51

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

Jakby ktoś się uparł to można wsadzić to w płytę XE opartą o kości 4-bitowe. Tylko trzeba zbudować 2 wieże po 4 kości na każdą i połączyć pozostałe 2 linie adresowe na pająka. Tylko sensu w tym wielkiego nie ma.

Natomiast możesz popytać na forum "ciemnej strony" bo te kości pasują do Commodore 16 - może ktoś tam by potrzebował do naprawy tych komputerów.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

52

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

... weź mnie nie strasz . Sam mam kilka C16 i 116 nie odpalane od ruskiego roku . Mam nadzieje że ciągle żyją :)

53

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

Od rau wlutuj sobie (jak nie masz) podstawki po pamięci. Koszt żaden przy robocie, a na przyszłość wygoda.

Sikor umarł...

54

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

A to wiadoma rzecz, zawsze przy takich akcjach wstawiałem podstawki . Obie płyty wizualnie się sporo różnią , nawet nie wiedziałem że 800XL był na różnych płytach składane . Poza tym jedna jest opodstawkowana , druga nie .

55

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

Może jedna to zwykłe XL a drugie XLF?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

56

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

Jak chcesz mogę Ci przetestować te 4164 z wylutu (mam tester)...

Testem RAMu w SelfTeście to bym się nie sugerował. Jedna kość to 1-bit, także w każdym bajcie z 64 kB "biorą udział" wszystkie kości.

Jak część RAMu w SelfTeście jest na czerwono, to raczej stawiałbym na problem z magistralą adresową, a nie samym RAMem.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2021-05-13 19:56:29)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

57

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

Sprawdziłem na egzemplarzu z podstawkami swoje dwa różne zestawy 4164 .W obu przypadkach komp jest ciemny RAMy są lekko ciepłe . Druga sztuka jest w trakcie wstawiania podstawek jeszcze nie testowana . Jedno należy zaznaczyć ze kompy uszkodziły się same z siebie od stania na regale . Zrobie tyle ile sam dam radę , wstawie podstawki , poczekam na nowe kości, wymienie reszte kondensatorów ....  _tzok_ jak skończą mi się pomysły to chętnie skorzystam z pomocy zwłaszcza że jesteśmy z jednego miasta więc będzie prościej.

58

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

@adamn: a zasilacz na pewno masz dobry?

Sikor umarł...

59

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

adamn napisał/a:

Jedno należy zaznaczyć ze kompy uszkodziły się same z siebie od stania na regale.

To wcale nie musi być RAM. Jak pisze @Sikor - sprawdź zasilacz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

60

Odp: Atari 800xl, czarny obraz.

Sikor napisał/a:

@adamn: a zasilacz na pewno masz dobry?

na tym zasilaczu na co dzień chodzi 65XE z podpiętym SdriveMax i nie ma żadnego problemu.  Testowałem też na nim 600XL i jest wszystko ok . Tylko 800XL robią takie szopki . Mam inne zasilacze , wrócę do domu to sprawdzę .