1

Temat: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Hejka może ktoś podpowie co to za płytka na złączu w stacji? Pierwszy raz cos takiego widzę. Druga sprawa pasek sie rozleciał, nawet go nie znalazłem w środku ;). Da rade dokupić przez net czy pozostaje pojsc ze stacją do sklepu i dobierać na wymiar?

Post's attachments

IMG_20210507_215549.jpg 1.45 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210507_215614.jpg 969.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210507_215637.jpg 1.37 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Z tego co kojarzę to ta stacja jest jednostronna 360KB, pasek da się dokupić, powinien pasować taki od Spectrum+3 oraz CPC6128, dokładnych wymiarów poszukaj w necie fi 72mm szerokość 3mm czy jakoś tak.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-05-07 21:18:34)

3

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

model F-353AT. Duzo gier /programow nie pojdzie? Chyba masz racje jest jednostronna bo na dole tylko glowica. To oznacza ze jak program nagrany jest dwustronnie to nie bedzie dzialac. Bo nie da sie przeciez jak w 5.25 jej przekrecic na 2 strone ;)

4

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Całe 360kB na dyskietkę. To już jest po prostu masochizm :) Zostawiłbym co najwyżej w celach kolekcjonerskich.

65xe, 520st, 1040stf

5

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Zgadzam sie ;)

6

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

lopez napisał/a:

Z tego co kojarzę to ta stacja jest jednostronna 360KB, pasek da się dokupić, powinien pasować taki od Spectrum+3 oraz CPC6128, dokładnych wymiarów poszukaj w necie fi 72mm szerokość 3mm czy jakoś tak.

Dzieki wielkie za obie podpowiedzi. Kurcze ale i tak Wolumen mnie czeka i dobieranie bo za pasek 50zl na alldrogo to juz tez masochizm ;)

7

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

50zł? ja na alle kupiłem za 7zł, ale to był dwa lata temu ;) może Duddie z Retronics ma?

8

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

No tyle kosztuj na alledrogo  Moze jak aukcja bez dedykowanego przeznaczenia  i modelu to i za 7zl bylby, ale nie znam wymiarow dokladnych. Na wolumenie koles ma full, moze dobiore.

9

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

A no ja kupowałem od kogoś od pasków a nie do retro sprzętów, ale wymiaru nie pamiętam dokładnych.

10

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

a ta płytka z tylu stacji to co to moze byc?

11

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Stare zewnętrzne stacje SF354 też ją miały. Te napędy nie były zgodne z Shugart i miały dołożoną jakąś elektronikę tłumaczącą sterowanie.

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15766

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

12

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Do wyboru do koloru na Wolumenie, wezszy, szerszy  po 5zl ;)

Post's attachments

IMG_20210509_081350.jpg 1.68 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

13

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

To napisz jaki to rozmiar dokładnie i podaj linka gdzie można zakupić.

14

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

zmierze i podesle. Mozna kupic w nd. na wolumenie. To bazar elektroniczny w W-wie przy skrzyzowaniu ulic Wolumen i Kasprowicza.

15

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

A to sorki ja nie za W-wy i nie zajarzyłem :D

16

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Stacja (silnik) smiga ale nie czyta. Mam tylko dyskietki nagrane na PC powinien czytac ?? Stacja dwustronna czyta te dyskietki . Glowica sie cofa jak ja przesune do srodka. Czy da sie cokolwiek i w jakikolwiek sposob nagrac na dyskietke z atari i w ten sposob sprawdzic stacje? Czy formatem probowac najpierw? Goteka jeszcze nie mam w razie co zeby sprobowac kopiowac.

17

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Dyskietki sformatowanej dwustronnie nie przeczytasz w stacji jednogłowicowej. Ale masz przecież STE, sformatuj dyskietkę jednostronnie. Stacja dwugłowicowa w STE potrafi sformatować jednostronnie. Czy PC zobaczy taką dyskietkę żeby coś nagrać, to już może zależeć od systemu operacyjnego w PC.

[reklama]
Mam sporo dyskietek które nie sformatowały się dwustronnie, ale jednostronnie tak. 1zł za sztukę, a za każdą wielokrotność 10 szt., 1 zł rabatu.
Sporo oryginalnych wydań wczesnego softu na ST ma format jednostronny, więc do nagrania takich rzeczy mogą się przydać
[/po reklamie]

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: Dziwna płytka na stacji FDD ??? + pasek napędowy

Super dziekuje za info. Za dyskietki podziekuje mam duzo.