x Haaaaaa! Szach-mat.

Edit: Przypomnę jeszcze pewien link: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=17136 bo potem będziesz płakał, że nikomu się nie chciało, a sam nawet się nie postarałeś o to żeby przypiąć topik. Prędzej, widzę, przypiąłbyś topik z bzdurną ankietą i gównoburzami.

Ostatnio edytowany przez mono (2021-03-01 16:50:28)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

63

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

ZuluGula napisał/a:

nauczyłem sie już dawno ze kazdy temat w ktorym pisze xxl i pin będzie wyglądał  tak samo i że trzeba go omijać szerokim łukiem. Ten tez mialem zignorowac, ale każdy czasami popelnia bledy.

i wchodzi xxl, caly na bialo. jak to mowia nie wywoluj wilka z lasu ;-)

- wasze kapelutki na rower sa beznadziejne, sa lepsze
- jakie
- przestan atakowac mojego towarzsza od pedalowania takimi pytaniami
- ale to moj kapelutek jest lepszy
- moj, ja nie przestaniesz to sie pogniewam
- ale powiedz ktory w koncu

itd.

za duzo gejozy

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

64

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

tutaj grubaszenie kijka sprowadza się do kolejnych warstw lateksu, natomiast nie chciałbym wiedzieć jak wygląda odwrotny proces

mydłos ma tą wadę, że nie jest już rozwijany i o ile wraz z toms navigatorem byłby fajną alternatywą, tak przegrywa ze sparta commanderem i runextem, a czy korzysta czy nie korzysta z dodatkowej pamięci, czy wymaga czy nie wymaga dodatkowego sprzętu to mi to wsio ryba, bo już ten sprzęt posiadam i cieszę się, że jest on używany

nie rozumiem argumentacji, że coś jest lepsze, bo czegoś nie wymaga - a niech se wymaga - jeśli tylko w zamian za te wymagania dostaje funkcjonalność, która mi zwyczajnie ułatwia życie

jeszcze jakby ktoś tak ed'a poprawił...

przechodze na tumiwisizm

65

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

mono napisał/a:

@Sikor: Oczywiście że jest lepszy DOS niż MyDOS - Sparta DOS 3.x Haaaaaa! Szach-mat.

Chyba @mono powinieneś wiedzieć, że to nadal ten sam dos. Od wersji 4.0 jest na  - UWAGA, WSTAĆ! - o zgrozo niekoszernym nośniku, cardridge-u (lub odpowiednik) - UWAGA, MOŻNA SIADAĆ, więc nietrafione. Poza tym - nadal to nie zmienia tego, że Pin nie podał tych LEPSZYCH DOSÓW.

Sikor umarł...

66

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Sikor napisał/a:

Chyba @mono powinieneś wiedzieć, że to nadal ten sam dos. Od wersji 4.0 jest na  - UWAGA, WSTAĆ! - o zgrozo niekoszernym nośniku, cardridge-u (lub odpowiednik) - UWAGA, MOŻNA SIADAĆ, więc nietrafione.

Ach Sikor, trollujesz, jeszcze mało Ci gównoburzy czy ignorujesz co się pisze jak pewien szaman koszerności?
Na pierwszej stronie wyjaśniłem o co chodzi z cartridge'ami:

Jacques napisał/a:

Da mnie po prostu "BE" jest przekładanie CARTRIDGE-y Z POJEDYNCZĄ GRĄ (jak w konsoli) i w tym sensie ich nie lubię, gdy do dyspozycji mam szybkie (SIDE) lub mniej szybkie (SIO2SD) urządzenie peryferyjne (+ okazjonalnie CA-2001 Toms Multi Drive uruchamiana "dla przyjemności"), z których mogę wygodnie załadować wszystko używając tylko klawiatury, a nie przekładając carta z grą (natychmiastowe uruchomienie jest dla mnie sprawą drugorzędną wobec takiej żonglerki i "wyruchiwania" złącza w Atari).
SIDE z SDX to dysk twardy i DOS w jednym, to że jest w formie carta i korzysta z portu równoległego to żaden problem, bo to urządzenie mam dla odmiany wpięte w port podczas 99.5% czasu używania Atari i nie sprowadza mnie do cartridge'owej "dyskoteki".

Już rozumiesz, że nie chodzi o ten kawałek plastiku z wyprowadzeniem do złącza równoległego, tylko o ewentualny sposób jego używania?
A przynajmniej mi ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-01 18:58:15)

67

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

@Jacques, a co Twój wnosi do tematu LEPSZYCH DOSów? Bo nie widzę związku, a odpowiedzi nadal nie ma.

Sikor umarł...

68

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Tyle co Twoje prowokacyjne "WSTAĆ (...) SIADAĆ".
Kto sieje ...burzę, ten zbiera ripostę ;)

69

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Ale nadal nie mamy informacji o tych DOSach, moje się odnosiło chociaż do postu @mono.

Sikor umarł...

70

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

A ja uważam, że nikomu nie zaszkodzi uzasadnić swojej tezy. Dobrze, źle, rozsądnie czy nierozsądnie ... jakkolwiek
Skoro osoba X, Y, Z czy P twierdzi, że "coś jest lepsze/gorsze", to może równie dobrze napisać dlaczego skoro naskakuje na innych. Bo inaczej to trochę jak "puszczenie bąka" i jeszcze potem wytykanie innym, że raczą czuć fetorek.

Jakiś czas temu była wielka wojna w mediach, że "dizle" są bee .... kto zaczął ... Toyota bo VW sprzedawał za duzo w USA ... a tu ciągle produkują https://www.toyota.pl/articles/2020/now … -generacji i sprzedaż ruszyć miała w 2021 ... tylu było "znawców/fachowców", że transport na ON, to zagłada, że nie wpuszczać do miasta bo to truciciele ... ciekawe jak by to teraz uzasadnili?

71

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

To jest tak, jak w wiadomym wątku wrzucisz śmieszną kwestię z przymrużeniem oka a w następstwie ujawnia się jakaś obsesja i frontalny atak nie wiedzieć po kiego grzyba. Po tym wszystkim jednak, widząc ogólną retorykę pana Sikora nie bardzo mi się chce wdawać w dyskusję bo do niczego ona konstruktywnego nie doprowadzi.

A wątek "ankietowy"?. Zabawne, bo faktycznie ostatnie kilkadziesiąt tytułów powstało wyłącznie na 64k. No i dobrze, wszyscy się cieszą, tylko po c*** ta ankieta była. No nie wiem, może przyda się komuś kto będzie to badał jako zjawisko archeologiczno - przyrodnicze za kilkadziesiąt lat... :D

Notabene zastanawiam się kto ma większą obsesję na temat "sparty", bo Sikor tego zwrotu używa znacznie częściej niż ja i to już stanowi raczej najpoważniejszy problem :) Ja np. nie wypisuję w "co drugim" wątku, że nie używam mydosa bo coś tam, no i byście pamiętali, że na pewno go nie używam, nie będę używał, nie używałem i nie mam w planach używać. Nawet przypadkiem jak się uruchomi to będę udawał, że się nie uruchomił i wyłączę wcześniej, niż się uruchomi. Przecież to jest jakaś tragifarsa. Zero poczucia humoru i dosłowne przybieranie sobie wszystkiego. Coś, jakby co drugi tu miał autyzm, lub innego aspargera :)

ehh.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

72

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

przejmujecie sie powlokami dosa... jak FujiNET sie zadomowi to po dosach zostanie mgliste wspomnienie koszmaru ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

73

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

następny mecenas i cudotwórca :)

@xxl - Fujineta to sobie można jako pogodynkę postawić, świetnie się do tego nadaje. Chciałbym powiedzieć że zrozumiesz jak zobaczysz nad czym pracuję, ale sądzę że nie zrozumiesz nawet jak zobaczysz :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

74

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

I tego można się było spodziewać ... Sikor ... twój wątek został przejęty ...

Czas na ankietę "Czyje cojones są bardziejsze" ... hodowane w uzdrowisku czy hartowane w krakowskim smogu :) :)

75

Odp: Lepsze DOSy według Pin-a

Dostosowuję poziom wypowiedzi do aktualnie zastanego. Jak widzę, że np. pisze przysłowiowy "jełop", to zniżam się do jego poziomu. Oczywiście, jeśli to konieczne ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info