1

Temat: Light Gun transmisja

Od pewnego czasu chodzi za mna zwariowany pomysl zainspirowany xxl'owym HSC i 0xF Datamatrix
Chcialem cos podobnego zrobic dla A7800 z tym ze w dwie strony.
Po zrobieniu zdjecia QR moznaby wyslac go spowrotem do Atari przy uzyciu Light Gun'a (dzieki Dely za uzyczenie)
Oczywiscie okazalo sie ze ekran LCD jest za slaby ale latarka w telefonie okazala sie zbawieniem.
Napisalem program do odczytu na A7800 i uzylem aplikacji Strobe light na Iphonie gdzie moge plynnie regulowac co 1 Hz (a nawet co 0.01Hz)
Wyglada to obiecujaco.
Oczywiscie transmisja jest jednostronna wiec moje obawy dotycza tego czy przy kilku sekundowej transmisji nie rozsynchronizuje sie.
W teorii nie widze powodu dla ktorego to by nie mialo dzialac. Ale wiem ze jest tu sporo elektronikow ktorzy moga mnie szybko sprowadzic na ziemie z tego glupiego pomyslu wiec jakiekolwiek pomysly, uwagi i krytyki mile widziane.
Pozdrawiam
Eagle

2

Odp: Light Gun transmisja

Zapomnialem dodac ze w A7800 za odczyt Light Gun'a odpowiada 7 bit w rejestrze INPT4 (normalnie jest to rejestr przycisku joysticka)
W A7800 zeby odczytac pozycje X,Y trzeba wylaczyc Marie, wlaczyc caly ekran na bialo i cycklowac kazda linie zeby odczytac w ktorym miejscu nastapil odczyt.
Ponizej kod zrodlowy z Crossbow
https://github.com/videogamepreservatio … /GUNXBOW.S