1

Temat: Cyrix z epoki

Temat do zamknięcia, bo zaraz wybuchnie gówno burza.
Proszę o zamknięcie.
Dziękuję.

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-03-15 00:57:11)

2

Odp: Cyrix z epoki

AS ile chcesz za całość?

Procek wystawiony przez A-Press, widziałem to ale oni akurat mają taką politykę cenową.

3

Odp: Cyrix z epoki

A-press nie jest reprezentatywnym przykładem, grubo przesadzają z cenami ;)
Unikalność też mocno umiarkowana, 6x86 Cyrixa/IBM/ST to tak moim zdaniem około 50 zł ;)
Płyta VIA socket 7 i Trio64v+ też bez szału w tej kategorii, moim zdaniem uczciwe byłoby 150 zł za całość, bo to masowe komponenty z epoki.

4

Odp: Cyrix z epoki

Paweł 150pln?

5

Odp: Cyrix z epoki

Pytania:
1. Zatankowana pod korek: czyli jest tam 512MB RAM? ta płyta tyle max obsługuje... Podejrzewam że mówimy o 32 lub 64MB max ale fajnie by było wiedzieć
2. sprawna?
3. Czy są śledzie z portami COM/LPT/PS2?

6

Odp: Cyrix z epoki

1. 32mb x2 edo simm x2 ; plus 8mb edo simm x2
2. około 20 lat temu tak, zmeniłem na p2 333mhz z cała płytą itd. to działała, leży od 20 lat w temperaturze pokojowej, nie pordzewiała nic nie wylane ani nie spuchnięte
3. nie tylko to co na zdjęciach

Jacques napisał/a:

A-press nie jest reprezentatywnym przykładem, grubo przesadzają z cenami ;)
Unikalność też mocno umiarkowana, 6x86 Cyrixa/IBM/ST to tak moim zdaniem około 50 zł ;)
Płyta VIA socket 7 i Trio64v+ też bez szału w tej kategorii, moim zdaniem uczciwe byłoby 150 zł za całość, bo to masowe komponenty z epoki.

https://allegro.pl/oferta/elsa-s3-trio6 … 9076059117
https://allegro.pl/oferta/cyrix-6x86l-p … 9017293436

płyty nie chciało mi się szukać, więc nie wiem skąd takie obliczenia.
Wiem że kupujący oczekiwał by Falcon-a za 500pln :)

7

Odp: Cyrix z epoki

AS, tak kupujący by chciał kupić Falcona za 500zł a sprzedający sprzedać za 5000zł, proste.
Tutaj się zgadzam z Jacques, jako że szukam różne rzeczy to widać co się pojawia u A-Pressa a co się sprzedaje - niekoniecznie u niego.

Niestety ale A-Press powoduje to, że nie patrzy się na ceny sprzedanych a wystawionych przedmiotów, gdyby się to w tych cenach sprzedawało to bym wystawił
Proponuje zerknąć na zakończone sprzedażą (potencjalnie) aukcje bo jest to bardziej referencyjne źródło.

Spasuje przy tej cenie ponieważ stan nie jest znany, to że coś 20 lat temu działało nie znaczy że działa nadal.
Mnie interesuje tylko CPU, może RAM ale i tak mam dużo więcej różnych kości. Wyciągałeś CPU z gniazda?

8

Odp: Cyrix z epoki

Temat do zamknięcia, sprzedane za 300pln :)

9

Odp: Cyrix z epoki

AS... napisał/a:

płyty nie chciało mi się szukać, więc nie wiem skąd takie obliczenia.
Wiem że kupujący oczekiwał by Falcon-a za 500pln

Spoko, gratulacje dla sprzedającego ;)
As, znasz się na TOMSach, tutaj niekoniecznie, a A-Press to "legęda" ofert retro PC ;) Ale jednak wiesz, że "raczej unikat", ech...
Jak ktoś śledzi temat, wie w jakich cenach naprawdę chodzą takie Cyrixy/IBM/ST 6x86@200 i czy są unikatowe.
Ale kto zabroni komuś kupować masowego 6x86 w cenie 5x86-100GP,  gdyby chociaż to był i430TX, a nie VIA...
Nie moja sprawa, tylko mając jakąś tam wiedzę sprostowałem to i owo.
Niesamowicie dobrze sprzedałeś ten sprzęt jeśli za 300PLN i tyle :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-16 14:05:26)

10

Odp: Cyrix z epoki

Widocznie się nie znam, za tanio wystawiłem :)
Na szczęście są kupujący co się znają :P

11

Odp: Cyrix z epoki

A możesz zdradzić kto to kupił ? Bo chodzą słuchy że płyta nadal leży u ciebie w temp. pokojowej .... i czeka na lepsze czasy :)

"wszystko się kiedyś kończy......."