1

Temat: wzmacniacz RF???

Witam, przyszed do mnie patent atari, pierwszy raz na oczy cos takiego widze i co dziwne z komputerem Timex ;)). Atari nie podlaczalem jeszcze ale na timexie dziala na tv tylko nie wiem co ma to robic? Filtr, wzmacniacz? Z jednej strony koncowka RF jak do anteny tv, z drugiej chinch czyli wyjscie z kompa np spectrum sygnalu RF. Pudelko troche mniejsze niz paczka papierosow.

Post's attachments

IMG_20210325_200502.jpg 1.49 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: wzmacniacz RF???

Zwykły filtr antyzakłóceniowy, praktycznie dodawany kabel do każdego Atari PAL (nie wiem jak NTSC) od serii XL zaczynając wzwyż

Sikor umarł...

3

Odp: wzmacniacz RF???

Dzieki. Myslalem ze to jakies rocket since.

4

Odp: wzmacniacz RF???

Od serii XL wzwyż to raczej nie - przy moim 65XE robili już po taniości i kabel TV żadnego filtra nie miał.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2021-03-26 08:33:22)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

5

Odp: wzmacniacz RF???

@Krótki: to jakiś wybrakowany egzemplarz trafiłeś. Serio.

Sikor umarł...

6

Odp: wzmacniacz RF???

No to ja najwyraźniej też trafiłem wybrakowany, bo w komplecie był zwykły kabel. A już na pewno nie taki jak na zdjęciu. Chociaż spierać się nie będę, że jakiś mały ferrycik tam był ;)

7

Odp: wzmacniacz RF???

No, bo miałeś w nowszej wersji. Zamiast "skrzyneczki" zatopiony filtr w gumowej osłonce, taka "tulejka". Ale to już końcówka była, Chiny, wcześniej Taiwan ;)

Sikor umarł...

8

Odp: wzmacniacz RF???

Atari 65XE zakupione w PEWEXie w 86. Również nie miało takiego filtra, oraz nie ma żadnego filterka zatopionego.

Ostatnio edytowany przez SQT (2021-03-26 22:22:38)

9

Odp: wzmacniacz RF???

Przewody RF ze skrzyneczką sprzedawane były w komplecie XL

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: wzmacniacz RF???

Ja swoje 65XE miałem z takim przewodem. I wiele razy się spotykałem właśnie z takimi wersjami. Dopiero po latach trafiałem na "puste" kable antenowe. W każdym razie - normalna rzecz.

Sikor umarł...

11

Odp: wzmacniacz RF???

800XL mam z takim kablem i jak niedawno po RF podłączałem mydelniczkę, to na zwykłym kablu od 65XE było śnieżnie, na tym od 800XL lodzio miodzio jak na RF.
Także skrzynka robi robotę.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

12

Odp: wzmacniacz RF???

Na upartego samemu można zrobić. Wystarczy kupić filtr ferrytowy w formie toroidu i owinąć na nim kabelek. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

13

Odp: wzmacniacz RF???

Lata temu jak miałem XEGS to miałem zwykły kabel bez filtra, do 800XL mam z filtrem.... lub miałem, bo nieużywany przez 20 lat zaginął.