1

Temat: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

Zatrzymałem się w kodowaniu na dwóch problemach, może znajdą się osoby z wiedzą i podzielą się ?

1.    Dostęp do Side/AVGcart realizuję przez plik ROM – gra w wersji cartridge. A może jest możliwość podpięcia pliku XEX jako strumień z możliwością ustawiania seek czy tell (po atarowemu: note i point) ?


2.    Odgrywam plik RMT z efektami SFX, by wyłączyć muzykę, podobno w song wstawia się w dowolne miejsce pustą zapętloną linią i ją wskazuje się - by od niej player teraz „niby” grał.
U mnie player po „niby” odegraniu mojej pustej linii skacze do linii nr 00 - a nie o to chodzi.....
Jak już zechce łaskawie wyciszyć się, to późniejsze odegranie SFX wzbudza inne kanały z jakimś bulgotem...

Więc, aby wyciszenie się udawało, podmieniam dwie pierwsze linie song na

tMsxMute dta $29,$29,$29,$FF    ;$29 to pusty track
         dta $Fe,$00,$00,$00   ;Go to line 00

To także nic nie daje, bo znowu odegranie SFX wzbudza inne kanały z jakimś bulgotem..
Co nie tak robię ?  Mile widziane przykłady z kodem :)

2

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

od 1. jesli te pliki ROM to zwykle obrazy kartow np. Atarimax to proste:

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

ad1.  Obraz ROM jak pisałem to znamy, chcę dostęp do pliku XEX.

4

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

dostep do pliku xex ktory gdzie sie znajduje?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

Nie oto chodzi w strumieniowaniu.  Prócz rozwiązania "napiszse" być może jest gotowiec do...

Inaczej zapytam, czy istnieje loader XEX (odpowiednik "wykrzyknika") dla SIDE/AVGcart?
Aby ładować przez jeden z obszarów CartA lub CartB  do pamięci danych pliku w formacie XEX?
I tu, aby można po strumieniu skakać +/-bajtów w przód/tył ? 

ps. mam nadzieję, że operacja nie jest tak skomplikowana jak w UltimateCard, źródło :D



Ad2.  Chyba pozostanie mi sterować głośnością RMT = RMTGLOBALVOLUMEFADE   
(w innym wątku AArea zabrakło podsumowania)


.

Ostatnio edytowany przez pajero (2021-05-22 07:33:35)

6

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

pajero: nie wiem, czy to w temacie, ale ja zawsze proszę muzyka o pusty zapętlony pattern w RMT i gdy chcę wyłączyć muzykę to inicjuję player RMT na ten pattern i działa

7

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

tak zrobiłem, ino mnie coś tam plumka jak odgrywam SFX

8

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

A nie można po prostu wyłączyć muzyki? Ja po prostu wyłączam RMT jak nie chcę żeby grało. Nie bardzo rozumiem w czym problem?

9

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

Można robić jak napisał @gorgh robisz pusty patern i w następnym paternie wstawiasz goto do pustego paternu.
Ja ostatnio tablicuję sobie efekty, czyli mam 2 tablice audf i audc dla każdego efektu, wtedy po prostu nie używam RMT i odpalam same efekty (wpisuję co ramkę od razu do rejestrów). Te tablice można łatwo skompresować.

10

Odp: Transmisja z/do Side/AVGcart + RMT silence

Dzięki za ideę. TO jest lepsze rozwiązanie. Czyli problem nr2 mogę uznać za rozwiązany.