1

Temat: Gry wieloblokowe na AST

Pamiętam, że zakładając Turbo AST w Warszawie na ul. Jóźwiaka (późniejsza gen. Abrahama) w siedzibie AS / Mirage dostałem ulotkę, w której snuto ambitne plany adaptowania gier wieloblokowych (także z doładowywaniem poziomów) do AST Turbo.

Czy ktoś ma może na swoich kasetach tak przerobione gry?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Były takie gry. Np. zestaw 05 zawierał "Beach Head II", zestaw 13 zawierał "Ace of Aces", a na zestawie 11, którego niestety już nie mam, był "The Eidolon".

Mam wszystko zgrane do FLAC-ów, jakbyś powiedział gdzie to zauploadować to się chętnie podzielę.

Mam też "Trains" w AST, nie pamiętam już czy przekonwertowane w Atari Studio czy przeze mnie samodzielnie, które wszakże nie doczytywało poziomów, tylko było brutalnie pocięte na części, każda bootowana osobno.

EDIT: Miałem jeszcze "M.U.L.E." - najpierw było menu opcji, a potem doczytywała się właściwa gra.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2021-03-17 11:27:55)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

3

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Też mam podobną kasetę w AST z tymi tytułami - nie wiem niestety jakim kopierem tego typu rzeczy były robione...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Krótki napisał/a:

jakbyś powiedział gdzie to zauploadować to się chętnie podzielę

Zrób archiwum i wgraj proszę np. tutaj. Dziękuję!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Dobra, zajmę się tym w weekend.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

6

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Dziękuję w imieniu mojego magnetofonu i kartridża z AST!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Nie wiem jak to jest z AST, ale miałem kolegę, który pożyczał kasety z Turbo K.S.O. i mówił, że wgrywa je przez AST.

@Krótki kiedyś rozmawialiśmy o loaderze *AJEK, z tym loderem mam cztery uszkodzone kopie Winter Olimpiad '88 i podobno da się to wczytać w innym turbo. Fajnie byłoby to zgrać (to mogę zrobić) i zrekonstruować - podjął byś się tego?

Z wielobloków w Turbo K.S.O. mam The Goonies (zgrane - dostępne w sieci - działa też z Blizzardem), Superman (po wczytaniu kolejnych bloków gra się uruchamia, istnieje też wersja bez podziału na bloki) i Karateka (odczytuje kolejne etapy gry, jak The Goonies). A z pociętych to Fight Night, choć nie wszystkie "części" się wczytują (ale mam na dwóch kasetach, więc jest szansa na zrekonstruowanie,  o ile jeszcze nie ma tego w sieci).

8

Odp: Gry wieloblokowe na AST

tak na marginesie:
https://drive.google.com/file/d/1kN_bMc … ChDm6/view
mam parę kaset zestawów 'the marauder' w turbo. takie multi-kulti (napis na wkładce, że kompatybilna kaseta z ast, hard, kso t2000, 2001, 2000f) . toto-coś normalnie się wczytuje w t2000/kso. na początku każdego programu jest loader *ajek. ten loader na początku kasety 'ast loader' to loader dla ast żeby ów mógł wczytywać nagrania t2000/kso. może ten Twój kolega czymś takim (loaderem) się posiłkował ładując t2000 w/przez ast?..

9

Odp: Gry wieloblokowe na AST

KSO jest zgodne sprzętowe z AST. Żeby ładować programy nagrane w KSO na magnetofonie AST wystarczy na początku wgrać wspomniany loader "SYSTEM CONVERTER" autorstwa *Ajka.

Niemniej proponuję trzymać się tematu wątku, a o zależnościach i KSO opowiadać w innym.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Gry wieloblokowe na AST

@Dely No ale jeżeli możesz wczytać pliki nagrane w formacie *Ajek to i Winter Olimpiad '88 mógłbyś u siebie wczytać? A pozostałe zgrane z Turbo K.S.O. w normalu powinieneś móc po prostu zaspisać w AST i w AST wczytywać (Testowane z Blizzardem i jego loaderem 3). Nie jesteś zainteresowany?

System Converter mam na jednej kasecie - prawdopodobnie ten kolega z niego korzystał :)

Ciekawe czy wielobloki się udaje nim wczytać... lub skopiować coś z K.S.O....

Myślę, że dla tego wątku te pytania są odpowiednie, bo prawdopodobnie tak jak przenosząc pliki z Turbo K.S.O. na normal i dalej na Blizzarda, można analogicznie przenieść je na AST.

Dlatego generalnie myślę, że warto to sprawdzić i szukać wieloblokowych gier w ogóle na dowolne turbo i próbować je przenieść na inne (tu AST). [Ja chętnie spróbuję w wyżej opisany prosty sposób przenieść wersje z AST na Turbo K.S.O. (jeżeli takie zostaną udostępnione)].

The Goonies jest w wersji wieloblokowej również dla normalu, ale dopiero po małej modyfikacji działa z Turbo (K.S.O. i Blizzardem i pewnie innymi).

No chyba, że źle zrozumiałem i chodzi Ci tylko o te gry wieloblokowe, które w dawnych czasach ktoś w AST nagrywał? (przy takim założeniu z wymienionych przeze mnie tylko "Winter" ewentualnie by pasował, ale z drugiej strony jeżeli da się wczytywać wielobloki z innych turbo to i pozostałe też...).

Ostatnio edytowany przez QTZ (2021-03-20 06:39:35)

11

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Szukam gier, które zostały zmodyfikowane przez AS. Ten wątek dotyczy gier przerobionych pod system AST, gdybym chciał znaleźć gry pod KSO, to bym to napisał.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Ohoho, ale dłuuuugi ten weekend był. @dely: Moje pliki AST wgrałem na moje tajne konto na Pigwie - wysłałem ci PW ze szczegółami.
EDIT: A tak z ciekawości - na chu^Holerę Ci te nagrania w XXI wieku? ^_^ Chodzi tylko o archiwizację, czy coś więcej?

Żeby zbytnio nie oftopować, dodam tylko krótko, że
a) Wspomniany "AST->Turbo 2000 System Converter" *Ajka kiedyś dostałem od ciebie QTZ, i skonwertowałem do formatu CAS - plik leży na AtariOnline.
b) Odzyskiwaniem danych z kaset turbo akurat się nie zajmuję, ale QTZ, zapytaj FUJI-ego - on lubi się w to bawić, napisał do tego celu program "a8cas-util". Może będzie w stanie ci pomóc.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2021-03-23 14:12:47)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

13

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Senkju, jak nie wiem co. Odpisałem mailowo.

Krótki napisał/a:

A tak z ciekawości - na chu^Holerę Ci te nagrania w XXI wieku? ^_^ Chodzi tylko o archiwizację, czy coś więcej?

Ponieważ jeszcze nikt nie wrzucał nigdzie gier przerobionych pod AST, a wiem, że takie istniały, względnie miały powstać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Noo, bardziej mi chodziło o to, czy planujesz pobawić się magnetofonem w AST w ramach zdziecinnienia na starość, czy tylko będziesz emulował, czy chcesz latorośli się pochwalić - rozumiesz, tego typu zwierzenia.

A Tobie zostały może jakieś kasety do AST z dawnych czasów?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

15

Odp: Gry wieloblokowe na AST

Oczywiście, że będę walczył z realnym magnetofonem.

Niestety nie zachowały się moje kasety, nie mam kontaktu z osobą, której sprzedałem swój sprzęt :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Gry wieloblokowe na AST

To ja w sumie mam podobnie. Mój brat kochany pod koniec najntisów pożyczył jakiemuś koledze z Włoch warszawskich magnetofon XCA12, połowę naszych kaset AST, i do tego dwa "Joysticki 125" - a później stracił z nim kontakt. Atarowcu z Włoch, jeśli to czytasz, skontaktuj się, obiecuję że nie zabiję.

Ciekaw jestem czy uda Ci się któreś z tych nagrań wczytać "w realu". Najwyższej jakości nagranie uzyskasz konwertując pliki HEX do postaci dźwiękowej programem a8cas-util. Ja jeszcze nie próbowałem się bawić w ten sposób, więc prosilbym o jakąś relację z Twoich eksperymentów.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2021-03-23 22:09:11)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

17

Odp: Gry wieloblokowe na AST

PunBB bbcode kasety

Dely ja mam w swoich zasobach jakieś ATT1/ATT2 - ale chwilowo nie mam jak tego zrzucić, jak namierzę jakiś magnetofon to zgram całość do flac'a

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim