4,876

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ze stron "państwowych":
https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/grypa/
Szczepienia przeciw grypie zapobiegają zachorowaniom u ok. 40-70% szczepionych osób, w zależności od sezonu i grupy osób szczepionych.
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dla … o-covid-19
Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

Nie rozumieją bo nikt im tego nie tłumaczy a wciska kit o "sięgającym nawet 95%" ... albo ma statystycznie skuteczność 95% albo mniej ... jak skuteczność może "sięgać nawet 95%"? Mnie przecież albo uchroni szczepienie albo nie czyli mamy 50%. Równo.

P.S.
Na spacer do lasu nie ... ale do Kościoła tak?
Do fryzjera nie ale do sklepu budowlanego tak?
Do knajpki nie ale w ksiięgarni mogę siedzieć pół dnia i czytać?
W centrum handlowym gazety to tak ale zakup bielizny już nie?

Gdzie tu sens?

4,877

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pierwszy przykład mówi o procencie szczepionych osób, które statystycznie nie zachorują, a drugi o prawdopodobieństwie, że Ciebie uchroni.
Skuteczność sięgająca nawet to po prostu marketoidalny bełkot. No a Twój przykład jest ciekawy, bo na takiej samej zasadzie jak rzucasz kością i chcesz wyrzucić szóstkę, to masz na to 50% szans, bo albo wyrzucisz albo nie :)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2021-03-22 14:43:52)

4,878

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jeden taki twierdzi, że ma 50% szans na to, że idąc ulicą spadnie na niego samolot...
skoro już o procentach mowa
szanse na to, że rozchoruję się i umrę są 2%, skoro odmiana brytyjska jest "nawet o 60% bardziej smiertelna", to będzie to 3%

czyli bez szczepionki, mam szansę, że na 97% przeżyje, dodatkowo, jak już znajdę się w gronie covidowych celebrytów, to okazuję się, że 80% z nich nie ma objawów, lub ma umiarkowane, za to solidarnie idiotów z ludzi robią wszystkich

przechodze na tumiwisizm

4,879

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Na spacer do lasu nie ... ale do Kościoła tak?
Do fryzjera nie ale do sklepu budowlanego tak?
Do knajpki nie ale w ksiięgarni mogę siedzieć pół dnia i czytać?
W centrum handlowym gazety to tak ale zakup bielizny już nie?

W budowlanym siedzisz relatywnie krótko, a sprzedawca nie chucha ci na szyję czy w twarz przez dłuższy czas.
Do księgarni pójdzie ułamek tego, co poszłoby do knajpki.
Tak samo dotyczy zestawienia prasy z bielizną.
A w każdym przypadku "coś robimy" ale jednocześnie nie blokujemy wszystkiego (nie ja, ale taki jest komunikat).

Natomiast to pierwsze to jest wyłącznie dbanie o interes sponsora strategicznego (nie finansowego ale dzięki niemu mają najwięcej głosów oraz plecy moralne, którymi mogą tłumaczyć nawet najgłupsze posunięcia na innych frontach).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,880

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Candle napisał/a:


czyli bez szczepionki, mam szansę, że na 97% przeżyje, dodatkowo, jak już znajdę się w gronie covidowych celebrytów, to okazuję się, że 80% z nich nie ma objawów, lub ma umiarkowane, za to solidarnie idiotów z ludzi robią wszystkich

Wiesz czym jest prawdopodobieństwo warunkowe? Bo właśnie pokazujesz swoje niezrozumienie terminów, którymi się posługujesz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,881

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to coś z "plugawego" mainstreamu o badaniach u wuja Sama szczepionki z bagażnika Astry Zenka: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci … =BoxOpImg1

Zgodnie z wynikami badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych, szczepionka koncernu AstraZeneca odznacza się ochroną przed objawowym zakażeniem koronawirusem w 79 proc., zaś przed ostrym i zagrażającym życiu przebiegiem COVID-19 w 100 proc.

O wynikach przeprowadzonych testów poinformował sam koncern AstraZeneca. W cytowanych przez "Rzeczpospolitą" testach wzięło udział łącznie 32 449 osób, wśród których wykryto 141 objawowych zakażeń koronawirusem. 2/3 osób otrzymało szczepionkę AstraZeneca, natomiast pozostała 1/3 placebo.

Wśród osób biorących udział w badaniu, a należących do grupy wiekowej powyżej 65 lat, szczepionka wykazała się skutecznością na poziomie 80 proc. Koncern dodatkowo powołał specjalną komisję, której zadaniem było dodatkowe zbadanie uczestników.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-22 15:07:02)

4,882

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bardzo chętnie się dowiem, na pewno wyjaśnisz mi to w ten sam, logiczny sposób, w jaki wyjaśniłeś poprzednią kwestię

przechodze na tumiwisizm

4,883

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

latwo zauwazc ze zwolennicy lok-dałnów maja mniej wiecej podobny poziom, to jeszcze kilka wycinkow z tego spektaklu absurdu:

"Szkoły nie odgrywają niemal żadnej roli w rozprzestrzenianiu się koronawirusa."

"restauracje, hotele i biura nie stały się wylęgarniami koronawirusa i siedliskami nowych zarażeń na dużą skalę. Dochodziło do nich tylko incydentalnie."

"Najgroźniejsze są własne mieszkanie i domy opieki"

"Zarażamy się głównie w domu, a nie w pracy czy szkole"

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,884

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pan Niedzielski twierdzi, że w pracy a nie w domu
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- … 784970464a

A tu kolejne rozdawnictwo:
https://www.money.pl/gospodarka/bon-gas … 6929v.html
przekazywany prosto pracodawcy ... a jak ktos nie ma pracodawcy bo jest na swoim ... zapomnij o bonie.

4,885

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

a jak ktos nie ma pracodawcy bo jest na swoim ... zapomnij o bonie.

A jak ktoś jest na etacie, a nie na swoim (choćby 1-osobowej działalności), mógł/może zapomnieć o zwolnieniu ze składek ZUS.
Tu już wkracza to gdzie trawa jest bardziej zielona, bo zawsze widzi się ten negatywny aspekt będąc w danej grupie.

4,886

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No tak ... wzorcowa logika.

Co ma piernik do wiatraka ... na ręke i tak dostaniesz ile masz dostać chocbyś siedział w domu i nic nie robił.
Pracodawca musi skądś wysupłać kasę na pokrycie składek ZUS ... bo to pracodawca de facto je opłaca bo musi mieć kasę na całą pensje brutto. A jak to jest potem rozpisywane, że 9,76% wpłaca on a 9.76% pracownik to tylko jest "sztuka artystyczna" czyli "kreatywna ksiegowość"

A pracujący na swoim musi mieć  przychód na poziomie  5700

1500 ZUS = 2376 zł przychodu ( odejmij VAT i zaliczkę PIT to wyjdzie ) aby pokryć tylko ZUS będąc na podatku liniowym
Aby mieć na rękę 2080 trzeba do tego dorzucić 3295 zł przychodu.

Czy kogoś z pracujacych na etat to interesuje czy pracodawca bierze kredyt czy puszcza się aby zapewnić im pieniądze na minimalną pensję. Ich chroni PIP.

4,887

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Logika taka, że będąc na etacie płacę za te zaciągane długi na ulgę/amnestię ZUS u innych ze swojej pensji BRUTTO, dodatkowo płacę często więcej na emerytów - rodziców i dziadków także tych osób, które mają 1-osobową działalność i płacą minimalne składki. Wszystko jest kwestią wyboru i co komu bardziej odpowiada, to nie ja zacząłem pisać, że po drugiej stronie trawa jest bardziej zielona, bo ktoś na etacie dostanie "talon na balon".

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-22 17:15:53)

4,888

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques napisał/a:

Logika taka, że będąc na etacie płacę za te zaciągane długi na ulgę/amnestię ZUS u innych ze swojej pensji BRUTTO, dodatkowo płacę często więcej na rodziców i dziadków także tych osób, które mają 1-osobową działalność i płacą minimalne składki.

Możesz mi wytłumaczyć, w jaki to magiczny sposób będąc na etacie płacisz na te osoby mające 1-osobową działalność? Amnestia ZUS? Zapomnij, dobrze wygląda w TVPIS, dostają chyba tylko swoi. Tarcza? 5000zł brutto... To ile na przykład kosztuje samo utrzymanie marnego baru*, który jest zamknięty od 7-8 miesięcy, bo tak? Pokrywa, bo według mnie ni chu chu, nawet jak lokal należy do Ciebie.
Co do reszty się nie wypowiem, bo te talony to se mogą w zadek włożyć. Najlepiej liczy się cudze pieniądze, chociażby pracodawcy - a że ma przestój, cóż, sam wybrał, nieprawdaż? To nic, że na siłę zarządzeniami (a nie ustawą) nierządu.
-----------------------------------------------------------------------
* aktualny przykład z samego brzegu

Sikor umarł...

4,889

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sikor napisał/a:

Możesz mi wytłumaczyć, w jaki to magiczny sposób będąc na etacie płacisz na te osoby mające 1-osobową działalność?

Nie mogę napisać wiele więcej niż napisałem, jeśli nie jest jasne, to trudno. Ale na etacie nie ma np. 2-letniej ulgi ZUS na start i kolejnych 2 lat preferencyjnego ZUSu.
To fatalne jeśli przez koronawirusa osoby fizyczne czy firmy popadają w kłopoty, ale jeśli któraś grupa dostaje jakieś wsparcie (nie wnikając w powody, rodzaj czy wysokość tego wsparcia), a inna nie i nadal musi to płacić, to chyba jest logiczne, że ciężar utrzymywania ZUSu (wspólnych emerytów i opieki zdrowotnej) jest przesunięty.
Ja nie wypominam, jeśli ktoś ma wybór pomiędzy działalnością a etatem to jego sprawa, niech wybiera, ale potem nie marudzi, że na etacie ktoś dostanie też jakiś ochłap.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-22 17:48:47)

4,890

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tarcze, wsparcia, zaparcia kolejn bullshit tego rzadu, redystrybucja dobr jeszcze cieplutka i pachnaca... łykaj :-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-03-22 17:56:17)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,891

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-03-22 18:20:53)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,892

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Proponuję popatrzeć na te krzywe samemu, np. tu: https://covid19.who.int/region/euro/country/se oraz https://covid19.who.int/region/euro/country/gb i porównać. A potem zadać sobie pytanie, kto tu jest demagogiem i kłamcą.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,893

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques napisał/a:

....Nie mogę napisać wiele więcej niż napisałem, jeśli nie jest jasne, to trudno. Ale na etacie nie ma np. 2-letniej ulgi ZUS na start i kolejnych 2 lat preferencyjnego ZUSu....

A z czyich pieniedzy Państwo dopłaca do https://businessinsider.com.pl/firmy/dl … ac/mmdkrer
Wyimki z artykułu ... pieniądze sie na to biorą także z moich podatków i moich składek ZUS:
"Po pierwsze, z trzymiesięcznego dofinansowania z urzędu pracy w wysokości od 1300 zł do 2340 zł (plus składki na ubezpieczenia społeczne opłacane przez firmę). Kwota przyznawana jest na każdego pracownika, a jej wysokość zależy od spadku obrotów udowodnionych poprzez porównanie dwóch miesięcy 2020"
"Po drugie, wszystkie firmy – zarówno najmniejsze, jak i największe - mogą wysłać pracownika na tzw. postojowe i obniżyć mu wynagrodzenie do poziomu przynajmniej 2600 zł (płacy minimalnej w tym roku). Państwo przekaże wówczas pracodawcy 1300 zł oraz opłaci składki na ubezpieczenie społeczne."
"Trzecią formą wsparcia utrzymania miejsc pracy jest trzymiesięczna dopłata do pensji pracownika, któremu firma obniżyła wymiar pracy do 80 proc. Państwo w takim wypadku pokryje 50 proc. pensji i składek pracownika "

4,894

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

perinoid napisał/a:

Proponuję popatrzeć na te krzywe samemu, np. tu: https://covid19.who.int/region/euro/country/se oraz https://covid19.who.int/region/euro/country/gb i porównać. A potem zadać sobie pytanie, kto tu jest demagogiem i kłamcą.

no wlasnie, szkoda ze nie powiedzial ze w szwecji jest 10 x mniej zgonow

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,895

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No... Zwłaszcza, że musiałby podać jeszcze, ile jest ludzi w każdym z tych krajów. Tudzież, jaka jest gęstość populacji. Bo przecież to też ma znaczenie, prawda? Chyba, że uważasz, że nie ma.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-03-22 19:21:12)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,896

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

perinoid napisał/a:

No... Zwłaszcza, że musiałby podać jeszcze, ile jest ludzi w każdym z tych krajów. Tudzież, jaka jest gęstość populacji. Bo przecież to też ma znaczenie, prawda? Chyba, że uważasz, że nie ma.

uwazam ze linki ktore wkleiles nie maja nic wspolnego z tym o czym mowil menzen. ciesze sie ze to w koncu zauwazyles :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,897

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques napisał/a:

Ale na etacie nie ma np. 2-letniej ulgi ZUS na start i kolejnych 2 lat preferencyjnego ZUSu.

Przecież możesz założyć firmę, zrezygnować z etatu i mieć te dwa lata ulgi. Ja nie mogłem. Nikt Ci nie każe pracować na etacie, skoro uważasz, że prowadzenie firmy w tym kraju to kokosy.

Jacques napisał/a:

To fatalne jeśli przez koronawirusa osoby fizyczne czy firmy popadają w kłopoty, ale jeśli któraś grupa dostaje jakieś wsparcie (nie wnikając w powody, rodzaj czy wysokość tego wsparcia), a inna nie i nadal musi to płacić, to chyba jest logiczne, że ciężar utrzymywania ZUSu (wspólnych emerytów i opieki zdrowotnej) jest przesunięty.

To jakie wsparcie mi załatwisz z ZUSu na firmę? Wierz mi, aby cokolwiek stamtąd dostać trzeba się nieźle nagimnastykować. I jak ktoś kogoś zatrudnia - nie spotkałem się z sytuacją, aby w rzeczywistości ZUS dołożył na koszt utrzymania pracownika. Co powiesz na firmy ze wspomnianej branży gastronomicznej i hotelarskiej (uwaga, nie dotyczy obsługi świń na Wiejskiej), którzy mają opłacić lokal i pracowników przez - ile to już, 7 miesięcy? - zastoju? Nadal uważasz, że zbijają kokosy? Powtórę się, załóż firmę - i tak, proszę bardzo te dwa "preferencyjne" lata z ZUS. Życzę powodzenia.

Jacques napisał/a:

Ja nie wypominam, jeśli ktoś ma wybór pomiędzy działalnością a etatem to jego sprawa, niech wybiera, ale potem nie marudzi, że na etacie ktoś dostanie też jakiś ochłap.

Ale z tego co widzę, to głównie Ty narzekasz, że na etacie dostajesz "ochłap"? Więc nie rozumiem Twojej logiki w tej kwestii. Ja na przykład, aby prowadzić firmę (tak, związaną z Atari) normalnie pracuję, bo tak bym już dawno był w dużej czarnej... A Wiedz, że mimo, iż pracuję, płacę dodatkowy ZUS (niby tylko zdrowotny, ale przecież dwóch chorobowych nie dostanę, a jest to prawie 400zł miesięcznie). Więc nadal uważasz, że jest  tak kolorowo dla właścicieli? A, Wiedz, że jakbyś prowadził dwie działalności, to zdrowotne płacisz od każdej.  Aha, jak będziesz w zarządzie spółki, to też. Spróbuj, będziesz miał "boskie życie", a nie "ochłapy z etatu", jak piszesz. Jak poprowadzisz rok (tak, z ulgami ZUS) pogadamy dalej, jak to jest "bosko i anielsko" i jak się wyzyskuje "etatowców".

Sikor umarł...

4,898

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bleh, Sikor, nie, nie ja głównie narzekam, tylko zripostowałem narzekanie BartoszaP.
Reszty typu "uważam, że prowadzenie firmy to kokosy" nawet nie ma co komentować, bo nic takiego ani nie uważam, ani nie napisałem.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-22 20:21:51)

4,899

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ok.

Sikor umarł...

4,900

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

uwazam ze linki ktore wkleiles nie maja nic wspolnego z tym o czym mowil menzen. ciesze sie ze to w koncu zauwazyles :D

No to uważaj, uważaj. Bo ja wcale nie zauważyłem tego, co uważasz, że zauważyłem. Zauważyłem natomiast to, że znów starasz się tak moje słowa obrócić, żeby wyszło na twoje - a jest dokładnie idealnie przeciwnie. Gdybyśmy żyli 80 lat temu stwierdziłbym, że jesteś świetnym uczniem Goebelsa.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-03-22 22:14:13)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.