Temat: MyDOS na carcie

lamerskie pytanie
Czy można umieścić MyDOs na carcie ...  a najlepiej żeby jeszcze był z nim TN  ..

.

2

Odp: MyDOS na carcie

Teoretycznie tak, choć nie wiem, jak będzie z odczytem DUP.SYS. TN zastępuje DUP.SYS wtedy.
===================================================================
Można: https://www.atarimax.com/freenet/freene … le.php?585

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-03-30 15:37:01)

Sikor umarł...

3

Odp: MyDOS na carcie

Tom Navigator nie musi zastępować dup.sys. Można mieć obraz dyskietki z Mydos'em, a TN nagranego obok jako tn lub tn.xex i w miarę potrzeby uruchamiać go poprzez wczytanie pliku.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: MyDOS na carcie

@Piguła: można, ale na carcie ju  z tym gorzej, a piszemy o carcie. A dlaczego gorzej? Bo musi się jakoś uruchomić. A że oddzielnie, to wiem, bo tak kiedyż stosowałem.

Sikor umarł...

5

Odp: MyDOS na carcie

Owszem - wymagałoby to już zmian... bo ten dos jest dwuplikowy i dup.sys szuka domyślnie na d1.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: MyDOS na carcie

Znalazłem kiedyś gdzieś w necie takie oto coś, co załączam tu w załączniku jako załącznik. Jest sobie DOS w postaci pliku xex, można odpalić z czegokolwiek, choć nigdy nie używałem, więc nie wiem na ile mamy stuprocentowy i sprawny MyDOS w tym przypadku. Może dopisze ktoś szersze info jeśli to zna.

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-04-03 00:02:55)

Post's attachments

MyDOS 4.55 Rescue Loader.xex 16.78 kb, liczba pobrań: 10 (od 2021-04-03) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: MyDOS na carcie

Cześć, Mam na Karcie My Dos-a 4.50 z firmy TOMS, działa od strzału ma nawet przycisk resetu wbudowany.

Myślę, że można przerobić Eprom aby zawierał Toms Navigatora, i ponownie go zaprogramować.

Jeśli jest ktoś chętny do takiego projektu, udostępnię oryginalny Cart, oczywiście ze 2-3 sztuki takiego Karta z nowym softem chciałbym też mieć / kupić.

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

8

Odp: MyDOS na carcie

Instrukcja do pobrania

Dane do logowania do macierzy

Adres: http://83.144.68.202:5432

Login: L.K.Firebird

Hasło: E\y0BK6e

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

9

Odp: MyDOS na carcie

Hej!

Jeżeli chodzi o odtworzenie schematu i dump zawartości carta, to mogę się podjąć tego zadania.

10

Odp: MyDOS na carcie

Żbiku napisał/a:

Cześć, Mam na Karcie My Dos-a 4.50 z firmy TOMS, działa od strzału ma nawet przycisk resetu wbudowany.

Myślę, że można przerobić Eprom aby zawierał Toms Navigatora, i ponownie go zaprogramować.

Jeśli jest ktoś chętny do takiego projektu, udostępnię oryginalny Cart, oczywiście ze 2-3 sztuki takiego Karta z nowym softem chciałbym też mieć / kupić.

Żbiku to tylko podmiana jednego pliku, myślę, że Seban to najlepsza osoba to rozłożenia tego carta na czynniki pierwsze!!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: MyDOS na carcie

Seban czy jesteś w stanie się podjąć tego projektu ? Gdzie Tobie wysłać Cart-a ?

Pozdrawiam: Żbiku

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

12

Odp: MyDOS na carcie

Witam wszystkich zmieniłem adres IP dzisiaj na nowy, podaję poniżej pozostałe dane do logowania są te same.

Jak ktoś chce wrzucić tam coś przez web-a albo przez SFTP to proszę bardzo limit 10 GB przestrzeni ustawiłem, jeśli będzie mało to oczywiści powiększę.

Synology podpięte pod UPS-a i internet non stop w razie pytań.

Łącze 750 download i 60 upload dla niecierpliwych.

Adres: http://85.222.106.230:5432

Login: L.K.Firebird

Hasło: E\y0BK6e

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

13

Odp: MyDOS na carcie

Hej!

Żbiku napisał/a:

Seban czy jesteś w stanie się podjąć tego projektu ? Gdzie Tobie wysłać Cart-a ?

Jak najbardziej tak! Szczegóły przesłałem na e-mail.

pozdrawiam serdecznie
Sebastian

14

Odp: MyDOS na carcie

@seban'ie nie ukrywam, że już się nie mogę doczekać ;)
Mój ulubiony dos na karcie, mmm marzenie...

15

Odp: MyDOS na carcie

Żbiku chyba na razie jest zajęty innymi sprawami, ale czekam cierpliwie, co się odwlecze to nie uciecze.