26

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Czekaj, czegoś nie kumam. Na freezerze jest złącze krawędziowe, takie samo jak w komputerze. Nie da się więc freezera podłączyć do kompa serii XL bo złącza są identyczne. Ewentualnie myślałem, że to złącze na freezerze może posłużyć, żeby podpiąć kolejne urządzenie (np. IDE+ czy SysCheck) i w tym przypadku brak zasilania jest niejako naturalny - skoro nie ma na PBI to i tu być nie musi.

Co jest niepoprawnego w moim rozumowaniu?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

27

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Nie, chodzi o sygnał /EXTENDB, który należy doprowadzić do pinu A1, który w ECI jest "reserved", a który w XE jest sygnałem /CASINH

Nie ma to nic wspólnego z pracą Freezera, ale jeśli chcemy wykorzystać PBI to może zajść potrzeba doprowadzenia tego sygnału.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-08-22 10:29:23)

28

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

No i wszystko jasne. Dzięki

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

29

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Odświeżam temat. Gdyby została jeszcze jakaś sztuka XF551 to byłbym chętny.

30

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Zamówiłem 5 płytek - jedna będzie dla SQT, jedna dla mnie i trzy będą wolne w razie czego.

31

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

W takim razie czekam na info :)

32

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

To ja się chętnie podepnę na jedną sztukę.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

33

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

tooloudtoowide napisał/a:

x_angel paczuszka dotarła, dzięki!

W sumie obie rzeczy (kart przelotowy Sparty i Freezer) już obudowane - ogarnę się czasowo w poniedziałek to podrukuję.

Cześć, jest szansa na udostępnienie STLa obudowy do Freezera ?

34

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

x-angel,
Czy tą płytkę XF551 można wpakować do budy oryginalnej XF-ki?
Chętnie łyknę jeśli tak się da zrobić.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

35

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Tego nie wiem...
Do oryginalnej powstała taka płytka:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 21&p=3

tooloudtoowide: jak z tymi plikami? :)

36

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Planujesz jeszcze zrobić jaką serie klonów stacji XF551 pod Atari xe/xl ?

Atari

37

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Jak będą chętni, mogę zamówić. W tej chwili została mi jedna sztuka "luzem" i jedna dla mnie.

38

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Za ile możesz się rozstać z tą jedną sztuką , pytam bo mam rożne wgyrywarki łącznie z FujiNetem. Ale nie mam stacji dysków, i coś mnie naszło żeby sobie sprawić taką na 3,5 cala.

Atari

39

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Jak do tej pory sprzedawałem po 150zł za zmontowaną, przetestowaną, z zasilaczem i kabelkiem SIO.
Jedynie układ WD1772 musisz sobie zorganizować samodzielnie, co może nie być łatwe.

40

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Ok. to biorę. Reszta na priv.

Atari

41

Odp: [S] XF551 oraz inne graty

Nie wiem czy jestem gdzieś dopisany do listy chętnych ale aktualnie rezygnuję z zakupu, bo już kopiłem swoją sztukę.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."