76

Odp: Falcon i zwiechy...

juz orginalny...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

77

Odp: Falcon i zwiechy...

Dobrze pamiętałem, to brak już jakichkolwiek pomysłów :(

Odp: Falcon i zwiechy...

Lotharek: a jak długi masz kabelek IDE?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

79

Odp: Falcon i zwiechy...

Mi przypomniało się jeszcze coś, ale to tylko przy dopalonej szynie był problem. Czas dostępu kości TOS. Majac 150ns modyfikowało się wait state-y U46 (3-4). Pełna rozpiska jest w DIF/3.7.3 Configure Jumper. Może warto sprawdzić.


Pin 3 und 4 - Rom Waitstates

        Pin 3       Pin 4
        Geschlossen Geschlossen = 0 Waitstate (100ns Eprom)
        Geschlossen Offen             = 1 Waitstate (120ns Eprom)
        Offen       Geschlossen       = 2 Waitstates (150ns Eprom)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

80

Odp: Falcon i zwiechy...

C-lab, zdjęcia płyty. 700015-005 rev. C, 2293.

1. R216, R221, R222 - 33ohm
2. U63 - brak clock patch-a - SCSI działa bez problemu
3. terminacja SDMA + jakiś kabelek od ajax-a do 2n3906

Wszystko działa.

Post's attachments

ajax.jpg 1.29 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

r216.jpg 1.14 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

u63.jpg 1.18 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

81

Odp: Falcon i zwiechy...

Kabelek ide - ok 5cm,

reszta wyglada jak u Barta.

zaczynam jeszce podejrzewac zasilacz...pochwale sie wynikami za ok 4-5 h jak nowy dojedzie...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

82

Odp: Falcon i zwiechy...

Falcon uruchomiony?

"wszystko się kiedyś kończy......."

83

Odp: Falcon i zwiechy...

PODBIJAM...

kilka lat musialo minac; musialem sie zmobilizowac...
i tadaaa :-)


zimny lut pod ukladem U68 - pin 10.

postawnowilem wylutowac i wltowac nowe podstawki i po 2 minutach mialem juz sprawnego FLAKA :-)))


ufffff

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

84

Odp: Falcon i zwiechy...

Nooo... Lepiej później niż jeszcze później! Brawo!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

85

Odp: Falcon i zwiechy...

Lotarku, a jak tam ten flak ode mnie, on działa? Bo coś narzekałeś na jakieś cóś. Wymieniłem w nim procek, bo oryginalny był uwalony, Procek wyjąłem z jakiegoś aplowego lapka razem z koprocesorem i ruszyło. Nigdy nie byłem wielbicielem dem, bo to nuuuda :D Falcon po naprawie tylko się wylegiwał w piwnicy.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

86

Odp: Falcon i zwiechy...

Jer,
lepije nie pytaj - opowiem na zlocie ;-) smutna historia z zycia wzieta

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

87

Odp: Falcon i zwiechy...

Smutniejsza niż trawnik po RKLE ? :D