Temat: Styropiany i/lub podełko XEGS

Jak w temacie - jakby ktoś miał zbędne styropiany lub pudło po XEGS to chętnie kupię ;)

2

Odp: Styropiany i/lub podełko XEGS

A w jakim stanie ? :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Styropiany i/lub podełko XEGS

Pudełko może być w dowolnym stanie. Styropiany... Wolałbym żeby dało się rozpoznać że są z XEGS ;). Podeślij zdjęcia jakieś jak masz.

4

Odp: Styropiany i/lub podełko XEGS

damanloox napisał/a:

Styropiany... Wolałbym żeby dało się rozpoznać że są z XEGS ;).

Oj tm, zetrze się budowlane i pójdzie jako "puzzle" do samodzielnego montażu. Dasz radę :)

Sikor umarł...

5

Odp: Styropiany i/lub podełko XEGS

Coś czuję, że to kwestia czasu, aż ktoś zacznie produkować zastępcze styropiany, jak dla mnie to nie głupi pomysł, skoro da się odrestaurować obudowę, to dlaczego nie styropian albo pudełko? Popyt jest.

6

Odp: Styropiany i/lub podełko XEGS

tak, zwłaszcza że komputer z pudełkiem i styropianem osiąga niekiedy podwójną wartość samego komputera :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Styropiany i/lub podełko XEGS

@laoo/ng: dla mnie też nie głupi. Pod warunkiem że będzie identyczny jak oryginał. Hardcorowym kolekcjonerem nie jestem ale jak już mam pudełko to po prostu wolałbym żeby był i styropian (choćby po to żeby pudełko się.. mniej niszczyło)

@Pin: moim zdaniem całkiem słusznie. Jak komuś zależy na zabawie komputerem/konsolą kupi taniej. Jak ktoś chce (oprócz albo zamiast zabawy) mieć coś ładnego na półce - zapłaci więcej.

Ale generalnie wolałbym żeby posty wróciły do tematu - czyli "Kupię pudełko i/lub styropiany"

8

Odp: Styropiany i/lub podełko XEGS

Jakiś czas temu robiłem sobie obróbkę drzwi wejściowych do domu po ich wcześniejszym zamontowaniu i była potrzeba zrobienia równego nadproża, które miało być lekko wycieplone i potem otynkowane. Było mało miejsca, styropiany żadne ani nic takiego by się tam już nie zmieściły, to docieplenie miało mieć około 1-2cm grubości, więc wymyśliłem sobie to tak, że zrobiłem konstrukcję z desek na wymiar, deski owinąłem workiem foliowym i w powstałą przestrzeń wpuściłem pianę montażową. Po zaschnięciu piana uzyskała idealnie równe i gładkie kształty (płaszczyzna desek), a po zdjęciu desek folia odeszła od piany bardzo łatwo, pozostawiając  gładką powierzchnię z tej piany. Wpadłem wtedy na pomysł, że w taki sposób można uzyskać dowolny kształt i zrobić sobie np. wypełnienie do pudeł z jakimś sprzętem.
W zasadzie wystarczyło by jako wzorzec zrobić sobie karton o identycznych rozmiarach jak ten oryginalny, wypełnić go folią, owinąć Atari workiem foliowym i szczelnie okleić, wsadzić do tego kartonu unieruchamiając w odpowiednich odległościach od ścianek za pomocą płaszczyzny z kartonu, która przy okazji przedzieli nasze wypełnienie na dwie połowy, żeby się dało je rozdzielać i otwierać w ten sposób. Jak się już zrobi taką konstrukcję, to przestrzeń wypełniamy pianą montażową. Po wyschnięciu wywalamy kartony i folie i powinniśmy uzyskać w ten sposób idealne wypełnienie. Na koniec te wypełnienia być może można by potraktować jakimś środkiem malująco-zabezpieczającym powierzchnię, albo i nie, zależy jaką pianę zastosujemy, bo te są bardzo różne. Te najpopularniejsze żółte najczęściej bardzo utleniają się z czasem jeśli niczym nie są pokryte, ale miałem taką zielonkawą w kolorze pistacjowym, z którą się coś takiego nie działo.
Tak rzucam temat, bo mi się ten mój pomysł skojarzył teraz, może ktoś miał by ochotę spróbować.