26

Odp: Reset Atarynki bez wyłączania zasilania

Nic z QMEGiem nie jest pracochłonne jeśli chodzi o reset, jak używasz i masz to już we krwi to załatwiasz przejście do menu i wykonanie resetu w max. 1.5 sek. a dla Atarki to o wiele lepiej od częstego ON/OFF.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-09-27 21:08:48)

27

Odp: Reset Atarynki bez wyłączania zasilania

U mnie nie trzeba wyłączać i załączać ponownie ATARI.
Odbywa się to wszystko programowo podając odpowiednie impulsy na odpowiednie układy i to w odpowiedniej kolejności - to tak łopatologicznie. :)
Dlatego opracowałem ten układ bo rozwiązania oparte na systemie operacyjnym nie pozwalały mi na restartowanie Cartridge.
Obecnie posiadam Ultimate Card, SIC! oraz kilka innych i wystarcza mi TYLKO naciskanie RESET w ATARI aby je zrestartować.

Może w końcu nagram filmik z obsługi i udostępnie.

Ostatnio edytowany przez kkrys (2020-09-27 21:39:35)

28

Odp: Reset Atarynki bez wyłączania zasilania

no ale Ultimate cart ma reset. Reset w cart, następnie reset z konsoli i załatwione. Do SIC! carta jest "łatka" w postaci przełącznika i jednego kabelka i działa to na podobnej zasadzie.

Sprzętowy reset załatwiają też wynalazki takie jak ideplus. Prawdopodobnie w tym roku Simius odpali krótką serię. W zamyśle będzie to szybkie IDE na PBI/ECI ze Spartą, RtClock, covoxem i 320kB ram (Compy Shop), dostęp do konfiguracji z poziomu bios na start+reset. Aktualizacje "fleszowalne" z poziomu Atari.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-09-27 22:33:53)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: Reset Atarynki bez wyłączania zasilania

Witam
A ja korzystam i bardzo sobie chwalę rozwiązanie zaproponowane przez kkrys. Skróty klawiszowe po tygodniu chcąc nie chcąc się pamięta a ataryna śmiga aż miło :)
Pozdrawiam

30

Odp: Reset Atarynki bez wyłączania zasilania

Jeżeli chodzi o skróty klawiaturowe to chyba powyższy tekst nie jest dla tego tematu.
Prowdopodobnie chodzi o ten temat: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=17429
Jeżeli tak to proszę poprawić wpis.