1

Temat: Kupie gotek

jak w temacie do Atari 1040STE. Najchetniej zewnetrzny ale wtyczke din14 w razie co tez mam.

2

Odp: Kupie gotek

A nie taniej ci będzie zamówić bezpośrednio od Azjatów?

3

Odp: Kupie gotek

nie znam sie az na tyle, a uzywany chyba w podobnej cenie kupie?

4

Odp: Kupie gotek

Nie wiem czy znajdziesz tu rynek używanych Goteków - jeśli ktoś kupił, to korzysta i nie było tu chyba żadnych ogłoszeń dotyczących odsprzedaży. Zakup Goteka z Chin to 70-80-90zł w zależności od aktualnych kursów walut. Na znanym portalu aukcyjnym ceny zaczynają się chyba od 130zł i są to już modele z załadowanym flashfloppy (te z Chin trzeba przeprogramować), a czasem i jakimś dodatkami w rodzaju buzzera, czy wyświetlacza OLED (choć w tej cenie nie jest on oczywiście nigdzie zamontowany).
Dla mnie największy problem stanowi rzeźbienie obudowy zewnętrznej. Można oczywiście kupić jakąś uniwersalną i załadować w nią Goteka, ale trzeba wiercić/wycinać otwory, co nie ukrywam jest mocno upierdliwe, zwłaszcza, jeśli ma to wyjść estetycznie. Może spróbuj się skontaktować z kolegą u którego kupowałeś wersję do Amigi - jeśli ma jakieś gotowe egzemplarze, to właściwie główną różnicę będzie stanowić wtyczka zamontowana na końcu przewodu. A może wystarczy przejściówka DB23-DIN14?

Ostatnio edytowany przez maciekb (2021-04-22 09:45:05)

65xe, 520st, 1040stf

5

Odp: Kupie gotek

Można bez problemu dobrać obudowę jeśli chodzi o puszkę. Tylko potem trzeba, zwykle, dodrukować w 3D front i tył pod konkretne rozwiązanie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Kupie gotek

maciekb napisał/a:

A może wystarczy przejściówka DB23-DIN14?

O panie, to ja biorę takie 2 sztuki jak ktoś zrobi działające :D

ale.....jak już poruszaliśmy ten temat winnym wątku, to nie takie proste :)

7

Odp: Kupie gotek

Liczba sygnałów się mniej więcej zgadza, a tamten wątek ma 7 stron, więc komu by się chciało to wszystko analizować ;)

65xe, 520st, 1040stf

8

Odp: Kupie gotek

Od Cabana kupowalem zewnetrznego goteka do amigi. Juz sie zapytalem czy ogarnie ale nie byl tani ;(

9

Odp: Kupie gotek

Tanio to można sobie zainstalować wersje wewnętrzną. Jeśli za powiedzmy 100zł kupujesz materiały, a następnie 2-3 godziny poświęcasz na poskładanie tego w całość, to ile powinien kosztować taki zewnętrzny gotek?

65xe, 520st, 1040stf

10

Odp: Kupie gotek

200 byloby w miare ok. Z obudową, pokretlem, oledem i kablem, ale z moja wtyczką. ;) Niestety do st jest jeszcze kwestia kabla i wtyczki din14. Do amigi jakos prosciej. Moge kupic za 180zl nowy ale goły ;( druga sprawa, ze wiekszosc robi do amig wiec nie wie albo jak zrobic do st albo nie wiedza czy bedzie dzialac.

Ostatnio edytowany przez ramik (2021-04-22 19:10:50)

11

Odp: Kupie gotek

Do Amigi nie jest prościej, bo musisz przerobić wtyczkę DB25 na DB23. Zrobienie tego estetycznie nie jest trywialne. No i te 2-3h wyceniłeś na 100zł. Mam nadzieję, że nie brutto, bo jak by przyszło od tego odprowadzić 23% VAT i 18% dochodowego, to jasne by się stało, dlaczego nikt się tym nie chce zajmować ;)

65xe, 520st, 1040stf

12

Odp: Kupie gotek

Rozmawiałem.z Cabanem i do ST nie robił jeszcze, ale jak mu podesle schemat kabla to zerknie. Nie wiem tez o co go zapytac w kwestii wersji goteka, bo tak jak pisaliscie nie kazdy bedzie chcial od razu dzialac z st. Dlatego wolalbym żeby ktos mial st na pokladzie i zajmowal sie gotekami to od razu sprawdzi czy dziala, bo kupowanie w ciemno jak jest tyle niewiadomych, wersje podlaczenia etc. to slabo troche.

13

Odp: Kupie gotek

Ale jak raz zrobi, to otworzy sobie kolejną niszę na rynku zbytu. Skąd on jest? Może ktoś od nas, z jego miasta, mógłby pomóc w testowaniu?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: Kupie gotek

Marian albo Marek Caban Oświęcim. Kable też robi do ste itp. Na razie nie za bardzo wie o co chodzi z podlaczaniem do ste. Ale gotek do amigi ok byl.

15

Odp: Kupie gotek

Tak sobie teraz pomyślałem, ze jak wszyscy robia goteki do amigi zewnetrzne, to lepiej poeksperymentować na tym co mam jjz do amigi, bo jak sie uda go podpiac do ste to sobie dokupie na spokojnie do amigi drugi z gwarancją , że bedzie działał ;). To kto na ochotnika do podlaczania , tylko wtyczka din14 musi dojść ;(. Moge rozkrecic tego swojego amigowego  i wrzucic foty zeby bylo wiadomo na paczątek czy jest szansa, że pojdzie?

16

Odp: Kupie gotek

Na din14 są wszystkie potrzebne sygnały, w Amidze na db23 są w zasadzie te same w zakresie potrzebnych do Goteka. Problem jednak w tym, że w Amidze na db23 jest zasilanie, więc Goteka się od razu zasila z tego samego złącza, a w ST nie ma zasilania na złączu flopa, więc jeszcze trzeba dodatkowy zasilacz, albo jakieś protezy w tym zakresie dorabiać. Jak dodamy do tego wtyczki DIN14, które kosztują więcej niż Gotek, i dodamy fakt, że użytkowników Atari ST zainteresowanych zewnętrznym Gotekiem jest jakieś 100 razy mniej niż w przypadku Amigi, to wychodzi mi wynik taki, że nikt tego nie robi i robić nie będzie, a jak ktoś kogoś namówi i w końcu zmęczony delikwent się za to zabierze, to wtopi mocno, bo kupi to kilka osób i tyle z tego. Są pewne rzeczy, które opłaca się robić tylko w pojedynczym egzemplarzu samemu dla siebie i temat podłączenia Goteka do ST jest jedną z takich właśnie rzeczy.

17

Odp: Kupie gotek

Moj gotek od amigi taki w środku jest. Możecie sie wypowiedziec czy to wersja w miare czy już jakas okrojona i bedzie problem, czy powinna podejsc od razu do ste?

Ostatnio edytowany przez ramik (2021-04-24 20:42:10)

Post's attachments

IMG_20210424_213425.jpg 1.29 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210424_213453.jpg 543.21 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

18

Odp: Kupie gotek

Mq napisał/a:

Na din14 są wszystkie potrzebne sygnały, w Amidze na db23 są w zasadzie te same w zakresie potrzebnych do Goteka. Problem jednak w tym, że w Amidze na db23 jest zasilanie, więc Goteka się od razu zasila z tego samego złącza, a w ST nie ma zasilania na złączu flopa, więc jeszcze trzeba dodatkowy zasilacz, albo jakieś protezy w tym zakresie dorabiać.

  No wlasnie zauwazylem jak rozebralem amigowy gotek ze jest V5+ . Jak z ste nie wychodzi po 14din to faktycznie trza jakiś zasilacz i już? Np na usb od komórki zaadoptowac, styknie amperów? Troche upierdliwosci bedzie ale da sie wytrzymac, jeden zasilacz wiecej, chociaz i tak juz nie ma gdzie trzymac ;)

19

Odp: Kupie gotek

Zasilacz do komórki spokojnie wystarczy. Niestety, taki urok osprzętu Atari, że wszystko trzeba osobno zasilać - nie masz zasilania ani na ACSI, ani na flopie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

20

Odp: Kupie gotek

To już ogarnę, kabelek do goteka też. Pozostaje przelącznik stacji A/B na razie tu jest problem ;(.

21

Odp: Kupie gotek

uff udało sie i to po taniości, brakuje najważniejszego.... kabelka ale już mam obiecane zrobienie. Dawno sie tyle nie nagimnastykowalem przy podlączaniu zewn. urządzenia, ale wole i lubie. C64 i amiga to nuda przy tym. A turbo i wszystkie wariajcje nt. temat w malym atari to poezja :))

Post's attachments

IMG_20210429_142130.jpg 369 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

22

Odp: Kupie gotek

Pierwszy sukces działa jako wew. ;)

Post's attachments

IMG_20210503_025545.jpg 1.37 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.