1

Temat: Poszukiwana wersja gry Thrust

Panowie (i Panie ??) lubiłem kiedyś i chyba dalej lubę, taką grę: http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … ust#Thrust

Niestety w oryginale ma straszliwie niewygodne sterowanie (klawisze konsoli + Z i X z klawiatury). Zrobione z premedytacją, bo jak w Atari ogarnąć 3 przyciski joysticcka, albo ponad 3 klawisze jednocześnie.

Dawno, dawno temu, zrobiłem wersję sterowaną joystickiem (jeśli się nie mylę to jakiś sprytny myk zastosowałem, by dało się ogarnąć kilka funkcji jednocześnie, ale już nie pamiętam - zdaje się, że jeszcze Shift był w użyciu). I taką ją ogrywałem. A gra zacna, choć wygląda niepozornie.

Tę wersję na joystick zrobiłem dla siebie, ale wydaje mi się, że puściłem na Grzybowskiej, bo jeśli nie to próżny trud ... te poszukiwania.

Tak więc, kto kolwiek widział, ktokolwiek wie proszony jest o kontakt.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: Poszukiwana wersja gry Thrust

Taka wersja była na pewno puszczona, bo pamiętam z epoki. Ale czy mam? Nie wiem, musiałbym w starych dyskach pogrzebać, a to w wakacje (jeszcze kasety przeglądam w poszukiwaniu Barbariana, na razie bezskutecznie). Uderz może z PW do Mikera, powinien ją mieć.

Sikor umarł...

3

Odp: Poszukiwana wersja gry Thrust

ok, chyba dyskietka 173 to będzie to: http://www.mushca.com/f/atari/index.php?idx=6

Sikor umarł...

4

Odp: Poszukiwana wersja gry Thrust

Dzieki Sikorku za info. Tak mi się wydawało, że puściłem na giełdzie :)
Choć z drugiej strony - mógł to też przerobić niezależnie ktoś inny, ale chyba bym to wychwycił :) i sam się za to nie zabierał, mimo że to była dość prosta modyfikacja.

Bo już się zastanwiałem, czy nie podejść do tematu raz jeszcze, ale mi się nieeee chceeee.
Tym bardziej, że znowu trzeba by przemyśleć wygodny sposób sterowania tym wszystkim.

Eeee.... to może być moje, bo przypominam sobie, że doklejałem też obrazek na początku :)

Czyli myk polegał na tym, że joy w dół uruchamiał tankowanie/branie kulki, a ruszony drugi raz wyłączał to. No tak, to miało sens. Da się brać kulkę czy tankować i jednocześnie dodawać gazu :)
Tak to wtedy zrobiłem - a już nie pamiętałem jak i myślałem o klawiaturze (ten Shift)..... ech. Dawne dzieje.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-05-03 17:09:02)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Poszukiwana wersja gry Thrust

Ważne, że jest :D Pamiętałem, że miałem coś takiego, to i szybko udało się znaleźć... ;)

Sikor umarł...

6

Odp: Poszukiwana wersja gry Thrust

Sikor, Ty to jak widzę taka bezdenna skarbnica Softu do Atari :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

7

Odp: Poszukiwana wersja gry Thrust

@Alex_D: bez przesady, coś tam mam, coś pamiętam, ewentualnie myślę, gdzie szukać.

Sikor umarł...