Temat: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Witam .chce zmienić soft ultimate 1mb .problem w tym ze uflash widzi oprogramowanie ultimate mam zapisany rom na sio2sd robię upgrade i uflash nie widzi plików rom które skopiowałem na sio2sd ?

2

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Nie dziwne, że nie widzi. Na sio2sd musisz skopiować obraz ATR z nagranymi na niego plikami.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Dzieki mam już to.a czy ten leader wbudowany pokazuje pliki zapisane na sio2sd?

4

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Co masz na myśli? Nie rozumiem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Gdy uruchamia się komputer to wciskam L i wyskakuje okno z loaderem  ale cały czas coś tam się kręci i chyba szuka jakiegoś urządzenia i czy można podto podpiąć sio2sd?

6

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

W SIO2SD jako obraz D1: musisz zamontować obraz ATR z uflash oraz plikami z ROM-ami. Jest taki na stronie FJC, zdaje się. Potem bootujesz z dysku D1: (wybierasz go właśnie po wciśnięciu L).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Aktualny firmware FJC jest tutaj:
https://atari8.co.uk/wp-content/uploads … 260420.zip

W archiwum jest plik ATR\firmware.atr, który musisz nagrać na kartę SIO2SD i z tego co pamiętam zabootować do Sparta-DOS i z jego poziomu uruchomić flasher z emulowanej dyskietki.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

8

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Tu masz filmik od FJC jak flashuje U1MB
https://youtu.be/1SLyjhLba6c?t=440

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-04-02 10:51:06)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

9

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

@Filipmat
A U1MB masz na czarnym czy białym PCB? Jeśli na czarnym (pierwszy wypust), to trzeba się upewnić, że wsad Xilinxa to co najmniej v2, w przeciwnym razie można "scegłować" urządzenie updatem firmware U1MB.

P.S.
Ale jeśli masz już menu konfiguracyjne U1MB w nowym "czystym" stylu, a nie to z kolorowym logotypem, to możesz śmiało działać.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-02 13:56:43)

10

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Dziekuje wszystkim już mam zflaschowane .chodzi mi ze w nowym menu ultimate wciskając L wywołujemy Loader i do czego on służy ? Trzeba mieć side2 lub 3 żeby to wykorzystać ?

11

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Tak, SIDE 1, 2 lub 3.

12

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Ale nie musisz mieć SIDE aby przeflashować U1MB, SIO2SD też da radę.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

13

Odp: Pomocy ultimate1mb nowy soft

Przecież napisał, że to już zrobił. Pytał o loader ;)