Temat: SampleXE - sampler dla Malucha

Pracuję właśnie nad kartridżową wersją samplera do XL/XE i potrzebuję pomocy z doborem kilku komponentów. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć:

- jakich komponentów użyć jako 2xRCA lub jack stereo do druku,
- jaki kształt potencjometru (również do druku) sprawdzi się najbardziej,


Czy ktoś mógłby się podzielić biblioteką i footprintami do powyższych (KiCAD, ewentualnie sobie przekonwertuję)? Schemat i projekt pokażę wkrótce, po pierwszych, mam nadzieję udanych testach.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

2

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

A projektujesz może pod moją obudowę? Bo może jakąś krótką serię by zrobić...?

Sikor umarł...

3

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

Myślałem o Twojej obudowie jako finalnej - bo ładna :-) Ale póki co nie mam footprinta dla PCB pasującej do tej obudowy. Wydaje mi się natomiast, że ktoś chyba to to wyrysował (Mq?) więc nie powinno być problemu... Pierwsza, prototypowa seria będzie w THT a jak wszystko będzie ok to zrobimy wersję SMD.

Ważne na tym etapie jest dla mnie znalezienie komponentów z 1-go posta...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

Tak, Mq. Powinno być w wątku i u mnie na stronie ;)

Sikor umarł...

5

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

Sampler nominalnie do 4 bit czy z opcją na 8 bit?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

Ha, mono, czy stereo? Serio pytam :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

Wersja mono 8bit - częstotliwość próbkowania zależy od tego jak często Atari będzie w stanie odczytać rejestr (ABS)  i zapisać go w pamięci + dodatkowe operacje typu przekroczenie granicy strony i organizacja pamięci. W wersji podstawowej kanały są sumowane. Z oczywistych konstrukcyjnych przyczyn jeśli będzie stereo to próbkowanie z dwukrotnie niższą częstotliwością wynikającą z dwóch odczytów/zapisów... Sampler jest częścią innego urządzenia ale o tym później... :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

8

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

pancio.net napisał/a:

jeśli będzie stereo to próbkowanie z dwukrotnie niższą częstotliwością wynikającą z dwóch odczytów/zapisów...

to wiadomo, choć nie jest to problem dla dopalonych maszyn. Stock wyrobi pewnie z 8kHz stereo. Zastanawiam się po prostu, czy w oparciu o taki nowy sampler nie dało by się zrobić "hard disk recorder'a", to by było nawet ciekawe. Pytanie tylko, co to za urządzenie ostatecznie ma być i w tym przypadku to chyba wolałbym coś takiego "przylutować" w środku kompa, bo od tych cartów ostatnio to zwariować można a expandera żadnego (sensownego) jak nie było tak nie ma.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

Sampler jest bardzo prosty, można go wbudować do wewnątrz jak i osadzić jako cart. Jako, że sampler jest niezbędnym "dodatkiem" do innego fjuczera, jego sterowanie a właściwie determinizm czasowy związany z pobieraniem próbek przerzucony został na program użytkownika. Aby uzyskać dobre brzmienie należy zadbać o równe interwały czasowe odczytów kolejnych próbek. Trwają pierwsze testy...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

10

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

trzymam kciuki

Sikor umarł...

11

Odp: SampleXE - sampler dla Malucha

Wstępnie przetestowane... wersja mono.

Załączam schemat, który prawdopodobnie jeszcze ulegnie małym przeróbkom tak by dopasować poziom sygnału i różne takie. Niestety czekam na wzmacniacze.. póki co testowane było "na żywca"

Zasada sterowania jest prymitywna...
$D580 - odczyt próbki
$D5A0 - Reset MSGEQ7
$D5C0 - Strobe MSEQ7 

Wstęgi musimy sobie pilnować programowo. Póki co, nie testowałem jeszcze jakości sampli ani maksymalnej częstotliwości ale wygląda obiecująco. Tu ukłon w stronę Bocianu, który wymyślił "to cuś" i pewnie nam to pięknie oprogramuje :-)

Reszta szczegółów wkrótce.

Uprzedzając akcję typu: "w nocie jest inaczej" informuję, że nota notą a" Atari tak chciało" :-)

SampleXE

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email