126

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Nie rozumiem.
Jacques chciał poznać stan faktyczny posiadania Atarowców.
Sikor - ich przekonania, opinie.
Dwie różne kwestie. W czym problem?

PS: Kiedyś zanim upowszechnił się internet, był sobie nawet Scene Register, który oprócz danych kontaktowych zawierał opis posiadanego sprzętu.

grzybson/SSG^NG

127

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

grzybson napisał/a:

Jacques chciał poznać stan faktyczny posiadania Atarowców.
Sikor - ich przekonania, opinie.
Dwie różne kwestie. W czym problem?

Problem w tym, że i jeden i drugi dowiedział się jednego i drugiego :D

128

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Chyba największy dla niektórych komentujących, a nie dla mnie i Sikora.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-27 09:52:00)

129

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

Chyba największy dla niektórych komentujących, a nie dla mnie i Sikora.

Również to miałem na myśli :] Mogłem napisać "jeden z drugim" :D

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-02-27 09:52:45)

130

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

A, acha :)

131

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Przed moim domem stoją dwa srebrne samochody, a przed domem sąsiada jeszcze jeden srebrny. Myślę, że większość Polaków jeździ srebrnymi samochodami.

No tak się składa, że akurat ta obserwacja nie odbiega zbytnio od rzeczywistości ;)
"Srebrny lśni w czołówce jedynego w swoim rodzaju Światowego Rankingu Kolorów firmy DuPont.
Czołowa dziesiątka najpopularniejszych kolorów:
1.Srebrny – 25%
2.Czarny – 23%
3.Biały – 16%
4.Szary – 13%
5.Niebieski – 9%
6.Czerwony – 8%
7.Brązowy i beżowy – 4%
8.Zielony – 1%
9.Żółty i złoty – 1%
10.Inne – poniżej 1%"
Aczkolwiek wyciąganie wniosków na tak małej próbce raczej przypadkowo potwierdza tę tendencję :P

Ostatnio edytowany przez andy (2021-02-27 11:17:40)

132

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

andy napisał/a:

Aczkolwiek wyciąganie wniosków na tak małej próbce raczej przypadkowo potwierdza tę tendencję

Otóż to andy.

Co do komentarza dot. całej reszty tego bajzlu, to na forum jest osobne subforum nazywające się "Scena - 8bit". Nie biorę tam za często udziału (nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek brałem), bo nie jestem scenowcem. Scenowcy powinni symetrycznie uznawać fakt, że na forum jest też sporo ludzi w różnych innych działach, którzy nie są scenowcami i nie bardzo interesuje ich narzucanie retoryki i norm scenowych. To nie jest forum scenowe, tylko forum miłośników Atari, a przynajmniej tak mi się wydawało. Powyżej 90% gier nie wywodzi się w ogóle ze sceny i ze sceną nie ma nic wspólnego. Podobny procent Atarowców nie ma ze sceną kompletnie nic wspólnego, a nawet duża część z nich nie wie, że coś takiego istnieje. Niestety (a może stety), jest tak, że na forach siedzi cała scena i aktywnie wypisuje różne rzeczy, a tylko nieduża część Atarowców niezwiązanych ze sceną i zwyczajnych pasjonatów tych komputerów. Większość z tych osób nawet się na forach nie odzywa właśnie z powodu takiego bajzlu jaki tutaj obserwujemy, a tylko czyta sobie różne wątki, żeby być na bieżąco z tym co się dzieje, bo forum jest dobrym źródłem takich informacji. W tym kontekście przebieg wydarzeń związanych z bezsensowną ankietą (o której celu nadal się nie dowiedziałem pomimo wyraźnego pytania o to), powinienem raczej się zamknąć i jak to robi większość Atarowców, po prostu się w ogóle nie odzywać i nie brać w tym udziału. Scenie zapewne wyszło by to na dobre.
PS. Przepraszam tych scenowców, którzy korzystają ze zjawiska sceny żeby się realizować i tworzą fajne rzeczy, oraz są fajni sami w sobie. Nie chciałem stereotypować całej sceny jako takiej, a tylko wskazać jątrzące się ogniska zła:-)

133

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

To nie jest forum scenowe, tylko forum miłośników Atari,

Przypominam, że wg. mojej wiedzy to forum powstało tylko i wyłącznie dzięki scenie.

Mq napisał/a:

Większość z tych osób nawet się na forach nie odzywa właśnie z powodu takiego bajzlu jaki tutaj obserwujemy,

Bajzel, to robi przede wszystkim kilku krzykaczy, szczególnie jeden z miejscowości uzdrowiskowej który chyba za cel obrał sobie skłócanie ludzi. Poza tym nie odniosłem wrażenia by pojawiający się tu człowiek z pytaniem w rodzaju: "jaki klawisz wcisnąć by załadować program z magnetofonu, POMOCY!!!111" był w jakikolwiek sposób dyskryminowany czy ośmieszany - takie pytanie z czego widzę zawsze spotyka się konkretną odpowiedzią rozwiązującą problem.

Ostatnio edytowany przez Pin (2021-02-27 12:47:24)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

134

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

I chwała jej za inicjatywę, bardzo dobrze. I co w związku z tym?

135

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

W związku z tym nie doszukuj się nieistniejących problemów :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

136

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Większość z tych osób nawet się na forach nie odzywa właśnie z powodu takiego bajzlu jaki tutaj obserwujemy

Fajnie piszesz o tym "całym bajzlu", co najmniej ze dwa razy używając tego stwierdzenia, jakby sprawa się Ciebie nie tyczyła, a tutaj sam narobiłeś takiego smrodu z atakiem personalnym i pomówieniami włącznie, że głowa mała zarzucając mi coś, co sam pokazałeś wybitnie. Ankieta była "wścibstwem", wykluczeniem Zbytiego, atakiem na Sikora, a teraz nic nie znaczy, bo nie obejmuje 100% atarowców w Polsce.
Nikt nie twierdzi, że to 100% reprezentacji, chyba normalne jest, że zakładając ankietę na danym forum, jego gremium głosuje, a kolekcjoner lub osoba, która sobie odpala gry z epoki po wyjęciu Atari z pawlacza, niekoniecznie. Ale ankieta jest OTWARTA, jak ktoś do nas przybędzie i się zarejestruje, będzie mógł zaznaczyć swój największy config RAM-u.
Takiego hejtu bym się w życiu nie spodziewał, na Atari Age jakimś cudem nikt się nie obrusza o ankietę, jej wyniki, ani też totalnie ich nie próbuje dezawuować, bo mu się nie podobają czy nie pasują do wizji danej atarowej społeczności, która ostatecznie jeśli chce, wskazuje swoją opcję. Wyniki tu i na Atari Age są podobne i skoro się skupiamy w tej społeczności, zebranej z najbardziej aktywnych atarowców (twórców i użytkowników), którzy tym hobby żyją na tyle, że chcą więcej informacji, oprogramowania i wymiany doświadczeń, bo kochamy ten sprzęt.
Gdy ktoś dojdzie do takich wniosków, że chce się bardziej zaangażować w hobby, znajdzie forum to czy inne albo trafi poprzez grupę FB i sobie zagłosuje.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-27 13:22:39)

137

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

scena, piekna idea, rywalizacja, kobiety, kielbasa

rywalizacja w konkursach... wszelkimi dostepnymi srodkami programowymi masz przelamac ograniczenia komputera i pokazac ze sie da....


---
jak uzyskac absolutna dominacje nad scena c64?

pokazac im "komputer" Pina, pekna ze smiechu i bedzie po scenie C64.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

138

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Jacques napisał/a:

Fajnie piszesz o tym "całym bajzlu", co najmniej ze dwa razy używając tego stwierdzenia, jakby sprawa się Ciebie nie tyczyła, a tutaj sam narobiłeś takiego smrodu z atakiem personalnym i pomówieniami włącznie, , że głowa mała zarzucając mi coś, co sam pokazałeś wybitnie. Ankieta była "wścibstwem", wykluczeniem Zbytiego, atakiem na Sikora, a teraz nic nie znaczy, bo nie obejmuje 100% atarowców w Polsce.

No tak. 100% prawdy i zgody. Bajzel i brak celu, bo nadal odpowiedzi na pytanie o cel ankiety nie ma. Cytuję jak widzisz w całości, żeby nie było bez kontekstu. Widzisz ja, wystaw sobie, jestem osobą, która nie ma oporu przed wytoczeniem smrodu jeśli faktycznie zaistniał, w przeciwieństwie do tych, którzy odświeżaczem powietrza woalują woń kibla rozkoszując się przesłodzonym zapachem gówna i udając, że jest lepiej i milej.

Jacques napisał/a:

Takiego hejtu bym się w życiu nie spodziewał,

Cieszę się, że udało mi się Ciebie zaskoczyć.

Jacques napisał/a:

na Atari Age jakimś cudem nikt się nie obrusza o ankietę, jej wyniki, ani też totalnie ich nie próbuje dezawuować, bo mu się nie podobają czy nie pasują do wizji danej atarowej społeczności, która ostatecznie jeśli chce, wskazuje swoją opcję.

Na forum atari.area ankieta różni się od tej na atariage bardzo zasadniczo. Tym mianowicie, że tutaj stanowi ona kontynuację Twojego niezadowolenia z wyników dyskusji i ankiety Sikora. Na atariage jest tylko niewinną zabawą koleżeńską, więc ma wymiar pozytywny. Pisałem już o tym wcześniej. Wszystko jak widzisz zależy od kontekstu.

139

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

Bajzel i brak celu, bo nadal odpowiedzi na pytanie o cel ankiety nie ma.

Myślałem, że jest opisany w pierwszym poście, większości to wystarczyło by zagłosować i ewentualnie po ludzku ten fakt skomentować. Może warto przeczytać ze zrozumieniem, a jeśli nie starczy, to ostatni post Grzybsona również.

Twojego kolejnego ataku, pomówień, bo Ci się coś wydaje, nie będę już komentować, nie zamierzam polemizować z czyjąś paranoją, to ma być przyjemność z hobby, a nie coś takiego.

140

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

No ok. Napisałeś, że odpowiedź na moje pytanie jest w ostatnim poście grzybsona. Odszukałem i stoi tam tak:

grzybson napisał/a:

Jacques chciał poznać stan faktyczny posiadania Atarowców.

Dziękuję za odpowiedź, wszystko już wiem. Nie rozumiem w takim razie dlaczego obruszasz się na nazywanie rzeczy po imieniu. Podtrzymuję też wszystkie pozostałe swoje wnioski na temat tej ankiety tutaj i odrębnie na atariage.

141

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Pierwszy post + CAŁA wypowiedź Grzybsona.
Podtrzymuj sobie co chcesz, naprawdę nie interesuje mnie to, już nie.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-02-27 13:51:16)

142

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

To ja też pokuszę się o tendencyjną interpretację danych :]

Na Atari Age w ankiecie wzięło udział około 100 osób, z czego lekko ponad połowa zadeklarowała 1MB z czego domniemywam najbardziej popularny musi być (z racji wielotysięcznej sprzedaży) U1MB.

Wniosek: oręż jakim zwalcza @XXL U1MB okazał się skuteczny, jego ostatnią grę kupiło (zamówiło?) 50 osób czyli drugie "pół".

Można? Można :D

----

Poproszę o jakieś bardziej fantastyczne analizy tych danych :]

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-02-27 14:47:43)

143

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

zbyti napisał/a:

Wniosek: oręż jakim zwalcza @XXL U1MB

xxl niczego takiego nie robi :-)


lsniacy orez xxl wciaga na grubsza zwierzyne ;-) i jak jest mila.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-27 15:31:16)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

144

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

xxl napisał/a:
zbyti napisał/a:

Wniosek: oręż jakim zwalcza @XXL U1MB

xxl niczego takiego nie robi :-)

To złe języki tak mówią ;) Pewnie xxl tego nie robi bo on wie co robi :]

Po dementi @XXL wniosek uważa się za nieuprawniony ze względu na błędne założenia :D

145

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Pewnie ma słownik z nielegalnymi w przeglądarce, no i się wszyscy muszą męczyć teraz.

Polska język, trudna język.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

146

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mq napisał/a:

NIe czepiał bym się tego rodzaju ankiety, gdyby ona powstała ot tak, dla zabawy, w koleżeńskiej atmosferze. Najgorsze jednak jest to, że ankieta została stworzona, żeby przyćmić i zdeprymować ankietę i wątek Sikora na temat tego pod jakie konfiguracje programiści powinni celować ze swoimi produkcjami. Tamta dyskusja mnie interesowała, a programiści wyrażali w niej wiele istotnych kwestii. Szkoda wielka, że w ten sposób psuje się dobre inicjatywy.

Dobry strawman. Zanim widzialem tamtem topic, nasza grupa dowiedziala sie "co moznz/nie mozna" od osoby ktora nie ma o tym  zadnego pojecia. Tak to o tobie Sikor. Dowiedzielismy sie rowniez, kiedy "nam sie chce", a kiedy "nam sie nie chce" co bylo juz totalnym kuriozum. Zajebista inicjatywa. NOT. Takie cos powinno byc bashowane i wrzucane na smietnik. Nie wiem po co zadawales nam tam pytania w ogole, skoro masz z gory okreslona teze.

Nie moglem uwierzyc co przeczytalem w tamtym topicu. Przedszkoladnia sektowa. Dla mnie kosmos. Dobrze, ze mamy gry w obu trybach (tylko w jednym nam sie chcialo, kek) bo nie trzeba fikolkow robic tylko "in your face.

147

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Po ponad miesiącu od założenia ankiet, wyniki prezentują się następująco (ankiety pozostają cały czas otwarte):

Atari.Area:
https://zapodaj.net/images/78a0128b4d2cb.png

Atari Age:
https://zapodaj.net/images/2be7a618411f8.png

148

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Mamy 9 kategorii ankiety, więc aby uznać jej wyniki za statystycznie miarodajne, musiałby w niej wziąć udział co najmniej 270 użytkowników, a jeszcze lepiej, żeby na najrzadszą kategorię zagłosowało minimum 30 osób.

Oczywiście, można przyjąć, że większość aktywnych użytkowników posiada 1 MB. Tylko nowe produkcje są raczej po to, aby to grono rozszerzyć, a nie je zawężać. Chyba że ktoś softem chce kreować popyt na 1 MB.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

149

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Wyniki to wyniki, nie musimy niczego przyjmować, kwestie ideologiczne też już w sumie zostały gruntownie przedyskutowane i wygównoburzowane ;)
Ale wynika z tego ciekawostka, że w obu ankietach 11.59% i 13.08% zadeklarowanych użytkowników NIE posiada co najmniej 128 KB.

150

Odp: Największa ilość RAM-u, którą posiadasz w Atari8

Ja bym chciał zobaczyć ankietę, która by pokazywała jakiej konfiguracji Atari obecni użytkownicy używają najczęściej. Z góry zakładam że na codzień mamy do wyświetlacza podłączony jeden komputer, może góra dwa że względy na ograniczenia miejsca. Bo po szafach to możemy mieć różne sprzęty pochowane.