1

Temat: Zasilacz do Atari XE/XL

Pytanko
Jakie stosujecie na co dzień zasilacze do Atari. Używacie orginału czy stosujecie nowe zamienniki?

2

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Zasilacz od Lotharka jako główny. A w innych przypadkach - od Kuby Husaka.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Albo od Lotharka, albo od 600XL bo ten miał 5V 2A a kompie mam kilka rzeczy które lubią prąd ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Bądź ten unikalny od  130xe :) też 2 amperowy.

5

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Dzięki za info

6

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Markowe zasilacze stabilizowane impulsowe od np. routerów itp. urządzeń. Polecam np. Cisco, mam zaufanie do ich zasilaczy. Do Atari trzeba szukać takiego, który ma minimum 1,5A. Takie zasilacze kosztują grosze z drugiej ręki.

7

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

@Mq Dzięki za podpowiedź. Kupie chyba jednak od Lotharka bo planuje dokupić jeszcze Sio2sd.

8

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Ja mam takiego Qoltec'a 5V/2A z wtykiem wymienionym na DIN7:
https://allegro.pl/oferta/qoltec-ladowa … 0181287737

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

9

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Zasilacz od Lotharka, obecnie 2 sztuki.

Co to jest? Co to jest?.... To przecież... Atari! :)

10

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Mam kolejne pytanie do was.
Szukam obecnie stacji dyskietek 1050. Znalazłem taką ze Stanów Zjednoczonych. Pytanie czy będzie działała ona w Polsce po zamianie zasilacza na wersję europejską?

11

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

Tak, będzie działać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Zasilacz do Atari XE/XL

@daley
Dzięki