Temat: Rom do Toms720c

Czy ktoś posiada rom od wersji z Centronics i RS232?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Rom do Toms720c

A próbowaeś do źródła napisać? TOMS-i  cały czas działają.
Btw: w innym wątku coś As.. pisał, że Zaxxon mu taką wersję robi, więc może Zaxxon będzie miał?

Sikor umarł...

3

Odp: Rom do Toms720c

Toms-a walą Tomsy do Atari :(
Zaxon tuninguje clony t720  o rs i centronics.

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-03-06 03:19:50)

4

Odp: Rom do Toms720c

Zaxon nie ma takiego romu, Tomsi zlewają temat związany z Atari. Czekam na plik... chyba namierzyłem dobrą duszę:)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Rom do Toms720c

Z tego co kojarzę jak robiłem to dostałem od Zenona.
Mogę podesłać jak jeszcze nie masz.

6

Odp: Rom do Toms720c

Konia z rzędem temu kto ma rom do toms-a 720 z TomsNavigatorem (plus dobrego whiskacza!).
W toms 710, to było to, toms navigator wbudowany w rom.

Kiedyś pewnie kupię takiego Toms-a 720.

7

Odp: Rom do Toms720c

@AS... a była taka wersja ?
Mi do T710 najnowszego TN zaktualizował kiedyś z tego co pamiętam Simius....

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Rom do Toms720c

Widzialem kilka T720C, posiadam jedna tez, i nie widzialem wersji ROM'u z Toms Navigatorem.

9

Odp: Rom do Toms720c

stryker napisał/a:

@AS... a była taka wersja ?
Mi do T710 najnowszego TN zaktualizował kiedyś z tego co pamiętam Simius....

A masz jeszcze tą stacje? I czy  możesz z niej Rom zgrać?!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Rom do Toms720c

@Piguła/Shpoon a Ty masz 710 ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Rom do Toms720c

Stryker, na którymś Sv zgrałeś rom z mojej T710...
Zapewne gdzieś go masz :)

p.s.
ponoć był toms 720 z toms navigatorem.

12

Odp: Rom do Toms720c

Stryker ja mam 720 - ale warto to gdzieś zmagazynować, zanim wetnie!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Rom do Toms720c

Na dereatari są romy 710 i 720, ale TomsNaświratora chyba nie mają.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

14

Odp: Rom do Toms720c

AS... poszukaj wątek z przed 10 lat.
Twój rom był taki sam jak mój (jeżeli chodzi o oryginał)
Piguła - nie wetnie :) :)
jer - ten od 710 ma TN

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: Rom do Toms720c

Na DeRe

Rom do 720 ma datę 920220 i zgłasza się jako Toms720
rom do 360 ma datę 960606 i zgłasza się jako Toms360C
do 710 jest chyba źle podlinkowany gdyż mam 404
Czy, osoby posiadającą wariant Toms720 z Centronics i RS232 mogą sprawdzić jak u nich zgłasza się taka stacja?
Czy występuje literka C i jaka jest data Romu?
Ja dysponuję jeszcze romem z 91 roku niby z wersji Toms720 bez Centronics i Rs232

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2021-03-13 11:03:44)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Rom do Toms720c

Pigulasty sprawdzę jakie mam romy w stacjach.
Ale i tak ich nie będę miał jak zgrać :(

17

Odp: Rom do Toms720c

Ale ja bym miał.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

18

Odp: Rom do Toms720c

AS ja mam programator - najwyżej zabierzesz egzemplarz do Vasca na CP, jeżeli bios będzie miał taką sygnaturę jaką szukam!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Rom do Toms720c

Piguła/Shpoon napisał/a:

do 710 jest chyba źle podlinkowany gdyż mam 404

Poprawiłem, powinno być ok.

Ostatnio edytowany przez jer (2021-03-13 22:05:11)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

20

Odp: Rom do Toms720c

Piguła/Shpoon napisał/a:

jeżeli bios będzie miał taką sygnaturę jaką szukam!

Jakiej w końcu szukasz? Bo to na kompie w hex'edytorze wersję ci sprawdzę jakie mam.

21

Odp: Rom do Toms720c

A Masz z toms navigatorem?

Pigulasty toms 720cr nigdy nie był otwierany, on jest dziewiczy, ale mam jeszcze t720c :)
Tylko za nim ja to włączę to pewnie przyjdzie do mnie replika t720 (cr!) po tuningu ..

22

Odp: Rom do Toms720c

AS... napisał/a:

Pigulasty toms 720cr nigdy nie był otwierany, on jest dziewiczy, ale mam jeszcze t720c :)
Tylko za nim ja to włączę to pewnie przyjdzie do mnie replika t720 (cr!) po tuningu ..

Dobrze, że szafa antystatyczna i antykurzowa.  Jak się nie daj co coś stanie to juz żaden oryginalny TOMS nie zostanie*
----------------
*As.. wykupił wszystkie, a i tak nie znalazł świętego grala z Toms Navigatorem w 720 ;P

Sikor umarł...

23

Odp: Rom do Toms720c

AS... napisał/a:

A Masz z toms navigatorem?

Takiego niema i nie było/będzie ;)

24

Odp: Rom do Toms720c

AS replika mnie nie interesuje! Bo ją mam:) , Ona chodzi na ROM'ie Toms 720, w sieci ROM do Toms720C ma starszą datę (vide kopia ze stacji Bezrobotnego).... ciekawie mnie po prostu, czy Panowie z Tomsa jedynie zmieniali sygnaturkę z datą (ze względu na datę produkcji egzemplarza, czy jednak coś tam dorzucali. W Tomsach 360C -> wycieli obsługę gęstości 720KB.
Generalnie fajnie jakby ktoś wydziergał ROM, który dodatkowo miałby w sobie Professional copy 2.1 z konfiguracją bez banków od Ramdysku MyDosa z Romu stacji + Hope Init i poprawionym Toms Copierem aby działał z ASPEQT.... bo trzeba używać innego narzędzia (USCOPY4)

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2021-03-16 20:28:15)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

25

Odp: Rom do Toms720c

AS... napisał/a:

Konia z rzędem temu kto ma rom do toms-a 720 z TomsNavigatorem (plus dobrego whiskacza!).
W toms 710, to było to, toms navigator wbudowany w rom.

Kiedyś pewnie kupię takiego Toms-a 720.

AS Rom w stacji Toms 720 ma 186 sektorów po 128 bajtów na oprogramowanie dodatkowe, plus możliwość dokonania 16 wpisów w miejscu na zawartość katalogu. Jak przeglądałem zawartość hexedytorem jest 7 sektorów jeszcze wolnych. Spóbuję zmodyfikować zawartość i zrobić rom z najnowszym Toms Navigatorem, wbudowane oprogramowanie można potraktować Flashpackerem i zyskać jeszcze trochę przestrzeni... dokumentacja Zenona i soft Jagera okazały się bardzo pomocne w tej kwestii :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim