1

Temat: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

Ostatnio wpadło w moje ręce trochę dyskietek 5,25" nowych i używanych.
Czy jest jakiś program, którym sformatuję dyskietki wraz z weryfikacją?
Coś jak X-Copy na Amigę czy File Copy Pro na Atari ST.

Atari 800XL | Atari 130XE | Atari 65XE | California Access CA-2001 | Atari Jaguar | Atari 2600 | Atari XC12
Atari 520STe | Atari 1040STfm | Atari SC1224 | Atari SM124 | Benq BL702A
Amiga 500 | 1200 | CDTV | Commodore 64 + 1541 II | ZX Spectrum 48 | +3 | Commodore 1084S D2 | Commodore 1084

2

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

Jeżeli chodzi o formatowanie w gęstości Single lub Double to możesz to zrobić pod Dosem 6.4 (komenda fs i fd), do medium trzeba już użyć innego Dosa np. mydos'a. Poszukaj tutaj na forum Toms Navigatora 1.23 - on obsługuje wszystkie gęstości.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

anx239 napisał/a:

Ostatnio wpadło w moje ręce trochę dyskietek 5,25" nowych i używanych.
Czy jest jakiś program, którym sformatuję dyskietki wraz z weryfikacją?
Coś jak X-Copy na Amigę czy File Copy Pro na Atari ST.

Atari domyślnie formatuje dwuprzebiegowo - pierwszy przebieg to format, drugi to weryfikacja.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

nie znam sie ale wydaje mi sie koledze chodzi o to ze po formatowaniu dyskietki maja miec sektory uszkodzone oznaczone jako zajete.

jesli tak to jest taka mozliwosc ale czy smieszne dosy z tego korzystaja to nie wiem.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

Tak XXL - chodzi o to aby oznaczyć uszkodzone sektory i ewentualnie dalej korzystać z możliwości zapisywania na tych dyskietkach plików.
Chodzi mi o gęstość 180 kb - stacja CA-2001.

Atari 800XL | Atari 130XE | Atari 65XE | California Access CA-2001 | Atari Jaguar | Atari 2600 | Atari XC12
Atari 520STe | Atari 1040STfm | Atari SC1224 | Atari SM124 | Benq BL702A
Amiga 500 | 1200 | CDTV | Commodore 64 + 1541 II | ZX Spectrum 48 | +3 | Commodore 1084S D2 | Commodore 1084

6

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

perinoid napisał/a:

Atari domyślnie formatuje dwuprzebiegowo - pierwszy przebieg to format, drugi to weryfikacja.

A to nie zależy od stacji? Bo coś mi się obija po mózgu że SN-360 olewała weryfikację.

7

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

Aż wyciągnąłem SN-360, żeby sprawdzić. Robi jeden przebieg ale po jego tempie odnoszę wrażenie, że weryfikacja następuje "w trakcie". Aczkolwiek mogę się mylić - z 5 na szybko sformatowanych dyskietek wszystkie poszły bez błędu (czyli albo są dobre, albo nie ma weryfikacji).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

Był taki program Trup format - oznaczał złe sektory.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

perinoid napisał/a:

Aż wyciągnąłem SN-360, żeby sprawdzić. Robi jeden przebieg ale po jego tempie odnoszę wrażenie, że weryfikacja następuje "w trakcie". Aczkolwiek mogę się mylić - z 5 na szybko sformatowanych dyskietek wszystkie poszły bez błędu (czyli albo są dobre, albo nie ma weryfikacji).

A masz oryginalny ROM czy z turbo dla SN? LDW2000 i CA2001 w oryginale też formatują/weryfikują w dwóch przebiegach z TOMS MULTI DRIVE w jednym. Weryfikacja jest tu zapewne od razu każdej formatowanej ścieżki, bo (tak z pamięci) między przejściami pomiędzy ścieżkami są chyba dłuższe odcinki czasu niż przy dwóch przebiegach.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Program do formatowania dyskietek z weryfikacją

uicr0Bee napisał/a:

A masz oryginalny ROM czy z turbo dla SN?

Ten z turbo, poprawiony. Na oryginale szlag mnie trafiał bo ciągle coś się wieszało.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.