Temat: trochę gadżetów

zima prawie za pasem, majówka, porządki…  puszczam w świat z loftu trochę gratów, na początek dla tych, którzy nie zabawiali się jeszcze podbijaniem rozdziałki w falconie mam dwa video enhancery/expandery (zwał jak zwał) sparowane z monitorami

na zbyciu w drodze licytacji do 05.05.21 [WSTRZYMANA]

  1. BlowUp Hard 1, mysz + INFOTRONIC L2130 21”                250 PLN

  2. Screenblaster 030 + NEC Multisync 1550V                        150 PLN

Zdjęcia

Edit: dodam jeszcze wkrótce uszkodzone 1040ST, monitor i inne klamoty

na sam początek jednak disclaimer:

  • to nie są zabawki dla małych dzieci, o tym ile pokiereszowanych przez dopałki było i jest do dziś falconów, krążą całe legendy, wiele z nich jest niestety prawdą

  • jeśli już koniecznie decydujesz się używać to ostrożnie, rozsądnie, minimalistycznie i koniecznie heatsink na Videla, MMU etc.

  • adaptery nabyłem świadom ryzyka do krótkich testów niejako PoC(proof of concept). Stanowią one bardziej ciekawostkę kolekcjonerską i tak były przeze mnie traktowane, jakkolwiek tego użyjesz nie leży w mojej gestii

po tym dość szorstkim wstępie chciałem wyłonić też pozytywne wnioski z wiedzy zarówno praktyczniej jak i teoretycznej dostępnej zresztą na forach ale po przemyśleniu raczej wycofam się, jest wystarczająco dużo info w sieci a temat jest kontrowersyjny i jakkolwiek by to obudować w słowa może być potencjalnie postrzegane jako namawianie do kupna. Tak więc po gentelmeńsku przechodzę temat dalej

Monitory:

Infotronic L2130 21” (4:3) to monitor przemysłowy?..industrial (zwał jak zwał) z skalerem i innymi ficzerami, ciekawy okaz (łapie nietypowe rozdziałki, częstotliwości...), kupiłem go w zasadzie tylko po to by eksperymentować z videlity, blowup etc i o ile pamiętam to były monitory przeznaczone pod CAD chyba a może medyczne ? elektrokardiografy ?.. respiratory i inne wibratory :P  gdzie pewnie różna aparatura generowała inne zakresy. Nie były to raczej monitory typowo pod rynek konsumencki, nie pamiętam szczegółów, świta tam coś z tyłu głowy z opowieści posiadacza Falcona lata temu... może to czyta to niech się wypowie. Na forum amigowym jest wątek o tym modelu https://www.ppa.pl/forum/amiga/37137/mo … -21-cali/2, parametry monitora są w sieci, spore gabaryty 51x41, ma solidną stalową obudowę, podstawa to gruba stal, waga blisko 20 kg….  czyli tyle co damski gryf olimpijski lub worek wapna :D kolory fajne, żywe, nieskalibrowany wyświetla coś jakby w rodzaju ledwie widocznych pionowych scanlines, nie widać tego na zdjęciach, w każdym razie piszę, by potem nie było. Na wspomnianym forum amigowym tenże efekt jest opisany i są porady jak tego uniknąć tweekując ustawienia phase, frequency etc..+ dodatkowo dochodzą ustawienia w sofcie adaptera, wnioskuję więc, że to jedna z cech tego monitora z uwagi na zastosowane nietypowe rozwiązania, sporo kombinacji, które wymagają cierpliwości lecz skutkuje to zaskakującymi efektami w postaci własnych trybów. Adapter by oszczędzić port jest kablowo zintegrowany z myszka hi-res, którą fajnie trzyma się w dłoni :P, miejscami niestety łapie ją żółtaczka.

NEC Multisync 1550V  tu się nie ma co rozwodzić, prościutki multisync w porównaniu do poprzedniego,

Ostatnio edytowany przez Spencer (2021-04-27 16:30:32)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

2

Odp: trochę gadżetów

biore jedno. ktore lepsze ? priv plz