5,226

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ok... nie ma problemu... znajdź kogoś na swoim poziomie. ja sobie już daruję

5,227

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@andy aby była jasność, uważam cię za zwykła internetową gadułę. ostatnia wymiana myśli z tobą pokazuje, ze potrafisz zacytować mój post z linkiem do materiału w którym mógłbyś znaleźć to co próbowałeś zgadnąć zajmując mój czas swoimi domysłami.

5,228

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Naucz się odróżniać klimat od pogody.

Ale tylko wtedy, kiedy jest akurat nadzwyczaj zimno. Kiedy jest nadzwyczaj gorąco, wtedy się nie ucz odróżniać.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

5,229

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@zbyti ok... miałem nie pisać, ale niech będzie że ostatni raz... w sumie to chyba mi to obojętne za kogo mnie uważasz... link nawet zacytowany był mało istotny dla tego co chciałem napisać(chociaż dla tego konkretnego żołnierza był istotny) i nie chodziło o zgadywanki... ja widzę pewną sprzeczność w tym, że ktoś z jednej strony deklaruje się niewierzącym, a z drugiej widnieje w statystykach KK; nie dziwi mnie z związku z taka sytuacja, że urzędnik kościelny nie odmawia takiej osobie tego co innym, bo formalnie nie ma prawa. Widzę też różnicę pomiędzy duchownym, a urzędnikiem kościelnym. Nie zakładam, że jedyną rolą kapelana jest zachęcanie żołnierzy do zabijania, albo że w ogóle powinien to robić. Potrafię zauważyć, że żołnierz może być katolikiem czy wierzącym jedynie z nazwy albo z ksiąg. Widzę też sprzeczność w tym, gdy wegetarianin ma problem z jedzeniem mięsa, ale już niekoniecznie z usuwaniem ciąży w 3 miesiącu. Tę samą sprzeczność widzę też w przypadku osoby podającej się za wierzącą, a nie mającą problemu z katowaniem psa przez ciągnięcie go za autem. Tylko nie wrzucam wszystkich do jednego worka na zasadzie że każdy wegetarianin jest za aborcją, każdy katolik katuje zwierzęta, każdy pijak to złodziej, a każdy chrześcijanin to hipokryta, który tylko patrzy jak by napaść na innych. Dowiedziałem się też, że osoby wierzące powinny rzucić wiarę, bo to wstyd, średniowiecze i kto wie co tam jeszcze. Za to osoby odrzucające ją są światłe, trendy, cool i jazzy. A wszystko w tonie cynizmu i szydery (no dobra może nie wszystko co napisałeś, ale przynajmniej wymienione hasła). We wszystkich grupach są ludzie i parapety i takie uogólnienia są po prostu nie na miejscu.

5,230

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

andy napisał/a:

We wszystkich grupach są ludzie i parapety i takie uogólnienia są po prostu nie na miejscu.

Dlatego ja rozmawiam o sprawach doktrynalnych KK i ich sensowności a ty chcesz rozmawiać o jednostkach czy do tych doktryn się stosują czy nie.

Problem jest taki, że ogół katolików w praktyce lekko traktuje "szczegóły" swojej wiary i jest mocno zdziwiona jak ktoś się o nie pyta bo jak to? przecież to oczywiste! Co gorliwsi zaczynają zgadywać jaka jest interpretacja KK w danej sprawie.

Ja na spokojnie obroniłem twierdzenie, że niektóre osoby podające się dziś za chrześcijan (robiąc to na bazie katolików) nie potrafią wytłumaczyć w zgodzie z naukami Jezusa swego stanowiska w sprawie odbierania życia.

Przyjąłem roboczo cudzą argumentację, że katolik zabija tylko w obronie własnej i sfalsyfikowałem to relacją z pogrzebu dowódcy akcji szturmowej na terenie kraju który nie wypowiedział nam wojny ani nas nie najechał.

Pomimo to ty wciąż dyskutujesz jakbym nic nie dowiódł.

Pewnie jakbym oryginalną gadkę biskupa polowego (którą wkleiłem ostatnio) przypisał sobie to też byś skomentował, że szydzę.

Wygląda, że mógłbym Cię zjeść żywcem i też byś tego nie zauważył i z mojego żołądka jeszcze domagał się argumentów że tego nie zrobiłem.

Naprawdę, nie rozmawiajmy, z jakiś powodów nasza argumentacja się mija.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-16 07:36:08)

5,231

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Dlaczego nie czepiam się islamistów, że np. zabijają? Takie prawo jasno sobie ustanowili - nie podzielam stanowiska ale nie mogę zarzucić w tej kwestii hipokryzji.

Tak uważam, że lepiej żyć bez hipokryzji niż się w niej bez końca doskonalić.

Hipokryzja, znaczy, gorsza od zabójstwa? Jak sobie chcesz zabijać, to sobie zabijaj, nie będę się czepiać, tylko nie gadaj, że zabójstwo jest be?
Hipokryzja, jak widać, potępiana jest zasadniczo z dwóch przeciwstawnych pozycji. Pozycja chrześcijańska - „rób tak, jak mówisz” i antychrześcijańska - „mów tak jak robisz.”
Pokaż mi swoją pozycję, a powiem ci, kim jesteś.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

5,232

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:
zbyti napisał/a:

Dlaczego nie czepiam się islamistów, że np. zabijają? Takie prawo jasno sobie ustanowili - nie podzielam stanowiska ale nie mogę zarzucić w tej kwestii hipokryzji.

Tak uważam, że lepiej żyć bez hipokryzji niż się w niej bez końca doskonalić.

Hipokryzja, znaczy, gorsza od zabójstwa? Jak sobie chcesz zabijać, to sobie zabijaj, nie będę się czepiać, tylko nie gadaj, że zabójstwo jest be?
Hipokryzja, jak widać, potępiana jest zasadniczo z dwóch przeciwstawnych pozycji. Pozycja chrześcijańska - „rób tak, jak mówisz” i antychrześcijańska - „mów tak jak robisz.”
Pokaż mi swoją pozycję, a powiem ci, kim jesteś.

Cała dyskusja była w pewnym kontekście i na 2 tematy w których udowadniano istnienie hipokryzji w KK a nie na temat tego czy jest ona gorsza od zabójstwa - nie rozpędzaj się.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-15 19:01:22)

5,233

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dobra, kończąc zadaję pytanie:

@BartoszP dowiedziałeś się i zrozumiałeś, dlaczego istnienie kapelana wojskowego w KK jest uzasadnione i w zgodzie z chrześcijańskimi naukami? czy może z chrześcijańskimi nie są zgodne ale są w zgodzie z naukami KK? a może nie przekonano Cię, że to się klei?

Napisz bo sam to zacząłeś, jestem ciekaw, nie skomentuję.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-15 18:35:03)

5,234

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

[...]Dlatego ja rozmawiam o sprawach doktrynalnych KK i ich sensowności a tych chcesz rozmawiać o jednostkach czy do tych doktryn się stosują czy nie.
[...]
Naprawdę, nie rozmawiajmy, z jakiś powodów nasza argumentacja się mija.

Tja... a te doktryny i ich sensowność próbujesz podważać opierając się na jednostkowych przypadkach i twierdząc, że tak jest w większości...
Masz rację... ta dyskusja nie ma sensu.

Ostatnio edytowany przez andy (2021-04-15 18:01:59)

5,235

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@andy a ty dalej te swoje p*.*?

Podałem link do artykułu gdzie episkopat niemiecki kajał się, że namawiał wiernych do wspierania wysiłku wojennego bo trzeba wywiązywać się z obowiązków, wklejam materiał gdzie polski biskup chwali polskie wojsko, że wiernie wykonuje polecenia, że są dobrymi żołnierzami Boga i są dzielni na misji (bo teraz wojen nie ma).

Jak głupi jesteś, że nie widzisz tego, że to to samo tylko w innych szatkach?

Dobra spadam, naprawdę jesteś poniżej poziomu.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-15 18:13:18)

5,236

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

30 lat temu. ale jak sie ociepla to przez te 30 lat chyba sie ocieplil czy nie?

kiedy sie na tyle ociepli ze bedzie cieplo?

Jak już pisałem poczytaj sobie jaka jest różnica pomiędzy klimatem a pogodą.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2021-04-15 19:00:42)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5,237

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Szanowny Panie @zbyti... widzę, że zawsze ostatnie słowo musi być po Pańskiej stronie, nawet jeżeli ma to być obelga. Nawet jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć czegoś, to nie upoważnia to nikogo do obelg w stosunku do takiej osoby. Nie będę się starał dorównać do Pana poziomu, chyba wolę być "poniżej".
Co do linków - za bardzo nie widzę różnicy. Widzę za to różnicę pomiędzy JEDNOSTKOWYM biskupem a całym chrześcijaństwem. Bez odbioru (o ile znowu nie posypią się obelgi)

5,238

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@andy cieszę się, że bez odbioru.

Cała dyskusja polega na tym, że z jakiś powodów KK nie ogłosiło, że katolik ma prawo zabić np. w obronie swojej wiary, wtedy (w mojej ocenie) z czystym sumieniem względem swojej wiary mogli by walczyć na misjach, w wojnie obronnej, domowej, w wyprawach krzyżowych a nawet śpiewać pod Grunwaldem jednocześnie Te Deum i Bogurodzica przed walką.

A tak są wyprawiane kombinacje których nie rozumiem i nikt mi tutaj nie wytłumaczył ani nigdzie indziej.

Na obelgę z mojej strony ciężko zapracowałeś.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-15 20:12:15)

5,239

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:
xxl napisał/a:

30 lat temu. ale jak sie ociepla to przez te 30 lat chyba sie ocieplil czy nie?

kiedy sie na tyle ociepli ze bedzie cieplo?

Jak już pisałem poczytaj sobie jaka jest różnica pomiędzy klimatem a pogodą.


mam tylko nadzieje ze nie beda tak zajadle walczyc z globalnym ociepleniem bo przez caly rok na okraglo bedzie zima.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5,240

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hmm efekty globalnego ocieplenia mamy widoczne właśnie za oknami... To tak właśnie działa.. Co do reszty, jak ktoś jest tak głupi że nadal politykom wierzy to powinien mieć dożywotnio zabrane wszelkie prawa wyborcze. Taki człowiek powinien dostać zasiłek w postaci miski ryżu , codziennie,  ale nie powinien mieć prawa do decydowania o losie 40  milionowego narodu. Bo kolejny pan w krawacie mu coś obieca...

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5,241

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Uprzejmie przypominam o powstrzymywaniu się od wycieczek osobistych. W bałaganie również obowiązuje pewna, że to tak nazwę, kultura robienia trzody :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5,242

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

prof. Miłosz Parczewski, specjalista chorób zakaźnych, członek Rady Medycznej przy premierze

RMF 14.04.2021 napisał/a:

Panie profesorze, a czy np. otwarcie salonów fryzjerskich jest większym zagrożeniem niż otwarcie żłobków i przedszkoli?

To jest bardzo dobre pytanie. Otwarcie salonów fryzjerskich jest dyskutowane w różny sposób i wiele krajów nigdy ich nie zamknęło. Tak naprawdę nie ma dobrych danych, że ta decyzja była dobra.

Pytanie, jak wy podejmujecie decyzje, panie profesorze? Mają państwo badania, które pokazują, jak wygląda przenoszenie wirusa w salonie fryzjerskim i jak wygląda przenoszenie wirusa w przedszkolu i w żłobku? I jak to ze sobą porównać?

Nie. Takich badań nie ma. Jedyne badanie, które się pojawiło w ostatnim tygodniu, które jest istotne epidemiologiczne, to że na zewnątrz nie dochodzi do istotnej liczby zakażeń. Czyli to noszenie masek na dworze, możemy powiedzieć, że jest bez sensu.

Ale jednak o tych fryzjerów będę dopytywał. Jak wy podejmujecie decyzję w takim razie, rozmawiając z premierem, czy to należy zamykać czy otwierać, skoro nie ma żadnych badań na ten temat?

Trzeba pamiętać, że Rada Medyczna nie podejmuje decyzji. Rada medyczna rekomenduje. I mówimy: "Dobrze, robimy twardszy lockdown, zamykamy sklepy, zamykamy masaże, zamykamy fryzjerów", ale oczywiście, ma pan rację, te decyzje nie są do końca oparte na badaniach filogenetycznych, czyli na analizach związku wirusa i analizach klastrów.

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popo … Id,5169072

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-15 23:10:35)

5,243

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

5,244

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Chociaż @Ceronix głosi swoje poglądy jak szalony prorok to zaczynam w jego postawie dostrzegać więcej troski o ludzi niż samolubstwa.

On nie chce by ludzie się bali tego czego nie należy się bać - wtedy osoby które dla świętego spokoju przed maseczkowymi szeryfami, z troski o spokój przerażonych ludzi nosząc np. maseczki na wolnym powietrzu sprawiają, że nikt z tego nie wyjdzie, bo przestraszeni nie wyjdą ze swego strachu a dookoła będą tylko widzieć jego potwierdzenie.

Dylemat: szanować głupie prawo? Szanować szkodliwe? Działać zgodnie z własną oceną czy polegać na "eksperckiej"?

Dobre czasy dla domorosłych "filozofów".

Ciekawe czy ktoś potwierdzi rewelacje tego (załóżmy) ratownika medycznego. Jeżeli on mówi prawdę to niezły kryminał.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-16 12:05:32)

5,245

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

:D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=7ytYJTCNqxk

5,246

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I tak mam coraz bardziej wrażenie, że takie internetowe dyskusje jak ta, sprawiają, że ludzie coraz bardziej okopują się w swoich poglądach. Nie czytają uważnie (albo wcale) argumentów (materiałów) drugiej strony, za to wkładając wysiłek w napisanie własnych utwierdzają się w nich - chociaż, to co nazwałem wysiłkiem przybiera czasem postać czegoś na kształt "strumienia świadomości".

Może istotni są kibice? :D

5,247

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drygol napisał/a:

:D :D :D

Widzę, że gość dobrze zorientowany, ten "test z dupy" to nie żart, tam się ponoć wirus najdłużej utrzymuje, więc największa szansa uchwycić go na teście :]

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-04-16 08:50:16)

5,248

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tych co popieraja dzialania rzadu w tym temacie nie przekonasz. lockdown jest potrzebny i koniec dyskusji ;-) takiej bariery nie zlamiesz, nie wytlumaczysz.

to jest uposledzenie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5,249

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=IH4z-7OUZ2c

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5,250

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wstydziłbyś się pokazywać mam takie indywidua :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email