1

Temat: XEP80

A tak przy okazji, to nadmienię tylko że Draco pracuje nad nową wersją sterownika do XEP80. Z nowości - da się to ustrojstwo przekonfigurować - włącznie ze zmianą synchro obrazu. Jak na razie postęp jest taki, że o ile XEP w klasycznym wydaniu nie wyświetla niczego strawnego dla większości monitorów tak, aktualnie działa mi prawie ze wszystkim.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: XEP80

Czy ktoś myślał o zrobieniu emulatora XEP na jakimś mikrokontrolerze? Z tego co się orientuje, cokolwiek nowoczesnego będzie w stanie wygenerować obraz VGA za grosze (chyba).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: XEP80

dodatkowo taki nowy XEP to byłby lepszy jakby był na cartridge'u, lub jako urządzenie NewDevice. Problem tylko taki, że nie ma na chwilę obecną żadnego pbi/eci expandera (o czym od 20 lat przeszło marudzę).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: XEP80

A trzeba by się "spotkać" z Draco, tylko po co cep80, vbxe i na pohybel.

5

Odp: XEP80

aaa, wiesz; folklor taki. Człowiek nazbierał różnych gratów to jest się czym bawić. Podobnie jak magnetofon, ostatnio szpulowy ;) Z Atari też zadziałał :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: XEP80

No ten szpulowiec, o Panie PIN,
szacun, teraz na zlot to pewnie przyjedziesz z "naczepą" :)

Bo pokazać takie coś, że działa itd.
To szczęka z podłogi.

7

Odp: XEP80

.. a co ma nie działać. Jak podłączysz przez międzymordzie do normalnego magnetofonu to szpulowiec jest nawet lepszy, choć by i ze względu na jakość zapisu która jest o niebo lepsza od normalnej kasety magnetofonowej.

A XEP80 może pojawi się jako jeden z bohaterów najbliższego streama. Zbieram sobie na razie nań pomysły, nie wiem jeszcze kiedy będzie live ;) W tym momencie testuję nowe drivery dla Sparty X i ksepa.

Ostatnio edytowany przez Pin (2021-04-03 21:06:14)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: XEP80

Kiedy Ty w końcu puścisz coś uwiązane do sio z zapiętym buforowaniem ścieżek na turbo przeplocie ... :P

9

Odp: XEP80

Wydzieliłem ten temat z innego, gdzie rozmowa wykolejała temat i nadal są offtopiki. Kolejne wpisy będę kasować.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: XEP80

I jest Kierownik :)
Dużo zdrowia .!.

11

Odp: XEP80

Szpulowiec w kuchni Pina rok temu brzmiał świetnie. A VBXE robi wszystko to, co XEP i wiele więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

12

Odp: XEP80

Fox napisał/a:

A VBXE robi wszystko to, co XEP i wiele więcej.

Sprawa oczywista. Ale XEP jest bardziej koszerny ;)

Ok - wracając do tematu, to mam nadzieję że niebawem ukaże się nowy driver dla SDX, wymaga dosa w wersji minimum 4.49f.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: XEP80

XEP80 był dla mnie zawsze świetnym przykładem jak bardzo można spieprzyć fajny pomysł :)