1

Temat: Tytus Romek i A'tomek

Czy ktoś z forumowiczów ma może zestaw Tytusów sprzedawany w pudełku "superkolekcja 25 ksiąg przygód"?
Chodzi o coś takiego:

https://ecsmedia.pl/c/superkolekcja-25-ksiag-z-przygodami-tytusa-i-jego-przyjaciol-b-iext68755808.jpg

Chcę sobie kupić taki komplet, ale chciałbym wiedzieć, jak w tym wydaniu wyglądają okładki książeczek. Trafiłem na informacje, że są bardzo cieniutkie, z opinii w sklepach wynika, że są zbyt cienkie - chyba nawet jak strony. Czy ktoś wie, jak to faktycznie wygląda?

2

Odp: Tytus Romek i A'tomek

Cieńsze niż w oryginałach, ale zdecydowanie nie tak cienkie jak strony wewnętrzne. Mniej więcej takie, jakie były w Thorgalach wydawanych w epoce.

3

Odp: Tytus Romek i A'tomek

Nie są to twarde okładki, to fakt.
Ale nie tego oczekujesz. Są dość cienkie, ale wyraźnie grubsze od stronic.

Jeśli masz readycję Bajtka (4 pierwsze numery), to w niej okładki są jeszcze cieńsze niż w tych ksiażeczkach Tytusa.

Moim zdaniem O.K. Podobne zapamiętałem z dzieciństwa.

Mam pod ręką jeden oryginał (wannolot ;) ) i porównałem przed chwilą...
Sa praktycznie takie same, jakoś te nowe bardziej lakierowane, więc wrażenia w odbiorze są inne i wydawać się mogą cieńsze, ale chyba jednak nie są.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-03-18 19:29:37)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Tytus Romek i A'tomek

Dziękuję za informację. :D

W kioskach można teraz kupić III i IV tom wydawany przez Iteria. Puszczają po kolei wszystkie tomy, ale trzeba albo zamówić prenumeratę, albo polować, bo niestety wycofują z kiosków poprzednie części (można je jednak dokupić na stronie). Wydanie fajne i ma dobrą jakość, ale na każdej okładce jest irytujący kleks z napisem "Pamiątkowa kolekcja", w dodatku wychodzi znacznie drożej niż ta "superkolekcja" w pudełku. Widziałem też w internetach, że ta w pudełku nie ma żadnych znaczków, więc wolę ją.

5

Odp: Tytus Romek i A'tomek

Tak jak napisano - na pewno nie są jak strony. Ja odniosłem wrażenie, że może i są troszkę cieńsze niż te w pierwotnych wydaniach, ale papier jest lepszej jakości - bardziej zwarty/wyższa gramatura. Także się nie zastanawiałem i kupione jakiś czas temu (podobno dla latorośli ;) )
Tylko jedno ale - ja swoje brałem kilka lat temu, praktycznie jak kolekcja wyszła na sztuki i była sporo droższa niż to co teraz jest w wyszukiwarkach jako komplet...
--ed--
Ja właśnie kupowałem na sztuki i polowania nie uniknąłem, ale dało radę zebrać całość. I nie przypominam sobie, żeby były na nich jakieś "kleksy" ;).

Ostatnio edytowany przez andy (2021-03-18 20:39:23)

6

Odp: Tytus Romek i A'tomek

A ja dodam dla tych dla których być może takie drobnostki są ważne, że Papcio w tym filmie o którym tu była mowa, wspominał, że przez lata, w kolejnych wydaniach starszych "Tytusów" wprowadzał zmiany więc jak dla kogoś ma to znaczenie musi szukać starszych wydań.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

7

Odp: Tytus Romek i A'tomek

Papcio mówił, że wprowadzał zmiany - przerysował w układzie pionowym i pokolorował, ale nie chcieli mu tych wersji wydawać. Oryginały miały po dwie strony czarno-białe i po dwie kolorowe na przemian. Nie pamiętam czy to było zmieniane czy nie, ale mogę sprawdzić jakie mam wydania i czy mają takie strony czy nie.

- Księga I z kleksem "TYTUS ma już 60 LAT! Nowa zafoliowana z tekturą "Nowa księga co tydzień!" "z kleksem" "Teraz aż 26 ksiąg przygód Tytusa, Romka i A'Tomka według oryginalnych wydań". Na odwrocie informacja o prenumeracie z "Torbą z Tytusem w prezencie!" i "Karta zamówienia" do wycięcia. (Oferta ważna do 31 lipca 2018 r.) (Płócienna torba dla pierwszego 1000 prenumeratorów). Z tego co udało mi się podejrzeć sam komiks - strony kolor i czarno-białe. Ułożenie poziome - okładka z przodu - głowy Tytusa, Romka i A'Tomka. https://filmozercy.com/wpis/tytus-romek … ja-komiksu

- Księga V z kleksem "TYTUS ma już 60 LAT! Czarno-białe i kolor w poziomie, na wewnętrznej stronie tyłu okładki reklama serii z torbą w prezencie. Wewnętrzna stronie frontu okładki pusta, kolejna strona z tytułem, właściwa treść zaczyna się od strony 3 (kolor) (56 stron, nie licząc okładki). Z tyłu okładki wklejone dwie reklamy.

- Księga XXIV z kleksem "TYTUS ma już 60 LAT! Kolor w pionie, na wewnętrznej stronie tyłu okładki reklama serii z torbą w prezencie. Właściwa treść zaczyna się od strony 3 (48 stron, nie licząc okładki) Z tyłu okładki wklejone dwie reklamy.

- Księga XXII z kleksem "TYTUS ma już 60 LAT! Kolor w pionie, na wewnętrznej stronie tyłu okładki reklama serii z torbą w prezencie. Na wewnętrznej stronie frontu okładki Autoportret Papcia Chmiela z Tytusem de Zoo, na kolejnej stronie rysunki, właściwa treść zaczyna się od strony 3 (48 stron, nie licząc okładki). Z tyłu okładki wklejone dwie reklamy.

- Elemele mentarz (nr 26) z kleksem "TYTUS ma już 60 LAT! Kolor w pionie, na wewnętrznej stronie tyłu okładki reklama serii z torbą w prezencie. Wewnętrzna stronie frontu okładki pusta, kolejna strona z tytułem, 3 strona rysunek "Książka, która mnie uczłowiecza", właściwa treść zaczyna się od strony 5 (48 stron, nie licząc okładki). Z tyłu okładki wklejone dwie reklamy.

Księgi "z kleksem" (czerwonym) mają informację, że są na podstawie oryginalnych wydań.

--- wcześniejsze wydania ---

- Księga I Strony kolorowe w pionie (w związku z tym inna okładka niż wersji z kleksem - tu Tytus przedstawiony jako "harcerz"). Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 64 strony - na ostatniej drzewo genealogiczne). Tył okładki zawiera tylko cenę (Cena zł 230,-).

- Księga II Strony kolorowe w pionie (Na okładce Rozalia). Na wewnętrznych stronach okładki obrazki przedstawiające księgi od I do XVIII. Na pierwszej stronie obrazek (sygnalizator). Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 64 strony - na ostatnich dwóch opis gry "Wielki Rajd Samochodowy" ze środka księgi). Tył okładki - Tytus z "lizakiem" żongluje znakami drogowymi.

- Księga III Wydanie IV (zmienione i rozszerzone). Strony kolorowe w pionie. Na wewnętrznych stronach okładki obrazki przedstawiające księgi od I do XIX. Na pierwszej stronie obrazek. Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 64 strony - na ostatniej notka od wydawcy i warunki otrzymania certyfikatu). Tył okładki - Certyfikat Klubu Astronautów "Apogeum".

- Księga IV Wydanie IV (Pierwsze w pełni kolorowe). Strony kolorowe w poziomie. Na wewnętrznych stronach okładki wojskowa historia Papcia Chmiela ze zdjęciami. Na pierwszej stronie tytuł i Tytus żołnierz. Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 56 strony - ostatnie 4 strony: słowniczek, stopnie wojskowe "figurka" Tytusa do wycięcia, umundurowanie i oporządzenie). Tył okładki - 4 kadry z filmu TRiA'T Wśród Złodziei Marzeń...

- Księga VI Wydanie IV (pierwsze w pełni kolorowe). Strony kolorowe w poziomie. Na wewnętrznych stronach okładki Tytus Kulturysta z opisem mięśni, ćwiczenia. Na pierwszej stronie twarz Tytusa w wieńcu laurowym i tytuł. Na drugiej stronie fazy rysowania twarzy Tytusa. Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 48 stron). Tył okładki Trąbolot.

- Księga VII Wydanie IV (zmienione i rozszerzone). Strony kolorowe w poziomie. Na wewnętrznych stronach okładki obrazki przedstawiające księgi od I do XVIII. Na pierwszej stronie tytuł i obrazek - twarz Tytusa w róży wiatrów. Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 64 strony - ostatnie 2 strony "Porysunkowie". Tył okładki - Tytus z jajem i krowokurem.

- Księga VIII Wydanie III. Strony kolorowe i czarno-białe naprzemiennie w poziomie, otwierana do góry. Na wewnętrznych stronach okładki obrazki nie ma nic. Na pierwszej stronie tytuł na ogonie gwiazdy. Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 56 stron - ostatnie 2 strony - plan lekcji z obrazem Tytusa jako błazna i horoskop. Tył okładki - zodiak z Tytusem.

- Księga IX Wydanie III. Strony kolorowe i czarno-białe naprzemiennie w poziomie, otwierana do góry. Na wewnętrznych stronach okładki obrazki nie ma nic. Na pierwszej stronie tytuł z bizonem. Treść zaczyna się od strony 3 (nie licząc okładki 56 stron - przedostatnia strona - plan lekcji z Tytusem Cowboy-em, ostatnia pusta. Tył okładki - A'Tomek i Romek na koniu i Cena 70 zł.

Mam też kolejne do XXV Księgi. Do tego numeru mam wszystkie księgi z różnych wydań (przeważnie po jednym) oprócz Księgi XII. Może jeszcze je opiszę jak powyższe...

Kto wie czy ciąg dalszy nie nastąpi ?

Niektóre różnice w samym komiksie, które ktoś wychwycił: http://www.tytusdezoo.com.pl/xhtml/komi … znice.html ...Zmiany szczególnie w tekście wcale nie były na lepsze.

Z tego co widać w ofertach zestawu którego dotyczy ten wątek, okładki nie mają kleksów, nie widać nic więcej, fajnie gdyby też nie miały reklam serii na końcu i reklam na tyle okładki, ale nie wiadomo. Co do grubości okładek też nie wiem jak jest w tej serii, ale zakładam, że mają taką grubość jak te sprzedawane osobno z kleksami, czyli nie za grube i nie bardzo cienkie, "błyszczące". Wcześniejsze wersje w zależności od wydania miały różnej grubości okładki i z różnego papieru, zdarzały się grubsze matowe i bardzo cienkie "śliskie". No i szkoda, że ta seria nie obejmuje wszystkich ksiąg jakie zostały wydane (ja niestety nie mam późniejszych ksiąg). Przydałaby się też seria wydań najnowszych :)

Ostatnio edytowany przez QTZ (2021-03-20 18:00:20)

Odp: Tytus Romek i A'tomek

Kupuj cały pakiet od razu. Wyjdzie taniej, szybciej i nie musisz ciągle pamiętać o kolejnym numerze.

9

Odp: Tytus Romek i A'tomek

QTZ napisał/a:

(mega ciach)
Niektóre różnice w samym komiksie, które ktoś wychwycił: http://www.tytusdezoo.com.pl/xhtml/komi … znice.html ...Zmiany szczególnie w tekście wcale nie były na lepsze.
(ciach)

No właśnie m.in. o te różnice mi chodziło, że przez lata Papcio zmieniał niektóre elementy w obrazkach, jakby chciał dostosować te komiksy do panującej rzeczywistości. Ja tam wolałbym mieć te oryginalne, ówczesne wydania  ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD