26

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

A ja chce zobaczyć tą włoską klawiaturę od ST bo jeszcze nie widziałem, a nawet nie wiedziałem, że takie były.

27

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Mam Portfolio z "tastierą" :) Przypomnij się przy najbliższej okazji u mnie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

28

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

to zdjecia z przed wysylkki, z zewn. wyglada ok ciekawe co w srodku ;)). Czy przed nr seryjnym jakies A1 B2 czy cos takiego ma znaczenie, cos to znaczy? Smieszne te klawisze po wlosku ;)

Post's attachments

Screenshot_20210325_195550.jpg 258.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot_20210325_195603.jpg 357.87 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot_20210325_195631.jpg 213.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot_20210325_195631.jpg 213.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

29

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Temat dotyczy klawiatury to napiszę tutaj.
Taka ciekawostka. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem, a znalazłem właśnie informację o sterowniku (i sam sterownik chyba też) do klawiatury PC podłączanej do portu MIDI w ST :) czyli stare klawiatury DIN.
"komfortabler Treiber für eine an den MIDI-Port des ST angeschlossene PC-Tastatur"

Było miło :) Do widzenia.

30

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

lopez napisał/a:

A ja chce zobaczyć tą włoską klawiaturę od ST bo jeszcze nie widziałem, a nawet nie wiedziałem, że takie były.

i jak ;)) śmieszna co?

31

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

ramik napisał/a:

i jak ;)) śmieszna co?

Oj tam, fajniejsza jest francuska (AZERTY). Sam mam do TT-ki hiszpańską ;)

Sikor umarł...

32

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

AZERTY nie jest fajna. Nawet nie jest niefajna. Ona jest po prostu STRASZNA!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

33

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Kiedyś w robocie, przyjechali Francuzi i jeden musiał się zalogować na swoje konto na naszej klawiaturze. Widok jego miny bezcenny :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Francuzi to nacjonaliści jeśli chodzi język i kulturę. Wg mnie to jednak przesada, bo to o czym mówisz, to nawet nie jest "nasza" klawiatura tylko US, więc de facto międzynarodowa. Nasza, to mniej więcej coś takiego:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2c/KB_Polish_QWERTZ_PN87_commons.svg/1920px-KB_Polish_QWERTZ_PN87_commons.svg.png

I od tego to chyba każdego głowa boli :)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2021-03-27 14:18:27)

35

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

W  Tunezji w kafejce sto lat temu jak bylem tez byla francuska na pececie tez azerty +fistaszki arabskie to bylo cos. Ale.wloskiej nie znalem, azerty qwertz popularne

Ostatnio edytowany przez ramik (2021-03-27 14:38:06)

36

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Żeby było śmieszniej to klawiatura US różni się od US International, której używa się u nas... bazą do polskiego układu klawiatury była klawiatura niemiecka (geneza sięga czasów maszyn do pisania).

Ta włoska ST jakoś dziwnie mi wygląda, nie wiem, czy to nie jakaś aftermarketowa przeróbka.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

37

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

_tzok_ napisał/a:

Żeby było śmieszniej to klawiatura US różni się od US International, której używa się u nas... bazą do polskiego układu klawiatury była klawiatura niemiecka (geneza sięga czasów maszyn do pisania).

Ta włoska ST jakoś dziwnie mi wygląda, nie wiem, czy to nie jakaś aftermarketowa przeróbka.

a ile ewentualnie trza dac za orygunal qwerty?  BTW myszki nikt nie ma do sprzedania? i ten kabel na scart bede tez pitrzebowal bo na rgb są. Na razie czekam z drżeniem rąk co przyjdzie ;))). Jezcze inna sprawa, mam goteka do amigi podobno tylko pliczek .ini do atari i tez bedzie hulał?

38

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Z Gotekiem - zależy jaki masz wgrany firmware - jesli FlashFloppy albo HxC to nie będzie problemu, ale jeśli Cortex - to nie zadziała (trzeba będzie przeflashować).

Kiedyś sprowadziłem z UK kilka klawiatur UK i z tego co pamiętam, to wyszło coś koło 100 zł za klawiaturę. Klawiatury US są rzadsze i droższe. Najpopularniejsze i najtańsze są w PL klawiatury niemieckie (oczywiście jeśli chodzi o ST).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

39

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

mam HxC niemieckiej nie chce to juz wole wloską ;)

40

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Też mi się wydaje, że to nie jest oryginał, ale kto ich tam wie :)

Co do myszki, to nie ten dział, ale kto wie....z tym, że tanio niestety nie będzie, pisz na PW.

41

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

ramik napisał/a:

BTW myszki nikt nie ma do sprzedania? i ten kabel na scart bede tez pitrzebowal bo na rgb są. Na razie czekam z drżeniem rąk co przyjdzie ;))). Jezcze inna sprawa, mam goteka do amigi podobno tylko pliczek .ini do atari i tez bedzie hulał?

Jak trafisz sklep z myszkami do Atari, to sam chętnie kupię ;)
Kup wtyczkę DIN13, przewód z wtyczką SCART (7-8 żył) i przewód 2xRCA, podrzuć mi i Ci polutuję.
Chociaż może na razie nie rób inwestycji, bo niestety obudowy tych komputerów pękają od patrzenia, więc może przyjść w puzlach ;) Gotek powinien działać.

65xe, 520st, 1040stf

42

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Należy pamiętać że w ST(E) taśmę od stacji trzeba odwrócić o 180* wpinając do goteka. Długość taśmy przy takim ułożeniu jest na styk, ale powinno się dać. Tylko delikatnie żeby nie wyrwać z płyty.

P.S.
W sumie klawisz [Aiuto] na tej klawiaturze jest super :) [Annulla] też.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-03-28 09:13:09)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

43

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Tylko to Annulla mi średnio pasuje, bo klawisz to Undo, a nie Cancel...

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

44

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Juz niebawem ataryna dojdzie, z inwestycjami sie wstrzymuje. Kumpel tez powiedzial ze dziwnie ta klawiatura wyglada, ale na naklejce przy nr seryjnym jest "IT" wiec ewidentnie na rynek wloski. Goteka mam na wtyczke jak cos a la serial nie wewn.

Ostatnio edytowany przez ramik (2021-03-30 23:40:58)

45

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

W jakiejś obudowie ten gotek? Poka zdjęcia.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

46

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

cos takiego, prawie identyczny,

47

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Zgaduję, że z DB23 do Amigi?

48

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Do stacji Gotek wgrany firmware do obsługi FlashFloppy  ver.3,15-jako HXC.

Pendrive16GB(zajęte około14,3GB)

Wtyk 23 pin dopasowany z 25pin i pasuje bez przeszkód.

Przełącznik skrajny-wył.zasilania a środkowy to wył.Buzera

Post's attachments

Screenshot_20210331_193332.jpg 364.6 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot_20210331_193345_pl.allegro.jpg 801.36 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Screenshot_20210331_193359.jpg 305.47 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

49

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

Czyli miałem rację, że do Amigi :)

Do STka nie podłączysz tego ot tak, aby podłączyć stację zewnętrzną potrzebujesz wtyczkę DIN14 (chyba tylko wydruk 3d pozostaje) no i trzeba polutować przewód. Ewentualnie można podłączyć goteka wewnątrz zamiast FDD i tak jak pisał uicr0Bee taśmę fdd trzeba obrócić.

50

Odp: 1040STE Włosczyzna ;(

skonfudowało mnie to "cos a la serial" :-)

To ze zdjęć to produkt jednego ze sprzedawców amigowych na alle-drogo. Ten gotek w środku jest wyjęty ze swojej fabrycznej obudowy (pasującej w miejsca za większość fizycznych stacji 3.5")

ramik, Ty chcesz goteka jako podstawową stację do środka czy jako drugą na zewnątrz? Z zewnętrznej nie zabootujesz STE bez zamontowania w STE przełącznika A/B.

Tego kompletu ze zdjęcia to tak wprost ani nie zamontujesz w środku STE (bo potrzebowałbyś oryginaną fabryczną obudowę tego Goteka, lub jakąś ramkę wydrukowaną 3D - trafiają na aukcjach) ani nie przerobisz na zewnętrzną do ST(E) bo pewnie nie masz styczki DIN14.

Nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić drugiego Goteka w fabrycznej budowie (ale już z wgranym FlashFloppy lub HxC) i włożyć do środka STE, a ten komplet ze zdjęć może spieniężyć Amigowcom. lub dokupić sobie do niego Amigę :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.