26

Odp: Usługa od pana Lotharka

maciekb napisał/a:

Ty tak serio? Nie zwróciłeś klientowi sprawnych części, nie dogadałeś się z nim, za to po fakcie dodałeś dopisek na stronie i dziwisz się, że się wyżalił na forum? Żenada jakaś. Dziwię się, że bierzesz kasę za usługi, bo wokół przecież ludzie umierają. Ja np. pracuję już tylko charytatywnie i czekam na koniec świata ;)

przez chwile miałem wątpliwości co do moich żali ale stwierdzam z cała świadomością ze pan Lotharek przywłaszcza sobie części żerując na naiwności klienta

27

Odp: Usługa od pana Lotharka

maciekb napisał/a:

Ty tak serio? Nie zwróciłeś klientowi sprawnych części, nie dogadałeś się z nim, za to po fakcie dodałeś dopisek na stronie i dziwisz się, że się wyżalił na forum? Żenada jakaś. Dziwię się, że bierzesz kasę za usługi, bo wokół przecież ludzie umierają. Ja np. pracuję już tylko charytatywnie i czekam na koniec świata ;)


tak, ja tak serio.  i nie kpij z tego co sie dzieje wkolo, bo mam wrazenie ze nie wyszedles jescze z piwnicy rodzicow . niektorych pandemia  bardzo dotknela i zmienila zycie.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

28

Odp: Usługa od pana Lotharka

lotharek napisał/a:

Simius

+1 - plyta bez eci; dla tych co sie nie znaja a wypowiadaja, proponuje doczytac post Siniusa
(...)

To ja się jeszcze raz spytam, bo chyba zostałem wywołany - skoro trzeba wlutować podstawki w miejsce układów, to co daje ich wycinka? Czy na płycie bez ECI nie trzeba lutować? Nie znam się, to może czegoś się jednak dowiem/douczę.

29

Odp: Usługa od pana Lotharka

@andy, latwiej sie wylutowuje pojedynczy pin niz caly uklad 16 albo 24 pin, nie mowiac juz o 40 pin. Zawsze zostanie troche cyny w otworze i jest problem z wyciagnieciem takiego ukladu, mozna zniszczyc sciezki jak sie to robi nieuwaznie. Do tego cala operacja trwa duzo dluzej. Plyty XE sa znane z tego ze mozna odkleic ścieżki jak sie je przegrzeje.

30

Odp: Usługa od pana Lotharka

Dajcie spokój, mój znajomy ma dryg do tematu, porządną stację lutowniczą/rozlutowującą, hot-aira, serwisuje często dla znajomych duże Amigi (SMD) kosztujące milion pieniędzy i gdy czasem mu podrzucę Atari, to dla niego czysta przyjemność, tak dobrze się wylutowuje z płyt malucha (w przeciwieństwie do C64 np.). Wylutowanie układu 40 pin trwa chwilę i płyta jest jak nowa.
Jakie znów barbarzyńskie wycinanie w warunkach profesjonalnych?
Mieszanie do tematu koronawirusa też jest nie na miejscu i nie powinno wpływać na jakość usług.

Za domyślną i oczywistą sytuację uważam stan, kiedy wymontowany sprawny(!) sprzęt wraca do właściciela wraz z Atari - jego sprawa czy sobie zostawi by wrócić do stocka, sprzeda lub wyrzuci.
Można też przecież wyciąć część ekranu by nie kolidował z U1MB i zamontować ponownie.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-05 15:49:51)

31

Odp: Usługa od pana Lotharka

ZuluGula napisał/a:

@andy, latwiej sie wylutowuje pojedynczy pin niz caly uklad 16 albo 24 pin, nie mowiac juz o 40 pin. Zawsze zostanie troche cyny w otworze i jest problem z wyciagnieciem takiego ukladu, mozna zniszczyc sciezki jak sie to robi nieuwaznie. Do tego cala operacja trwa duzo dluzej. Plyty XE sa znane z tego ze mozna odkleic ścieżki jak sie je przegrzeje.

Dajac komputer do takiej firmy jak pan Lotharek nawet na sekundę nie pomyślałbym ze przetnie nóżki w scalakach gdybym to wiedział to kupiłbym sam ultimate i wysłałbym go do człowieka zajmującego się lutowaniem amatorsko i zapewniam ze zrobiłby to bez szkody dla płyty i scalakow .

32

Odp: Usługa od pana Lotharka

@ZuluGula
No nie wiem... dobre odessanie układu i praktycznie sam wyłazi... Zależy co kto lubi i zależy czym robi. Co do czasu nie będę się upierał - każdy ma swój patent na szybką i bezpieczną robotę. Co do argumentu o nieuważnej robocie już pisałem wcześniej, ale napiszę inaczej - jak ktoś nie uważa to i w d...e palec skaleczy albo złamie.

33

Odp: Usługa od pana Lotharka

Filipmat napisał/a:
maciekb napisał/a:

Ty tak serio? Nie zwróciłeś klientowi sprawnych części, nie dogadałeś się z nim, za to po fakcie dodałeś dopisek na stronie i dziwisz się, że się wyżalił na forum? Żenada jakaś. Dziwię się, że bierzesz kasę za usługi, bo wokół przecież ludzie umierają. Ja np. pracuję już tylko charytatywnie i czekam na koniec świata ;)

przez chwile miałem wątpliwości co do moich żali ale stwierdzam z cała świadomością ze pan Lotharek przywłaszcza sobie części żerując na naiwności klienta


przez chwile mialem ochote zanurkowac w moim 1000l zoltym kuble i grzebac, ale juz mi przeszla.. brak w moim słowniku słów, ktorymi bym mogl sie posluzyc, zebyc ocenic ta wypowiedz i jej autora.

ps. widze, ze zrobiles upgrade do softu FJC ? brawo :-)


UWAGA !
ultimate dla tego, ktory przesle autowi postu ekran gorny i dolny, org rom i mmu do 65xe bez eci.

[MM dely]: Proszę o zachowanie kultury i brak wycieczek osobistych.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

34

Odp: Usługa od pana Lotharka

lotharek napisał/a:
Filipmat napisał/a:

przez chwile miałem wątpliwości co do moich żali ale stwierdzam z cała świadomością ze pan Lotharek przywłaszcza sobie części żerując na naiwności klienta


przez chwile mialem ochote zanurkowac w moim 1000l zoltym kuble i grzebac, ale juz mi przeszla.. brak w moim słowniku słów, ktorymi bym mogl sie posluzyc, zebyc ocenic ta wypowiedz i jej autora. BUSZMENIE !

ps. widze, ze zrobiles upgrade do softu FJC ? brawo :-)


UWAGA !
ultimate dla tego, ktory przesle autowi postu ekran gorny i dolny, org rom i mmu do 65xe bez eci.

ja bym jeszcze dopisał ze kto pierwszy mnie pobije dostanie side3

35

Odp: Usługa od pana Lotharka

lotharek napisał/a:

tak, ja tak serio.  i nie kpij z tego co sie dzieje wkolo, bo mam wrazenie ze nie wyszedles jescze z piwnicy rodzicow . niektorych pandemia  bardzo dotknela i zmienila zycie.

Ja nie znam osoby, której nie dotknęłaby pandemia. Oczywiście jednych mniej, innych bardziej, ale co to jest za argument, że klient Ci niepotrzebnie zawraca głowę, podczas gdy wokół ludzie umierają??? Sam uderzyłeś w taki (idiotyczny) ton.

65xe, 520st, 1040stf

36

Odp: Usługa od pana Lotharka

Jutro leci na Atari age wiadomość tylko musze przetłumaczyć słowo buła na angielski

37

Odp: Usługa od pana Lotharka

@Filipmat, szkoda sobie tym zawracać głowę.
Jak jezeli nie potrzebujesz wszystkich funkcji U1MB, to rozszerzenia pamieci mozna kupic w innych miejscach, multi kartridze i inne rozszerzenia do małego Atari tez.

38

Odp: Usługa od pana Lotharka

ZuluGula napisał/a:

@Filipmat, szkoda sobie tym zawracać głowę.
Jak jezeli nie potrzebujesz wszystkich funkcji U1MB, to rozszerzenia pamieci mozna kupic w innych miejscach, multi kartridze i inne rozszerzenia do małego Atari tez.

wlasnie kupiłem avg cart

39

Odp: Usługa od pana Lotharka

lotharek napisał/a:

UWAGA !
ultimate dla tego, ktory przesle autowi postu ekran gorny i dolny, org rom i mmu do 65xe bez eci.


a jak sie nikt nie zglosi?


jakbym mechanikowi zlecil wymiane kol na 28 to chcialbym stare 29 spowrotem

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

40

Odp: Usługa od pana Lotharka

Filipmat napisał/a:
lotharek napisał/a:

ultimate dla tego, ktory przesle autowi postu ekran gorny i dolny, org rom i mmu do 65xe bez eci.

ja bym jeszcze dopisał ze kto pierwszy mnie pobije dostanie side3

ciekawe, ze to ty o tym wspomniales.
czesto sie to przytrafia?

(ktos tu chyba nie przyszedl po rozwiazanie swojego problemu, a byc moze ten problem to nie brakujace czesci)

--
= krap.pl =

41

Odp: Usługa od pana Lotharka

krap napisał/a:
Filipmat napisał/a:

ja bym jeszcze dopisał ze kto pierwszy mnie pobije dostanie side3

ciekawe, ze to ty o tym wspomniales.
czesto sie to przytrafia?

(ktos tu chyba nie przyszedl po rozwiazanie swojego problemu, a byc moze ten problem to nie brakujace czesci)

sprawe chciałem rozwiązać prywatnie z panem Lotharkiem ale chamstwo i argumenty pana Lotharka rozłożyły mnie na łopatki tutaj wylałem swoj żal to wszystko

42

Odp: Usługa od pana Lotharka

no ale po co dlubac na tak niskim poziomie jak widzisz, ze probuje zalatwic dla ciebie te czesci?
daj temu chwile, i jak nie zadziala to kontynuuj.

--
= krap.pl =

43

Odp: Usługa od pana Lotharka

Filipmat napisał/a:

wlasnie kupiłem avg cart

tmp pracuje nad nowym, zewnętrznym urządzeniem, ktore bedzie rozszerzeniem pamieci, przelacznikiem systemow i moze bedzie mialo jeszcze jakies dodatkowe mozliwosci. Wszystko bez lutowania. https://atariage.com/forums/topic/27821 … nt=4793675

Tylko ze do tego bedziesz potrzebowal stock Atari, a ty takiego nie masz.

44

Odp: Usługa od pana Lotharka

informuje, ze oprocz ekranu  i chip zlomu, ktory wlasnie wygrzebalem z kubla , do P.  [wymoderowano] w najbliszym czasie trafi odpowiednie pismo za wpisy na speccy.pl oraz obencym portalu.

do admina - prosze zamknac temat.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

45

Odp: Usługa od pana Lotharka

lotharek napisał/a:

informuje, ze oprocz ekranu  i chip zlomu, ktory wlasnie wygrzebalem z kubla , do P. [wymoderowano] w najbliszym czasie trafi odpowiednie pismo za wpisy na speccy.pl oraz obencym portalu.

do admina - prosze zamknac temat.

rozumiem ze będzie to pismo z przeprosinami ?

46

Odp: Usługa od pana Lotharka

Filipmat napisał/a:

rozumiem ze będzie to pismo z przeprosinami ?

ale widzisz czyje reklamy sa na glownej? nie zdziw sie jak znikniesz Ty albo ten watek ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

47

Odp: Usługa od pana Lotharka

xxl napisał/a:
Filipmat napisał/a:

rozumiem ze będzie to pismo z przeprosinami ?

ale widzisz czyje reklamy sa na glownej? nie zdziw sie jak znikniesz Ty albo ten watek ;-)

moge już znikać temat zamknięty

48

Odp: Usługa od pana Lotharka

Reklamy są za to, że Lotharek oraz Duddie wspierają każdy zlot swoimi produktami w postaci nagród, chociaż nie muszą wcale tego robić. Nie mam z tego żadnych korzyści finansowych, ani innych.

Wątek nie zniknie, ale zostanie zamknięty, ponieważ jak już wyżej zauważono sprawa będzie pozytywnie załatwiona, a widzę że zaczyna się niepotrzebna gunwoburza, której chciałbym uniknąć.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.